Jak włączyć klienta Cisco VPN w systemie Windows 10

Jeśli jesteś osobą, która chce się upewnić, że nic złego się nie stanie podczas połączenia z niezabezpieczoną siecią, najprawdopodobniej słyszysz o VPN.

VPN oznacza wirtualną sieć prywatną i może pomóc chronić twoje połączenie internetowe poprzez tunelowanie połączenia między dwoma punktami końcowymi i szyfrowanie wszystkich wysłanych lub odebranych danych. Uwzględniono również dodatkową warstwę zabezpieczeń, ponieważ konieczne będzie uwierzytelnienie w celu uzyskania dostępu do danych.

Istnieje wiele firm oferujących serwery VPN, ale jedną z najbardziej bezpiecznych i popularnych jest Cisco. Dziś nauczymy Cię, jak włączyć klienta Cisco VPN w systemie Windows 10.

Wymagania:

 • Komputer z systemem Windows 10
 • Klient Cisco VPN v5.0.07.0440 (skontaktuj się z administratorem sieci)
 • Aktualizacja Citrix Deterministic Network Enhancer (DNE)
 • Poświadczenia administracyjne

Po spełnieniu wszystkich wymagań będzie można rozpocząć instalację i konfigurację klienta VPN na komputerze z systemem Windows 10, wykonując następujące czynności:

 1. Jeśli zainstalowałeś poprzednią wersję klienta Cisco VPN, musisz go odinstalować i zrestartować węzeł.
 2. Następnie zainstaluj Aktualizacja Citrix DNE oprogramowanie, ale upewnij się, że odpowiada ono architekturze komputera (32-bitowej lub 64-bitowej).
 3. Zainstaluj klienta Cisco VPN w wersji 5.0.07.0440 i uruchom ponownie komputer po zakończeniu instalacji (na żądanie).
 4. Teraz będziesz musiał uruchomić edytor rejestru. Aby to zrobić, naciśnij „Windows”, Napisz„regedit”I kliknij prawym przyciskiem myszy.
 5. Po otwarciu Regedit przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ CVirtA, Szukaj Wyświetlana nazwa klucz i kliknij go dwukrotnie, aby edytować wpis;
 6. Zmień to z „@ oem8.ifn,% CVirtA_Desc%; Adapter VPN Cisco Systems» do «Adapter VPN Cisco Systems”;
 7. Teraz musisz zamknąć Edytor rejestru, uruchomić oprogramowanie klienta Cisco VPN i skonfigurować je tak, aby łączyło się z serwerem VPN.

WSKAZÓWKA: Należy pamiętać, że od czasu do czasu system Windows 10 może oznaczać aplikację jako nieobsługiwaną i wyłączać usługę. Możesz to naprawić, uruchamiając Services.msc, znajdź pozycję usługi o nazwie „Usługa VPN Cisco Systems, Inc.”, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz „Start”.

Link do głównej publikacji