Jak włączyć dźwięk systemu w Windows 10, 8, 8.1

Aplikacja dźwiękowa systemu Windows 10, 8 może być bardzo przydatna, gdy jesteś blisko komputera, ale nie widzisz monitora. W takim przypadku potrzebny będzie konkretny dźwięk informujący o uruchomieniu komputera lub o pojawieniu się nowych wyskakujących okienek dotyczących na przykład niektórych aktualizacji.
jak włączyć dźwięk systemu w Windows 8
Masz możliwość włączenia lub wyłączenia tych dźwięków systemowych w systemie Windows 10, 8. Dowiedziałem się, że dźwięki te są bardzo pomocne, gdy nie jestem przy komputerze lub gdy gram w gry. Ta funkcja audio powiadomi Cię o wszelkich zmianach dokonanych przez system operacyjny bez konieczności zamykania filmu lub zamykania gry.

Włącz dźwięk systemu w Windows 10, 8.1

Pamiętaj, że ten samouczek jest przeznaczony tylko dla dźwięku systemu Windows 10, 8. Jeśli masz ogólne problemy z dźwiękiem, co oznacza, że ​​jeśli chcesz odtworzyć ścieżkę dźwiękową lub obejrzeć film, a dźwięk nie działa, te kroki prawdopodobnie nie będą działać.

1. Użyj dźwięku uruchamiania systemu Windows

 1. Kliknij (prawym przyciskiem myszy) wolne miejsce na pulpicie.
 2. Kliknij (lewy przycisk) na „Personalizuj” pokazane w otwartym menu.
 3. Teraz powinieneś mieć przed sobą okno „Personalizacja”, kliknij (lewym przyciskiem myszy) „Dźwięki” znajdujące się w dolnej części okna.
 4. W „Dźwiękowym oknie dialogowym” znajduje się „Play Windows Startup”, możesz włączyć je stamtąd, w zależności od twojego wyboru. Możesz też wybrać inny dźwięk systemowy, który chcesz włączyć tutaj.odtwarzać dźwięk uruchamiania systemu Windows
 5. Kliknij „Zastosuj” w dolnej części okna.
 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy dźwięk działa.

Możesz także uzyskać dostęp do menu Dźwięk znacznie szybciej w ten sposób: przejdź do Start> wpisz „panel sterowania”> naciśnij Enter, aby uruchomić Panel sterowania> przejdź do Sprzęt Dźwięk> wybierz Zmień dźwięki systemowe.

zmień dźwięki systemu Windows 10

2. Zaktualizuj sterownik karty dźwiękowej

 1. Naciśnijmy przycisk „Windows” plus przycisk „R” na klawiaturze (Windows + R).
 2. Wpisz „devmgmt.msc”, bez cudzysłowów, aby uruchomić Menedżera urządzeń.
 3. W kontrolerach „Kontrolery dźwięku, wideo i gier” kliknij (lewym przyciskiem myszy) sterownik, który tam masz.
 4. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Właściwości”.
 5. Kliknij (lewy przycisk myszy) na zakładce „Aktualizuj”.zaktualizuj sterownik dźwięku systemu Windows 10
 6. Stąd będziesz musiał sprawdzić, czy możesz dokonać aktualizacji na karcie, jeśli możesz to zrobić, postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie, a następnie sprawdź, czy system działa w systemie Windows 10, 8.
 7. Uruchom ponownie komputer.

To wszystko, możesz zobaczyć kilka prostych kroków powyżej, które pomogą ci z dźwiękami systemu w Windows 8, 10. Jeśli masz jakieś pomysły w tej sprawie, podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji