System Windows 10 Kod błędu 0x80070006

Instalator systemu Windows 10 może czasami napotykać błędy z różnych powodów. Jednym z takich błędów jest kod 0x80070006. W tym poście podzielę się, jak naprawić błąd instalacji systemu Windows 10, kod 0x80070006.

Błąd mówi:

System Windows nie może zainstalować wymaganych plików. Problemy z siecią mogą uniemożliwiać systemowi Windows dostęp do pliku. Upewnij się, że komputer jest podłączony do sieci i ponownie uruchom instalację. Kod błędu: 0x80070006.

Jak stwierdzono w komunikacie o błędzie, jest to spowodowane niestabilną / zawodną siecią. Mogą to również powodować problemy ze sprzętem sieciowym. Sprzęt obejmuje zarówno karty sieciowe, jak i routery sieciowe. Spójrzmy na poprawki tego.

System Windows 10 Kod błędu 0x80070006

System Windows 10 Kod błędu 0x80070006

Niektóre skuteczne metody naprawy błędu systemu Windows 10 Błąd 0x80070006:

  1. Sprawdź router i połączenie internetowe.
  2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią
  3. Użyj innego portu USB.
  4. Ponownie uruchom rozruchowy dysk USB.
  5. Pobierz nowy plik obrazu systemu Windows.

Kod błędu 0x80070006 występuje podczas instalowania systemu Windows 10.

1] Sprawdź router i połączenie internetowe

Nierzetelna sieć jest jedną z głównych przyczyn zakłócających instalację systemu Windows 10. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy twoje połączenie internetowe jest stabilne i ma wystarczającą prędkość. Jeśli połączenie jest wolne, proces instalacji nie powiedzie się. Po drugie, zrestartuj router z panelu administracyjnego lub po prostu ręcznie wyłącz go i włącz po 10 sekundach, aby całkowicie zrestartować. Na koniec sprawdź, czy jest poprawnie podłączony. Możliwe, że router ciągle się włącza i wyłącza z powodu luźnego połączenia.

2] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią

Windows 10 oferuje wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią. Może zresetować karty, usunąć ustawienia z pamięci podręcznej i tak dalej. Uruchom go, a następnie spróbuj ponownie pobrać plik instalacyjny.

3] Użyj innego portu USB

Jeśli używasz rozruchowego urządzenia pamięci USB do uruchomienia Instalatora systemu Windows 10, dobrym pomysłem jest sprawdzenie integralności portu USB, do którego podłączone jest urządzenie. Przełącz port USB lub spróbuj użyć innego rozruchowego urządzenia USB i sprawdź, czy to rozwiązuje twoje problemy.

4] Ponownie uruchom rozruchowy dysk USB

Mogą istnieć szanse, że używany rozruchowy dysk USB może napotkać pewne problemy. Utwórz kolejny rozruchowy USB ponownie z odpowiednimi konfiguracjami i sprawdź, czy to rozwiąże twoje problemy.

5] Pobierz nowy plik obrazu systemu Windows

Jeśli powyższa metoda również nie działa, możesz spróbować uzyskać nowszy obraz instalacyjny za pomocą narzędzia Media Creation Tool, a następnie utworzyć rozruchowy dysk USB. Po zakończeniu zainstaluj system Windows 10, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Czy te wskazówki pomogły rozwiązać problem Błąd konfiguracji systemu Windows 10 0x80070006? Daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji