Jak włączyć Cortanę na ekranie blokady systemu Windows 10 w

Na zeszłotygodniowej konferencji BUILD Microsoft ogłosił wiele ulepszeń dla swojego wirtualnego asystenta, Cortany. Jednym z tych dodatków jest możliwość aktywacji Cortany na ekranie blokady, która powinna dotrzeć do wszystkich użytkowników z aktualizacją rocznicową.

Ale Microsoft już zawarł tę funkcję w najnowszej kompilacji 14316 Preview Windows 10, więc Insiders on the Fast Ring może ją teraz przetestować. Jednak Microsoft nie ogłosił jeszcze oficjalnie tej funkcji i nadal jest ukryty w wersji zapoznawczej systemu Windows 10, ale istnieje sposób, aby ją włączyć.

Powodem, dla którego Microsoft nie zaprezentował Cortany oficjalnie na ekranie blokady, jest to, że funkcja jest nadal wadliwa i nie działa dobrze. Zespół programistów Microsoftu wciąż nad tym pracuje i spodziewamy się, że zostanie oficjalnie zaprezentowany Insiderom w jednej z przyszłych wersji Windows 10 Preview.

Włącz Cortanę na ekranie blokady systemu Windows 10

Chociaż Cortana na ekranie blokady jest nadal funkcją ukrytą, istnieje sposób, aby ją włączyć, wykonując proste dostosowanie rejestru. Aby móc rozmawiać z Cortaną na ekranie blokady, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz regedit i otwórz Edytor rejestru
  2. Przejdź do następującej ścieżki:
  3. HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Speech_OneCore \ Preferences
  4. Utwórz nową wartość DWORD (32-bitową) i nazwij ją VoiceActivationEnableAboveLockscreen
  5. Ustaw wartość VoiceActivationEnableAboveLockscreen na 1włącz cortanę na ekranie blokady
  6. Kliknij OK
  7. Zrestartuj swój komputer

Gdy następnym razem włączysz komputer, będziesz mógł rozmawiać z Cortaną bezpośrednio z ekranu blokady. Po prostu powiedz „Hej, Cortana”, a wirtualny asystent zostanie aktywowany. Kiedy „odpowiedzi” Cortany, możesz zadać jej kilka podstawowych pytań, takich jak jaka jest pogoda na zewnątrz lub gdzie jest najbliższa chińska restauracja.

Pamiętaj, że Cortana na ekranie blokady nie jest oficjalnie prezentowana przez Microsoft i działa powoli i zawiera błędy, więc włączenie jej przez cały czas może nie jest dobrym pomysłem.

Daj nam znać w komentarzach na temat wrażeń dotyczących Cortany na ekranie blokady, jeśli wypróbowałeś już tę funkcję.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji