Jak uzyskać dostęp do plików zdalnie za pomocą Microsoft SkyDrive

Wraz z wydaniem przez Microsoft aplikacji SkyDrive dla komputerów z systemem Windows i Macintosh dostępna jest nowa opcja dostępu do wszystkich plików na komputerze za pośrednictwem interfejsu internetowego SkyDrive, pod warunkiem, że funkcja jest włączona na komputerze, a komputer jest aktualnie podłączony do Internetu. W tym krótkim przewodniku opisano, jak skonfigurowano funkcję zdalnego dostępu SkyDrive i co można z nią zrobić, gdy jest.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest aplikacja SkyDrive. W tym przykładzie korzystamy z aplikacji Windows. Pobierz i zainstaluj program. Zostaniesz poproszony o podanie poświadczeń Windows Live, aby połączyć komputer z kontem online SkyDrive. Folder SkyDrive zostanie utworzony w wybranym folderze i rozpocznie się synchronizacja z plikami hostowanymi w SkyDrive.

Pobieranie plików SkyDrive

Kiedy jesteśmy przy tym. Użytkownicy Skydrive powinni udać się na stronę Zarządzaj pamięcią w witrynie SkyDrive, aby zwiększyć dostępną przestrzeń dyskową z 7 gigabajtów do 25 gigabajtów, jeśli są dostępne. Pamiętaj, że konieczne jest zalogowanie się do SkyDrive, zanim opcja będzie dostępna.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę zasobnika systemowego aplikacji SkyDrive, a wybór Ustawienia z menu kontekstowego otwiera opcję konfiguracji zdalnego dostępu do plików. Upewnij się, że tutaj jest włączona opcja Pobierz pliki.

zdalny dostęp do skydrive

To kończy konfigurację na lokalnym komputerze. Przejdź na stronę SkyDrive i zaloguj się na to samo konto Windows Live, którego użyłeś do połączenia aplikacji z kontem. Zauważysz, że wszystkie komputery działające w trybie online i z oprogramowaniem SkyDrive są tutaj wymienione. Kliknięcie nazwy komputera powoduje wyświetlenie komunikatu o sprawdzeniu zabezpieczeń

kontrola bezpieczeństwa skydrive

Kontrola bezpieczeństwa!

Aby połączyć się z tym komputerem, musisz wprowadzić kod bezpieczeństwa. Ten dodatkowy krok zajmuje tylko minutę i pomoże chronić komputer przed nieautoryzowanym dostępem.

Zaloguj się przy użyciu kodu bezpieczeństwa

Kliknięcie przycisku logowania za pomocą kodu zabezpieczającego wysyła kod do podłączonego urządzenia mobilnego, jeśli komputer nie jest rozpoznawany przez SkyDrive, lub na adres e-mail podłączony do konta. Jest to jednorazowy proces na zaufanych komputerach. Po wpisaniu kodu zobaczysz ulubione foldery komputera, biblioteki i wszystkie dyski podłączone do niego w interfejsie internetowym.

zdalny dostęp do plików na PC

Stąd możesz kliknąć dysk, aby uzyskać dostęp do wszystkich plików hostowanych na tym dysku. Możesz na przykład kliknąć obraz, aby wyświetlić go w interfejsie internetowym, pobrać dokument lub arkusz kalkulacyjny lub inne pliki, do których potrzebujesz natychmiastowego dostępu.

Co ciekawe, istnieje wystarczająco dużo opcji, aby przeglądać wszystkie obrazy w wybranym folderze, pobierać wybrane pliki lub kopiować je do SkyDrive.

pokaz slajdów skydrive

Ta funkcja może być interesująca dla użytkowników, którzy czasami potrzebują dostępu do plików na innych komputerach, których nie chcą hostować w chmurze. Może być również pomocny, jeśli czasami zapominasz, że potrzebujesz dostępu do plików na komputerze.

Czy bawiłeś się już z nowymi aplikacjami i funkcjami SkyDrive? Jeśli tak, jakie jest Twoje dotychczasowe wrażenie?

Link do głównej publikacji