Jak utworzyć rozruchowy nośnik USB z ISO dla Windows 10

Chociaż większość z nas mogła zarezerwować kopię bezpłatnego uaktualnienia systemu Windows 10 dla naszych komputerów, mogą być tacy, którzy mogą chcieć przejść na czystą instalację przy użyciu obrazu ISO systemu Windows 10. W tym poście zobaczymy, jak pobrać obraz ISO, nagrać go na dysk USB i utworzyć rozruchowy nośnik USB z ISO dla Windows 10 instalacja.

Przede wszystkim musisz pobrać go z oficjalnego linku w Microsoft. Najnowsza wersja dostępna na dzień to Insider Preview Build 10130, dostępny tutaj. Zaktualizujemy ten link po wydaniu ostatecznej wersji.

obraz ISO

Utwórz rozruchowy nośnik USB z ISO dla Windows 10

Po wykonaniu tej czynności możesz użyć go do utworzenia rozruchowego dysku USB lub Flash. Aby to zrobić, musisz skorzystać z pomocy oprogramowania, takiego jak Windows USB / DVD Download Tool, Rufus, ABUSB, ESET SysRescue Live, WinToFlash, Windows USB Installer Maker lub Windows Installation Media Creation Tool.

W tym poście używam Rufus jako przykład. Oferuje także wersję przenośną, z której korzystałem. Po pobraniu tego darmowego oprogramowania włóż USB, a następnie kliknij Rufus, aby otworzyć jego okno główne. Pamiętaj, że będziesz potrzebować 4 GB USB dla wersji 32-bitowej i 8 GB dla 64-bitowej wersji systemu Windows 10.

Możesz nadać etykietę Nowy wolumin i przejść do lokalizacji pobranego obrazu ISO systemu Windows 10. Aby przejść do lokalizacji, w obszarze Opcje formatu zobaczysz Utwórz dysk rozruchowy za pomocą opcji. Kliknij małą ikonę po prawej stronie, przejdź do folderu i wybierz plik ISO.

Resztę opcji możesz pozostawić z wartościami domyślnymi. Kiedy używasz Schemat partycji MBR dla systemu BIOS lub UEFI, w ramach schematu partycji i typu systemu docelowego rozruchowy USB będzie odpowiedni dla urządzeń korzystających z BIOS-u i UEFI.

bootowalny USB Windows 10 ISO

Gdy to zrobisz, po prostu kliknij Start i poczekaj, aż proces się zakończy. Pamiętaj, że po kliknięciu przycisku Start wszystkie dane wstępnie ustawione na tym urządzeniu USB zostaną usunięte, więc w razie potrzeby możesz najpierw wykonać kopię zapasową danych przed użyciem.

Po zakończeniu procesu będziesz mieć w rękach nośnik instalacyjny USB z systemem Windows 10, którego możesz użyć do zainstalowania systemu Windows 10. Jeśli czujesz potrzebę, możesz sprawdzić, czy USB można uruchomić.

Do utworzenia nośnika instalacyjnego można także użyć narzędzia Windows 10 Media Creation Tool.

Link do głównej publikacji