Jak utworzyć obraz kopii zapasowej systemu Windows 7 i dysk naprawczy

Tworzenie obrazu kopii zapasowej systemu może być bardzo przydatne. Jeśli coś pójdzie nie tak z instalacją systemu Windows 7, nie możesz się zalogować lub pliki uległy uszkodzeniu i uszkodzeniu, możesz uruchomić komputer bezpośrednio z dysku naprawczego, aby rozwiązać problem. Należy pamiętać, że przywrócenie z obrazu kopii zapasowej systemu jest całkowitym przywróceniem i nie będzie można wybrać poszczególnych programów ani plików. Jeśli jednak znajdziesz się w uszkodzonym napędzie dyskowym, prawdopodobnie i tak chcesz przywrócić go całkowicie.

Aby rozpocząć proces tworzenia obrazu kopii zapasowej systemu, kliknij „Start” iw polu wyszukiwania wpisz słowo „kopia zapasowa”. Teraz powinieneś zobaczyć pod sekcją Programy wyników wyszukiwania program o nazwie „tworzenie kopii zapasowych i przywracanie”. Kliknij na to, a otworzy się narzędzie, którego potrzebujesz, aby rozpocząć tworzenie obrazu systemu.

przywracanie kopii zapasowej systemu Windows

Po lewej stronie ekranu pojawi się link zatytułowany „utwórz obraz systemu”, więc kliknij go, aby przejść do ekranu, na którym możesz wybrać miejsce, w którym chcesz zapisać obraz systemu . Teraz — obraz systemu oznacza utworzenie kopii zapasowej każdego pliku i folderu na komputerze, dlatego musisz wybrać lokalizację wystarczająco dużą do wykonania zadania. Zwykle wymienny dysk twardy USB jest dobrym wyborem, ale jeśli chcesz, możesz również wykonać kopię zapasową na wielu dyskach DVD lub w lokalizacji sieciowej, jeśli masz wiele komputerów połączonych przez sieć.

Kliknij „Dalej”, a następnie wybierz dysk, którego kopię zapasową chcesz utworzyć. Możesz użyć tego narzędzia do wykonania kopii zapasowej dowolnego dysku podłączonego do systemu, ale w tym przypadku chcemy wybrać dysk „C:”, na którym znajduje się system operacyjny Windows 7 i wszystkie pliki programu. Ponownie zobaczysz, ile miejsca zajmuje dysk C:, więc musisz sprawdzić, czy na dysku zewnętrznym jest wystarczająca ilość miejsca do zapisania obrazu. Jeśli używasz dysków DVD, każde DVD może zawierać tylko 4,7 GB informacji, więc zwykle nie są odpowiednie do tego zadania, ale i tak masz taką opcję. Oczywiście nie będzie można wykonać kopii zapasowej na tym samym dysku co instalacja systemu Windows 7, ponieważ chodzi o ochronę przed awarią dysku twardego, a jeśli kopia zapasowa znajduje się na tym samym dysku co system operacyjny, Ty też byś to stracił.

Po wybraniu wszystkich opcji i zadowoleniu kliknij „rozpocznij tworzenie kopii zapasowej”, aby rozpocząć. Czas potrzebny do ukończenia tworzenia kopii zapasowej będzie zależeć od ilości przechowywanych danych.

Po utworzeniu kopii zapasowej następnym krokiem jest utworzenie dysku naprawczego. Umożliwi to uruchomienie komputera, jeśli system Windows 7 nie będzie działał. Robisz to na głównej stronie „tworzenia kopii zapasowych i przywracania”, na której byliśmy wcześniej, ale tym razem kliknij „utwórz dysk naprawy systemu” po lewej stronie. Wystarczy włożyć czarną płytę CD lub DVD i kliknąć „utwórz dysk”. Przechowuj ten dysk w bezpiecznym miejscu, ponieważ w przypadku problemów z komputerem może być potrzebny do przywrócenia danych.

Link do głównej publikacji