Jak utworzyć niestandardowy kanał RSS Reddit

Chociaż wiedziałem o Reddicie tak długo, jak wiedziałem o Digg, nigdy tak naprawdę nie korzystałem z niego przez dłuższy okres czasu. Zmieniło się to niedawno, kiedy zacząłem aktywniej korzystać z mojego konta. Osobiście najbardziej mi się podobają dwie rzeczy, obok dużej listy mniejszych rzeczy: Reddit to przede wszystkim jedno z niewielu miejsc w Internecie, które informuje Cię o interesujących Cię sprawach. To pierwsza strona wiedzieć lub jako jeden z pierwszych opublikować link do oryginalnego źródła, od którego wszystko się zaczęło.

Druga to społeczność napędzająca witrynę. To komentarze mogą dać ci dodatkowe spojrzenie i perspektywy, które mogą wymieniać alternatywy lub inne informacje, które poprawiają oryginalną historię.

Z drugiej strony Reddit nie jest najłatwiejszym w użyciu miejscem, szczególnie jego opcje dostosowywania wymagają pewnego wyjaśnienia. Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do Reddit, próbowałem znaleźć publiczne linki do kanałów RSS dla kategorii, ale nie mogłem znaleźć tych, które działały poprawnie.

Zauważyłem wtedy, że każde konto Reddit ma swój własny, dostosowywany kanał informacyjny RSS. Te prywatne wiadomości są dostępne na stronie preferencji.

reddit prywatne kanały RSS

Jeśli już dostosowałeś swoją stronę główną, możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy przyciski RSS lub JSON i wybrać opcję kopiowania łącza z menu kontekstowego, aby zaimportować ją do wybranego czytnika kanałów RSS.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz najpierw kliknąć link Edytuj na górnym pasku nawigacyjnym, aby dostosować wybór. Wszystkie sekcje Reddit, które subskrybujesz, są wymienione na prawym pasku bocznym ekranu. Możesz po prostu kliknąć link do rezygnacji z subskrypcji, aby usunąć sekcję z kanału. Możesz także ponownie dodać sekcje, przewijając stronę i klikając przyciski subskrypcji obok każdej sekcji.

Pamiętaj, że Twój prywatny kanał jest automatycznie aktualizowany, jeśli dodajesz nowe sekcje na swojej stronie głównej.

reddit subskrybuj

Tutaj możesz subskrybować tylko grupy, a nie podgrupy. W tym celu należy kliknąć jedną z podgrup na stronie i kliknąć link do subskrypcji na nowej stronie, aby dodać ją do strony głównej (a tym samym prywatnego kanału RSS). Jest to przydatne, jeśli interesuje Cię tylko określona podgrupa.

Ponownie sparafrazujmy:

  • Wymagane jest konto Reddit.
  • Edytuj swoje subskrypcje na tej stronie.
  • Skopiuj swój kanał RSS na pierwszej stronie

Wydaje się, że nie ma opcji, aby subskrybować tylko najważniejsze historie określonej grupy. Jeśli zasubskrybujesz, otrzymasz wszystkie zamieszczone tam historie.

Subskrybowanie poszczególnych subreddits

Możesz dodać .rss do dowolnego wpisowego adresu URL na Reddit, aby wygenerować prawidłowy adres URL kanału RSS, który możesz subskrybować. Kanał RSS dla https://www.reddit.com/r/todayilearned/ to https://www.reddit.com/r/todayilearned/.rss, a jeśli chcesz tylko nowe historie, wskazałbyś Czytnik RSS do https://www.reddit.com/r/todayilearned/new/.rss.

Zobacz też: jak subskrybować kanały RSS domeny Reddit

Podsumowanie
Jak utworzyć niestandardowy kanał RSS Reddit
Nazwa artykułu
Jak utworzyć niestandardowy kanał RSS Reddit
Opis
Dowiedz się, jak tworzyć łącza do kanałów RSS z dowolnego subreddita, grupy lub niestandardowej listy subredditów w witrynie Reddit do użytku w czytnikach kanałów RSS.

Link do głównej publikacji