Jak wysłać duże pliki do znajomych

Czasami może być konieczne wysłanie dużych plików do znajomych, współpracowników lub innych osób w Internecie. Pomyśl o zdjęciach z ostatniej imprezy, które chcesz komuś udostępnić, lub o nowym albumie muzycznym, wideo, dokumencie lub aplikacji. E-mail jest oczywistym wyborem dla wielu, głównie dlatego, że każdy ma klienta poczty e-mail (e-mail lub stacjonarny) i jest bardzo łatwy w użyciu.

Wystarczy napisać nowy e-mail, załączyć pliki, które należy udostępnić, i dodać kontakty, które powinny je otrzymać.

E-mail ma jednak tę wadę, że ograniczenie rozmiaru praktycznie uniemożliwia wysyłanie bardzo dużych plików. Większość dostawców odrzuca wiadomości e-mail przekraczające linię 20–25 MB. Możesz rozważyć podzielenie plików, aby pozostać poniżej tego limitu, ale oznacza to dodatkową pracę, a istnieją lepsze opcje, zwłaszcza jeśli pliki muszą być wysyłane regularnie.

Teraz, gdy ustaliliśmy, że poczta e-mail nie jest idealna do wysyłania dużych plików, możemy spojrzeć na inne opcje.

Usługi hostingowe plików przychodzą na myśl natychmiast. Setki, jeśli nie tysiące witryn hostujących pliki konkurują ze sobą w Internecie. Pozwalają użytkownikom Internetu przesyłać pliki na swoje serwery. Adresy URL plików można następnie udostępnić innym użytkownikom. Proces ten jest nieco bardziej skomplikowany niż wysyłanie plików pocztą e-mail, ponieważ wymaga pewnego rodzaju komunikacji, aby odbiorca otrzymał adres URL hosta do pobrania plików.

Istnieją również wyspecjalizowane witryny do hostingu plików, na przykład Flickr do przechowywania zdjęć lub Youtube do filmów. Witryny te oferują funkcje prywatności do udostępniania plików tylko określonym użytkownikom.

Usługi hostingowe plików do wysyłania dużych plików

Media Fire — Jedna z najlepszych usług udostępniania plików w Internecie. Bezpłatni użytkownicy mogą przesyłać nieograniczoną liczbę plików, z których każdy ma rozmiar do 200 megabajtów. Pliki do pobrania są również nieograniczone. Adresy URL plików można łatwo udostępniać za pośrednictwem poczty e-mail, komunikatora internetowego lub umieszczać na stronach internetowych.

mediafiremediafire

Transfer dużych plików — limit rozmiaru pliku 100 megabajtów bez konta, można pobrać 20 razy, adresy URL są wysyłane na adres e-mail odbiorców. Używa HTTPS do strony internetowej i wszystkich przelewów.

przesyłać duże plikiprzesyłać duże pliki

Drop Send — ma limit rozmiaru pliku wynoszący 2 gigabajty i 5 wysyłek na miesiąc, transfery wydają się być ograniczone w porównaniu do oferowanych kont płatnych.

wyślij duże plikiwyślij duże pliki

Send 6 — Kolejna usługa hostingu plików, która oferuje wysyłanie do 250 megabajtów bez rejestracji. Ma indywidualny limit rozmiaru pliku wynoszący 250 megabajtów, maksymalnie 5 pobrań na plik.

wyślij 6wyślij 6

File Droper — bardzo prosta strona do przesyłania z maksymalnym rozmiarem pliku 5 gigabajtów. Przesłane adresy URL plików należy jednak udostępnić ręcznie.

dropper plikudropper pliku

Windows Live SkyDrive — wymaga konta Windows Live, ale jest dobry do udostępniania do 25 gigabajtów danych, indywidualny limit rozmiaru pliku to 50 megabajtów.

Windows Live SkydriveWindows Live Skydrive

Inne opcje (wybór)

  • Drop.io
  • Rapidshare
  • Box.net
  • Wikisend
  • Podjazd

Powyższe witryny hostingowe plików to tylko przykłady. Możesz łatwo znaleźć więcej witryn hostingowych, wyszukując hasła takie jak „wysyłaj duże pliki”, „hosting plików” lub „hosty plików”.

Klienci pulpitu do przesyłania dużych plików

Witryny hostujące pliki oferują nieskomplikowany sposób wysyłania plików innym osobom. Większość jednak ogranicza maksymalny rozmiar pliku, prędkość pobierania lub liczbę przelewów do kont premium.

Klienci wysyłający pliki na komputery stacjonarne są świetną alternatywą.

Opera Unite — przeglądarka internetowa Opera zawiera funkcję o nazwie Opera Unite. Zasadniczo zapewnia możliwości serwera WWW bezpośrednio w przeglądarce. Dostępnych jest kilka aplikacji, które można zainstalować, w tym aplikacja do udostępniania plików.

Oto jak to działa. Odwiedź powyższą stronę Opera Unite w Operze i zainstaluj aplikację do udostępniania plików w Operze. Musisz założyć konto w Operze, jeśli jest to twój pierwszy raz.

Można wybrać folder, który jest następnie udostępniany w Internecie za każdym razem, gdy Opera Unite jest uruchomiona. Adres URL folderu można wysłać do znajomych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w inny sposób. Znajomi otwierają adres URL w przeglądarce internetowej i widzą strukturę katalogów oraz pliki wybranych folderów. Foldery są chronione hasłem dla dodatkowego bezpieczeństwa. Dostępne dla komputerów Mac, Windows i Linux.

opera jedność udostępniania plikówopera jedność udostępniania plików

Dropbox — bezpłatne konto Dropbox ma limit 2 gigabajtów, co powinno wystarczyć w przypadku większości operacji wysyłania plików. Klient Dropbox jest zainstalowany w systemie komputerowym. Pliki, które należy wysłać do innych użytkowników, można umieścić w folderze Dropbox, aby udostępnić je online. Foldery można łatwo udostępniać, wysyłając zaproszenia na adresy e-mail.

Dropbox jest również dostępny dla systemów Linux, Mac i Windows. Konto jest wymagane do udostępniania plików.

DropboxDropbox

Serwer plików HTTP — ten program oferuje podobne podejście jak Opera Unite. Instaluje serwer plików w systemie, którego można używać do udostępniania plików innym użytkownikom. Wysoce konfigurowalny.

serwer plików httpserwer plików http

Inne opcje

  • Gigatribe
  • Przesyłanie pliku CC
  • Pando

Trzecią opcją są komunikatory internetowe i inne programy komunikacyjne, takie jak Skype, które często zawierają podstawowe opcje udostępniania plików. Są dobrą opcją wysyłania plików średniej wielkości bezpośrednio do innych użytkowników, prawdopodobnie najlepszy wybór, jeśli obaj użytkownicy mają już konto.

Nie wspominaliśmy również o serwerach ftp, które również są opcją. Problem z serwerami ftp polega na tym, że nie są one tak łatwe do skonfigurowania i skonfigurowania. Użytkownicy, którzy chcą zagłębić się w tę kwestię, mogą zapoznać się z doskonałym serwerem Filezilla, który jest dostępny tylko dla systemu Windows.

Użytkownicy, którzy mieszkają blisko siebie, mają możliwość nagrania plików na dysk DVD lub skopiowania ich na dysk USB lub kija, aby przekazać je osobiście innemu użytkownikowi.

Jak udostępniać i wysyłać duże pliki? Daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji