Jak usunąć swoje konto Yahoo

Raport Reutersa sugeruje, że firma internetowa Yahoo współpracowała z wywiadem USA w celu wyszukiwania wszystkich e-maili klientów.

Według raportu Yahoo stworzyło oprogramowanie, które automatycznie skanuje wszystkie wiadomości e-mail na żądanie wywiadu USA, nawet zanim dotrą do skrzynki odbiorczej użytkownika.

Reuters wspomina, że ​​otrzymał informacje od kilku pracowników Yahoo.

Według Reutersa Yahoo otrzymało „niejawne żądanie rządu USA”, które do dnia dzisiejszego było jednym z najszerszych, jeśli nie najszerszym zakresem, biorąc pod uwagę, że wymagało to skanowania setek milionów kont e-mail.

Zapotrzebowanie stoi w wyraźnym kontraście z poprzednimi żądaniami, w których firmy były proszone o zeskanowanie niewielkiej liczby kont lub przekazanie przechowywanych wiadomości konta.

Nikt nie wie, ile danych zostało udostępnionych — bezimiennej — amerykańskiej służbie wywiadowczej i czy skontaktowano się również z innymi dostawcami poczty e-mail.

Jak usunąć swoje konto Yahoo

Usuń konto yahoo

Chociaż szczegóły dotyczące współpracy między Yahoo i wywiadem USA są nieliczne, klienci Yahoo mogą rozważyć usunięcie konta Yahoo z powodu naruszenia prywatności i wynikającego z tego braku zaufania do firmy.

Proces składa się z co najmniej jednego kroku, ale jeśli chcesz zachować swój adres e-mail, musisz wykonać dwa kroki.

Tworzenie kopii zapasowej wszystkich wiadomości e-mail Yahoo

yahoo import Gmail

Pierwszą rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jest utworzenie kopii zapasowej wszystkich starych e-maili Yahoo. Jeśli już ich nie potrzebujesz, możesz pominąć krok, ale zazwyczaj możesz chcieć zachować dostęp.

Najlepszy sposób tworzenia kopii zapasowych wszystkich wiadomości e-mail Yahoo zależy od planu migracji. Niektórzy dostawcy, na przykład Gmail lub Outlook, oferują opcje importowania wiadomości e-mail od innych dostawców, takich jak Yahoo bezpośrednio.

W Gmailu należy otworzyć ustawienia, przejść do „kont i importować” i kliknąć link „importuj pocztę i kontakty” na tej stronie. Musisz podać dane uwierzytelniające do konta Yahoo, aby rozpocząć import, ale od tego momentu wszystko inne jest obsługiwane przez Google.

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych poczty, takie jak Mailstore Home, bezpłatne do użytku osobistego, oferuje inną opcję, która nie jest ograniczona do poszczególnych dostawców.

Musisz jednak najpierw włączyć dostęp do popu na Yahoo, zanim zaczniesz korzystać z oprogramowania. Gdy jest to niemożliwe, wystarczy po prostu wykonać następujące kroki w programie:

  1. Wybierz opcję Archiwizuj wiadomość e-mail w aplikacji.
  2. Wpisz swój adres e-mail, a następnie kliknij Start.
  3. Zostaniesz poproszony o uwierzytelnienie konta poprzez podanie hasła.

Mailstore Home tworzy kopię zapasową wszystkich wiadomości e-mail w systemie lokalnym. Możesz użyć programu do wyszukiwania wiadomości e-mail lub eksportowania ich do innej usługi, na przykład klienta poczty e-mail uruchomionego w systemie lokalnym.

Kasowanie konta

Usuń konto yahoo

Po migracji wiadomości e-mail do innego dostawcy lub utworzeniu ich kopii zapasowej warto rozważyć utrzymanie konta przez pewien czas. Aktualizacja wiadomości e-mail w serwisach, z których korzystasz w Internecie, prywatnie lub w pracy, zajmuje zwykle trochę czasu.

Utrzymanie konta aktywowanego w tym czasie gwarantuje, że nie przegapisz żadnego z nich.

Gdy masz pewność, że nie jest to już konieczne, możesz odwiedzić stronę usuwania konta Yahoo.

Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na konto, a następnie o podanie hasła do konta i captcha na stronie.

Kliknij przycisk „zamknij to konto”, aby trwale usunąć konto Yahoo i zrobić to raz na zawsze.

Link do głównej publikacji