Jak usunąć rzeczywistość mieszaną w systemie Windows 10

Oto 2 sposoby odinstalowania Windows Holographic Platform — nowej funkcji Windows 10 Creators Update — jeśli nie jest to dla Ciebie przydatne.

Windows Holographic to praktycznie platforma VR, która dodaje mieszane wrażenia rzeczywistości dostępne w Microsoft HoloLens, oferując holograficzną powłokę, model interakcji, usługi Xbox Live i interfejsy API percepcji.

Niektórzy użytkownicy mogą nie uznać tej funkcji za bardzo przydatną w ich przypadku, nawet jeśli mają kompatybilny sprzęt, dlatego chcieliśmy pokazać ci sposoby jej pozbycia się.

jak usunąć rzeczywistość mieszaną — myślę, że kiedyś była holograficzna
W JAKI SPOSÓB? Nie potrzebuję tego. Nie chcę tego. IMO to bardziej puch MS i bloatware w mojej sytuacji.
Jest dla niego przełącznik ODINSTALUJ, ale to nie działa, jak w przypadku innych stwardnienia rozsianego wsuń go do gardła!

Jak całkowicie usunąć Windows Mixed Reality?

1. Usuń wartości z rejestru

Usuwanie wpisów rejestru, jak sugeruje ta metoda, może być niebezpieczną ścieżką do przejścia. Niemniej jednak jest to najlepszy sposób na usunięcie Mixed Reality z systemu Windows 10. Chociaż możemy dojść do wniosku

 1. Uruchom ponownie komputer i usuń następujące wartości rejestru:
 2. Usunąć FirstRunSucceeded od HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Holographic
 3. Usunąć PreferDesktopSpeaker i PreferDesktopMic od HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Holographic \ SpeechAndAudio
 4. Usunąć DisableSpeechInput od HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Speech_OneCore \ Settings \ Holograficzny
 5. Usunąć Identyfikator urzadzenia i Tryb od HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ PerceptionSimulationExtensions
 6. Aby kontynuować, należy usunąć json od C: \ Users \ {nazwa użytkownika} \ AppData \ Local \ Packages \ Microsoft.Windows.HolographicFirstRun_cw5n1h2txyewy \ LocalState — i ten plik powinien zostać usunięty dla każdego użytkownika, który korzystał z Windows Mixed Reality.
 7. Usuń także zawartość pliku SpatialStore plik i pamiętaj, że ważne jest, aby nie usuwać samego pliku! Znajdziesz go w: C: ProgramDataWindowsHolographicDevicesSpatialStore
 8. Usuń także CAB Feature-On-Demand. Mixed Realities polega na tym do pracy. CAB jest wcześniej pobierany podczas pierwszego doświadczenia użytkownika i należy go wyeliminować. Otwórz PowerShell w trybie administratora i wpisz: Funkcje Dism / Online / Get
 9. Kontynuuj i skopiuj tożsamość Możliwości, od której zaczyna się Holograficzny Pulpit. Jeśli nie możesz go znaleźć, oznacza to, że plik nie został zainstalowany.
 10. Na koniec należy ponownie uruchomić system Windows i powinno to załatwić sprawę.

2. Zmodyfikuj rejestr

Strona społeczności Microsoft oferuje kolejne łatwe rozwiązanie do usuwania rzeczywistości mieszanej. Wystarczy przejść do głównej strony ustawień za pomocą Edytora rejestru. Zalecamy ostrożność, ponieważ zmiana tego rejestru wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego Microsoft sugeruje utworzenie kopii zapasowej rejestru.

Według Microsoft powinieneś wykonać następujące kroki:

1. Zamknij Ustawienia, jeśli otwarta jest aplikacja rzeczywistości mieszanej.

 1. Otwórz Edytor rejestru.
 2. Przejdź do następującego klucza rejestru: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ MicrosoftWindows \ CurrentVersion \ Holographic4.
 3. Zmodyfikuj / utwórz nową 32-bitową wartość DWORD o nazwie FirstRunSucceeded.
 4. Ustaw datę wartości na 1, aby dodać Rzeczywistość mieszana do ustawień.
 5. Ustaw na 0, jeśli chcesz go usunąć. (Jeśli korzystasz z systemu Windows 10-64 bit, nadal musisz utworzyć 32-bitową wartość DWORD).
 6. Uruchom ponownie komputer i przejdź do aplikacji Ustawienia. Jeśli ustawisz wartość DWORD na 0, Mixed Reality powinno zniknąć.

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać problemu, Microsoft ładnie prosi o przesłanie opinii i zgłoszenie problemu.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji