Jak usunąć plik safesear.ch z systemu Windows 10?

W mnóstwie złośliwego oprogramowania specjalne miejsce jest zarezerwowane dla porywaczy przeglądarki. Być może nie są one najniebezpieczniejsze, ale są prawdopodobnie najbardziej denerwującym złośliwym oprogramowaniem, jakie kiedykolwiek spotkałeś. Jedna z tych niedogodności jest znana jako „bezpieczne wyszukiwanie„. Jest to płodny porywacz przeglądarki, który od ponad kilku lat aktywnie nęka użytkowników, czyniąc przeglądarkę (lub przeglądarki) dotkniętą całkowicie bezużyteczną.

W tym celu wymieniliśmy sposoby jego usunięcia i wyjaśniliśmy, czym tak naprawdę jest safesear.ch. Sprawdź to poniżej.

Co to jest „safesear.ch” i jak go usunąć z systemu Windows 10

O co chodzi z plikiem safesear.ch

Jeśli chodzi o porywaczy przeglądarki, zaraza znana jako safesear.ch znajduje się u góry. Jest to znany porywacz przeglądarki, który powstał w dawnych czasach, gdy Internet Explorer był realnym rozwiązaniem do przeglądania. W porównaniu z niektórymi innymi jest dość odporny i nie stosuje się wielu typowych poprawek.

 • Prawdopodobnie masz go za pośrednictwem aplikacji innej firmy, w której był ukryty w instalatorze. Dlatego ważne jest, aby pozyskiwać oprogramowanie z zaufanych źródeł, ponieważ ujawniają one obecność oprogramowania PUP. Z drugiej strony, może on dostać się na twój komputer na różne inne sposoby, więc posiadanie odpowiedniej ochrony ma ogromne znaczenie.

  Jak to działa? Cóż, przejmuje kontrolę nad przeglądarką i przejmuje domyślną wyszukiwarkę, stronę główną, nowe karty i rozszerzenia. Zasadniczo całkowicie zakłóca funkcjonalność wspomnianej przeglądarki. Poszkodowany użytkownik jest w zasadzie w pułapce, a każdy nowy krok pokazuje, że każda część przeglądarki jest pod kontrolą pliku safesear.ch.

  Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby całkowicie go usunąć. I nie, nie musisz nuke systemu, aby zapisać przeglądarkę.

  Jak usunąć safesear.ch

  Jak już powiedzieliśmy powyżej, jest to dość odporny porywacz przeglądarki. Wielu użytkowników decyduje się na ponowną instalację przeglądarki, ale bez powodzenia. Nie były tak dokładne, jak powinny. Zadbaliśmy o to, aby zapewnić Ci wszystkie niezbędne kroki (nawet jeśli jest to do pewnego stopnia przesada, ale lepiej jest zabezpieczyć się przed przepraszaniem).

  Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to całkowicie usunąć z systemu wszystkie niezaufane i / lub podejrzane programy. Następnie uruchomienie dedykowanego narzędzia anty-PUP i skanowania antywirusowego wydaje się dobrym pomysłem. I na koniec, wykonaj kopię zapasową haseł i zainstaluj ponownie przeglądarkę w czystości (całkowicie, łącznie z pozostałymi plikami). Usuń wszystkie konta przeglądarki, ponieważ porywacz może wrócić po ponownym ustanowieniu konta po ponownej instalacji.

  • Oto jak usunąć program z komputera po prostu:

   1. Na pasku wyszukiwania wpisz Kontrola i otwórz Panel sterowania.Okna usuwania Safesear.ch 10
   2. Kliknij na «Odinstaluj program”Pod Programy.Okna usuwania Safesear.ch 10
   3. Usuń wszelkie podejrzane aplikacje z listy.
   4. Posługiwać się IObit Uninstaller lub inny dezinstalator innej firmy, aby usunąć pozostałe pliki.
   5. Uruchom ponownie komputer.

   Naszym wyborem jest AdwCleaner firmy Malwarebytes (bezpłatny), ale możesz użyć dowolnego innego specjalistycznego narzędzia. Oto jak korzystać z zewnętrznego narzędzia anty-PUP.

   1. Pobieranie Malwarebytes AdwCleaner, tutaj.
   2. Uruchom narzędzie i kliknij Skanuj teraz.Okna usuwania Safesear.ch 10
   3. Poczekaj, aż narzędzie przeskanuje system i kliknij Czysty Naprawic.Okna usuwania Safesear.ch 10
   4. Po zakończeniu procedury czyszczenia uruchom ponownie komputer.Okna usuwania Safesear.ch 10

   Dobra ochrona Internetu jest dość ważna jako środek zapobiegawczy, proaktywny, dlatego bardzo zalecamy Bitdefender Internet Security 2018. Z drugiej strony możesz użyć starego dobrego Windows Defendera do skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania po wyrządzeniu szkody. Oto jak to zrobić:

   1. Otwórz Windows Defender z menu Start.
   2. Wybierać Wirus ochrona przed zagrożeniami.Okna usuwania Safesear.ch 10
   3. Kliknij «Uruchom nowe skanowanie zaawansowane» opcja.
   4. Wybierać Windows Defender Offline Scan i kliknij Skanuj teraz.Okna usuwania Safesear.ch 10

   Wreszcie, jedyną rzeczą do zrobienia jest ponowna instalacja przeglądarki. Zalecamy użycie jednego z tych narzędzi do odinstalowywania, ze szczególnym uwzględnieniem zalecanych.

   Później porywacz przeglądarki safesear.ch nie będzie Ci przeszkadzał. Jeśli tak nie jest, pamiętaj o tym w sekcji komentarzy. Chętnie Ci pomożemy.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji