Dostosuj swoją listę początkową w systemie Windows 10

Nowy system Windows 10 jest wyposażony w nowe i ulepszone funkcje, z których jedną jest lista początkowa, która pozwala przypiąć często używane aplikacje w lewym górnym rogu menu Start. Czytając poniższe wiersze, dowiesz się, jak łatwo jest dostosować listę początkową w systemie Windows 10 i dostosować ją do swoich codziennych potrzeb.
zrzut ekranu menu Start systemu Windows 10
Dostosowywanie listy początkowej w systemie Windows 10 odbywa się poprzez dostęp do paska zadań i właściwości menu Start, a wystarczy kilka kliknięć, aby łatwo dodać ulubioną aplikację do listy początkowej lub wyłączyć jedną z wybranych.

Jak dostosować listę startową obecną w menu Start systemu Windows 10, 8.1?

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy lub naciśnij i przytrzymaj wolne miejsce na pasku zadań w dolnej części ekranu w systemie Windows 10.
 2. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij funkcji „Właściwości” w menu wyświetlanym na ekranie.
 3. Powinieneś teraz mieć przed sobą okno „Właściwości paska zadań i menu Start”, o którym mówiłem powyżej.
 4. W górnej części tego okna musisz kliknąć lewym przyciskiem myszy lub dotknąć zakładkę „Menu Start”.
 5. Teraz w tej zakładce będziesz musiał kliknąć lewym przyciskiem myszy lub nacisnąć przycisk „Dostosuj” znajdujący się w środkowej prawej części tego okna.
 6. Teraz masz pełną listę funkcji w „Możesz dostosować wygląd linków, ikon i menu w menu Start”.
 7. Na wyświetlonej liście musisz przewinąć w dół, aż znajdziesz funkcję „Przypnij do listy startowej”.
 8. Teraz pod „Przypnij do listy startowej” będziesz mieć kilka pozycji, które możesz przypiąć do listy startowej, takich jak: „Panel sterowania”, „Urządzenia”, „Dokumenty”, „Pomoc” i wiele innych.
 9. Aby przypiąć opcję do listy początkowej, wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy lub kliknąć pole obok niej, aby umieścić znacznik wyboru.
 10. Po zakończeniu wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy lub nacisnąć przycisk „OK” znajdujący się w dolnej części tego okna.
 11. Zamknij okno „Właściwości paska zadań i menu Start” i kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk Start, aby zobaczyć zmiany.
 12. Jeśli chcesz przypiąć ulubioną aplikację do listy początkowej, wystarczy przeciągnąć i upuścić ikonę aplikacji na listę początkową.

Możesz także trochę pograć z rozmiarami kafelków, aby położyć nacisk na najczęściej używane aplikacje i grupy. Jedyne, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy żądany kafelek, wybrać „Zmień rozmiar” i grać z proponowanymi wymiarami. Jeśli masz aktywne aktualizacje kafelków i denerwują cię za każdym razem, gdy się pojawią, po prostu kliknij kafelek prawym przyciskiem myszy, wybierz „Więcej”, a następnie kliknij „Wyłącz kafelek”.

Teraz, gdy wiesz, jak dostosować listę początkową w systemie Windows 10, musisz tylko wypróbować ją samodzielnie i zobaczyć, jak to działa. Również jeśli masz inne pytania dotyczące tego artykułu, na które chciałbyś znaleźć odpowiedź, możesz napisać do nas poniżej w sekcji komentarzy na stronie, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Link do głównej publikacji