Jak usunąć Google Chromes You Menu

Jeśli korzystasz z najnowszej wersji Google Chrome, na przykład Canary, być może zauważyłeś nowe menu „Ty” w prawym górnym rogu przeglądarki.

Na obecnym etapie zostanie ostatecznie przeniesiony do innych wersji przeglądarki, w tym wersji beta i stabilnych.

Po co to jest? Jest to menu dla menedżera profili Google Chrome. Umożliwia tworzenie wielu profili, na przykład dla różnych użytkowników, którzy korzystają z tego samego komputera lub działania, a także uruchamiać Chrome przy użyciu profilu gościa.

Profil można połączyć z kontem Google, które z kolei obsługuje funkcję synchronizacji danych Chrome. Po zalogowaniu Twoje zakładki, historia przeglądania i inne dane są synchronizowane na wszystkich urządzeniach.

Zarządzanie użytkownikami Chrome może być przydatne w tym względzie, ale nie dla wszystkich użytkowników przeglądarki. Jeśli jesteś na przykład jedynym użytkownikiem, nie ma potrzeby korzystania z niego ani wyświetlania go przez cały czas w interfejsie. A jeśli używasz Chrome tylko na jednym komputerze, nie musisz włączać synchronizacji danych, chyba że chcesz, aby kopie zapasowe były tworzone również w chmurze na serwerach Google.

Aktualizacja: W ostatnim czasie Google wprowadził kilka zmian w ikonie profilu wyświetlanej w przeglądarce Chrome. Powyższa metoda nie usuwa już ikony profilu w prawym górnym rogu okna Chrome. Jedyną opcją, aby się go całkowicie pozbyć, jest uruchomienie Chrome z parametrem —disable-new-avatar-menu.

Aktualizacja 2: Wygląda na to, że Google usunął opcję usunięcia menu profilu w przeglądarce Chrome 47. Wygląda na to, że obecnie nie ma możliwości usunięcia go z przeglądarki.

Usuń menu „Ty”

chromować ci profil menu

Chrome ma opcję usunięcia menu z interfejsu. Oto, co musisz teraz zrobić, aby go wyłączyć:

  1. Rodzaj chrome: // flags / w pasku adresu przeglądarki i naciśnij Enter.
  2. Naciśnij klawisz F3 i wyszukaj Włącz nowy system zarządzania profilami.
  3. Zmień jego wartość na wyłączoną za pomocą menu.
  4. Szukaj Włącz nowe menu awatarów.
  5. Zmień również jego wartość na wyłączone.
  6. Uruchom ponownie Chrome.

Menu „Ty” jest usuwane z przeglądarki po ponownym uruchomieniu, dzięki czemu nie jest już wyświetlane w interfejsie. Jeśli chcesz włączyć ją ponownie w dowolnym momencie, powtórz powyższy proces, ale zamiast tego zmień wartość na włączony.

Synchronizacja

Wyłączenie menu w Chrome nie ma wpływu na funkcję synchronizacji przeglądarki. Nadal możesz otworzyć tę stronę, aby zalogować się na konto Google i zsynchronizować ustawienia przeglądarki z chmurą i innymi urządzeniami.

Zarządzanie użytkownikami

Ponadto nadal można zarządzać użytkownikami. Możesz to zrobić, ładując chrome: // settings /. Na stronie ustawień znajdziesz grupę użytkowników, której możesz używać do dodawania lub usuwania użytkowników w Chrome.

Wniosek

Ciągłe wyświetlanie profili w Chrome to zła decyzja projektowa. Chociaż niektórzy użytkownicy mogą uznać to za przydatne, ponieważ przyspiesza przełączanie profili, inni, a to prawdopodobnie większość użytkowników, może go nie lubić, ponieważ w ogóle go nie używają lub rzadko.

Na razie można wyłączyć menu. W przeszłości widzieliśmy jednak, że opcje wyłączania nowej funkcji są po pewnym czasie usuwane przez Google lub zastępowane przez inne funkcje. W takim przypadku zaktualizujemy przewodnik, aby to odzwierciedlić.

Podsumowanie
Jak usunąć Google Chrome's
Nazwa artykułu
Jak usunąć Google Chrome
Opis
Google Chrome wyświetla nowe menu „Ty” w prawym górnym rogu. Dowiedz się, jak usunąć go z przeglądarki.

Link do głównej publikacji