Jak włączyć, wyłączyć wyszukiwanie zaszyfrowane w Google Chrome

Niedawny artykuł na temat Neowin zwrócił moją uwagę, który sugerował, że Google zmienia domyślną wyszukiwarkę przynajmniej dla niektórych użytkowników na szyfrowane wyszukiwanie Google. Za każdym razem, gdy użytkownicy wyszukują, są automatycznie przekierowywani na https://encrypted.google.com zamiast standardowego adresu wyszukiwania Google.

Wyszukiwanie zaszyfrowane, często nazywane Google SSL, poprawia ochronę przed niektórymi formularzami ataków szpiegujących ruch komputera. Wyszukiwanie SSL jest włączone tylko w niektórych usługach Google. Na przykład obrazy Google i Mapy Google są obecnie dostępne za pośrednictwem protokołu SSL.

wyszukiwanie zaszyfrowane google

Użytkownicy Chrome, którzy doświadczyli przejścia na wyszukiwanie zaszyfrowane, mogą chcieć dowiedzieć się, jak mogą ponownie wyłączyć tę funkcję. Inni użytkownicy mogą chcieć włączyć wyszukiwanie szyfrowane. Poniższy przewodnik wyjaśnia, jak to zrobić.

Wyszukiwania w Google Chrome są inicjowane z paska adresu Chrome, ponieważ w interfejsie nie ma dodatkowego formularza wyszukiwania.

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę, użytkownicy muszą kliknąć ikonę klucza na pasku narzędzi adresu Chrome i wybrać opcje z menu rozwijanego.

Domyślną wyszukiwarkę można wybrać w obszarze Wyszukaj na pierwszej otwartej stronie.

wyszukiwarka google chrome

Do wyboru są standardowa niezaszyfrowana wyszukiwarka Google, zaszyfrowana wyszukiwarka Google, Bing i dwie usługi oparte na lokalizacji. Możliwe jest ponadto dodawanie wyszukiwarek poprzez kliknięcie Zarządzaj wyszukiwarkami.

Użytkownicy mogą zmienić wyszukiwarkę, klikając menu rozwijane i wybierając jedną z dostępnych wyszukiwarek. Od tego momentu niezaszyfrowani użytkownicy Google mogą na przykład wybrać Google zaszyfrowane do wyszukiwania za pomocą protokołu SSL, zaszyfrowani użytkownicy Google mogą wrócić do standardowej wyszukiwarki Google, Bing lub jednej z innych dostępnych wyszukiwarek, aby pozbyć się zaszyfrowanego wyszukiwania.

Link do głównej publikacji