Jak usunąć dysk wirtualny pakietu Office 2010 Starter

Kilka dni temu napisałem krótki samouczek na temat pobierania i instalowania pakietu Office Starter 2010 z firmy Microsoft. Jednym z „efektów ubocznych” instalacji Microsoft Office Starter w systemie jest utworzenie wirtualnego dysku w systemie. Ten dysk jest widoczny w Eksploratorze Windows, zwykle zamapowany na literę q lub r, ale nie jest dostępny dla użytkownika. Po kliknięciu na dysk otrzymujesz powiadomienie, że Lokalizacja jest niedostępna i że dostęp jest zabroniony.

Microsoft stwierdza, że ​​„Microsoft Office Starter 2010 wykorzystuje technologię wirtualizacji aplikacji (App-V)” i że „wymaga zatem utworzenia dysku wirtualnego”.

lokalizacja nie jest dostępna

Microsoft zauważa również, że „ten wirtualny dysk jest celowo niedostępny dla użytkowników końcowych, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu struktury plików Microsoft Office Starter”.

Chociaż wszystko jest w porządku i dobre, użytkownicy, którzy odinstalują Office Starter, zauważą, że dysk wirtualny utworzony podczas instalacji pozostaje w systemie. I to jest problem. Znalezienie przyczyny tego zajęło trochę zabawy. Microsoft Office Click-to-Run 2010 instaluje się wraz z Microsoft Office Starter 2010. Jest to program odpowiedzialny za tworzenie dysku wirtualnego w systemie operacyjnym.

Nie jest do końca jasne, dlaczego nie jest odinstalowywany podczas odinstalowywania pakietu Office Starter. Możliwe, że Microsoft wykorzystuje tę technologię również w przypadku innych produktów, więc odinstalowanie może uniemożliwić prawidłowe uruchomienie tych programów.

Microsoft Office kliknij, aby uruchomić

Jeśli masz pewność, że żadne inne programy nie zależą od aplikacji Click and Run, możesz ją odinstalować osobno. Otwórz Panel sterowania systemu Windows i wyszukaj aplet Programy i funkcje.

Znajdź Microsoft Office Click-to-Run 2010 (lub inną wersję w zależności od zainstalowanej wersji Office Starter) i wybierz, aby ją odinstalować.

odinstaluj dysk wirtualny

Ponowne uruchomienie komputera jest wymagane, aby zakończyć usuwanie pakietu Office Click-to-Run i dysku wirtualnego utworzonego w systemie.

Link do głównej publikacji