Jak usunąć adnotacje na YouTube

Funkcja adnotacji w YouTube umożliwia wydawcom wideo dodawanie bąbelków komentarzy do swoich filmów.

Adnotacje mogą być pasywnymi fragmentami tekstu widocznymi na ekranie lub interaktywnymi elementami, które można kliknąć, na przykład w celu reklamowania kanału YouTube lub filmu wideo lub w celu zapewnienia wielu możliwości wyboru oglądanego wideo.

Jeśli zauważysz, że adnotacje są bardziej irytujące niż czynienie dobra, możesz całkowicie wyłączyć je w YouTube, aby uniknąć wyskakiwania w co drugim filmie oglądanym w witrynie.

Zasadniczo masz dwie opcje radzenia sobie z adnotacjami na YouTube. Pierwsza opcja polega na wyłączeniu tej funkcji w ustawieniach YouTube, druga to zainstalowanie skryptu innej firmy, aby automatycznie zostały dla Ciebie usunięte.

W rzeczywistości istnieje również opcja wyłączenia ich dla bieżącego wideo lub zamknięcia poszczególnych adnotacji poprzez przesunięcie myszy nad nimi i kliknięcie ikony zamykania, która się wtedy pojawi, ale nie jest to bardzo praktyczne, jeśli zauważysz denerwujące komentarze.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu wideo z kilkoma adnotacjami rzuconymi na użytkownika. Tak wielu, że trudno jest uzyskać wyraźny obraz na zdjęciu.

adnotacje na youtube

Prawdopodobnie wiesz, że możesz wyłączyć adnotacje na swoim koncie YouTube, jeśli je masz. Działa to, gdy jesteś zalogowany na YouTube i oglądasz filmy w samej witrynie, ale nie ma to wpływu na osadzone filmy, które możesz oglądać na stronach osób trzecich.

Aby usunąć adnotacje, po prostu otwórz następujący adres URL YouTube lub przejdź tam ręcznie, klikając swoją nazwę użytkownika YouTube w prawym górnym rogu YouTube, klikając Ustawienia wymienione w menu, które się otworzy, a następnie „Odtwarzanie i wydajność” po otwarciu strony opcji .

wyłącz wyświetlanie adnotacji na youtube

Odznacz Pokaż adnotacje i powiadomienia w filmie tam i upewnij się, że kliknąłeś Zapisz po usunięciu zaznaczenia, aby zapisać zmianę.

Pamiętaj, że nie spowoduje to usunięcia adnotacji zakodowanych na stałe w filmie, ponieważ wpływa tylko na te, które zostały dodane za pomocą narzędzi, które YouTube udostępnia autorom filmów.

Ta opcja działa dobrze, jeśli zawsze jesteś zalogowany podczas oglądania filmów na YouTube, ale nie działa wcale, jeśli nie jesteś. Tam właśnie wchodzą w grę skrypty i rozszerzenia.

Użytkownicy Google Chrome i Firefox mogą zainstalować rozszerzenie, takie jak Iridium dla Google Chrome lub Mozilla Firefox, które między innymi mogą ukrywać adnotacje podczas oglądania filmów na YouTube.

Aktualizacja: Jeśli korzystasz z Opery, możesz zainstalować rozszerzenie ExtendTube dla przeglądarki internetowej, która między wieloma innymi funkcjami może ukrywać adnotacje wideo na YouTube. Rozszerzenie działa tylko wtedy, gdy jesteś na YouTube i tam oglądasz wideo.

Masz jeszcze jedną sztuczkę, jak radzić sobie z adnotacjami na YouTube? Udostępnij go w sekcji komentarzy poniżej.

Podsumowanie
Jak usunąć adnotacje na YouTube
Nazwa artykułu
Jak usunąć adnotacje na YouTube
Opis
Dowiedz się, jak usuwać adnotacje (bąbelki komentarzy), promocje kanałów i interaktywne karty w filmach oglądanych na YouTube.

Link do głównej publikacji