Jak upewnić się, że zdjęcia z Androida nie ujawniają lokalizacji

Większość smartfonów może wskazać bieżącą lokalizację za pomocą GPS lub innych środków. W Androidzie tę funkcję można włączyć lub wyłączyć w zależności od domyślnych preferencji, które zezwalają lub blokują.

Niektóre aplikacje wymagają usług lokalizacyjnych dla niektórych lub wszystkich jego funkcji. Tak jest na przykład w przypadku Foursquare lub Google Maps.

Mimo że jest przydatny, niektórzy użytkownicy nie lubią go ze względu na zużycie baterii i wpływ na prywatność.

Aby dowiedzieć się, czy usługi lokalizacyjne są włączone, przesuń palcem w dół od paska powiadomień u góry na telefonie z Androidem i dotknij przycisku szybkich ustawień w prawym górnym rogu.

Wyświetla opcje włączania i wyłączania ważnych funkcji, takich jak WiFi, Bluetooth lub usługi lokalizacyjne.

usługi lokalizacyjne Androida

Pierwszym wymaganiem, które należy spełnić, aby dodać informacje o lokalizacji do zdjęć wykonanych na Androidzie, jest włączenie usług lokalizacyjnych na urządzeniu.

Możesz sprawdzić, czy tak jest, otwierając menu zgodnie z powyższym opisem.

Nawet jeśli usługi lokalizacyjne są włączone, niekoniecznie oznacza to, że informacje o lokalizacji są dodawane do zdjęć robionych na urządzeniu, ponieważ funkcja ta musi być również włączona w aplikacji fotograficznej, zanim to nastąpi.

Możesz to zrobić, otwierając aplikację do zdjęć na urządzeniu i otwierając jej opcje. Sposób wykonania zależy od używanej aplikacji i urządzenia. W moim Moto G przesuwasz od lewej do prawej, aby wyświetlić ustawienia zdjęć, podczas gdy możesz znaleźć przycisk menu wyświetlany tam przez cały czas na innych urządzeniach.

Znajdź tam ustawienie lokalizacji i sprawdź, czy jest włączone, czy nie. Jeśli jest on wyłączony i ustawienia lokalizacji urządzenia są wyłączone, przypomina się, że musisz je najpierw włączyć, zanim będzie można włączyć tę funkcję w aplikacji fotograficznej.

Jeśli jest włączony, możesz go od razu włączyć lub wyłączyć.

Oznacza to, że jeśli wyłączysz funkcję lokalizacji telefonu lub tabletu, geotagowanie zostanie automatycznie wyłączone na nim, niezależnie od ustawień w samej aplikacji fotograficznej.

Wskazówka boczna: aby sprawdzić, czy poszczególne pliki są oznaczone tagami geograficznymi, otwórz zdjęcie na urządzeniu z Androidem w aplikacji do zdjęć, kliknij przycisk menu, a następnie szczegóły, aby wyświetlić, czy tak jest.

sprawdź geotagowanie zdjęć

Jak widać na zrzucie ekranu powyżej, zdjęcie pokazuje lokalizację, w której zostało zrobione. Po całkowitym wyłączeniu tagowania geograficznego w aplikacji fotograficznej lub funkcji lokalizacji wszystkie przyszłe zdjęcia, które zrobisz, nie będą już tego ujawniać.

Teraz przeczytaj: Usuń możliwe do zidentyfikowania informacje ze zdjęć Androida przed udostępnieniem

Podsumowanie
Jak upewnić się, że Twoje zdjęcia na Androida nie będą't reveal locations
Nazwa artykułu
Jak się upewnić, że zdjęcia na Androidzie nie ujawniają lokalizacji
Opis
Zdjęcia zrobione na urządzeniu z Androidem mogą ujawnić lokalizację, w której zostały zrobione. Przewodnik poprowadzi Cię przez proces weryfikacji, czy tak jest.

Link do głównej publikacji