Jak korzystać z Wiadomości Android na pulpicie

Google ujawniło wczoraj pięć nowych funkcji domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości w systemie Android. Pierwsza reklamowana funkcja odblokowuje opcje czytania i wysyłania tekstów z systemów komputerowych.

Nowa funkcja działa podobnie jak inne platformy komunikacyjne, w tym teraz bardziej martwa niż żywa aplikacja komunikacyjna Allo, obsługująca integrację z komputerami stacjonarnymi.

Sam proces jest prosty, ale wymaga odblokowania po stronie serwera przez Google w aplikacji Wiadomości na urządzeniu z Androidem. W związku z tym wszyscy użytkownicy uzyskają tę funkcjonalność dopiero po kilku tygodniach, ale jest to typowe dla tego, jak Google obsługuje nowe wersje aplikacji.

Oto jak to działa

wiadomości na Androida

 1. Odwiedź nową witrynę z wiadomościami na Androida na pulpicie. Usługa powinna działać we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach internetowych, a nie tylko w Chrome. Google zauważa, że ​​witryna nie działa w przeglądarce Internet Explorer.
 2. Witryna wyświetla duży kod QR i instrukcje.
 3. Zaznacz opcję „zapamiętaj ten komputer”, jeśli chcesz korzystać z tej funkcji w przyszłych sesjach bez konieczności powtarzania procesu autoryzacji.
 4. Otwórz aplikację Wiadomości na urządzeniu z Androidem.
 5. Wybierz menu u góry, a następnie „Wiadomości dla Internetu”. Jeśli nie widzisz jeszcze „Wiadomości do Internetu”, musisz poczekać, aż Google odblokuje je po stronie serwera.
 6. Zeskanuj kod wyświetlony na stronie internetowej za pomocą skanera.

Proces łączy aplikację Wiadomości ze stroną internetową.

Witryna wyświetla wszystkie konwersacje na pasku bocznym, a wybraną konwersację w głównym okienku. Możesz przeczytać wszystkie wiadomości i odpowiedzieć na dowolne. Wersja internetowa obsługuje naklejki, emoji i załączniki graficzne, ale w tej początkowej wersji brakuje funkcji wyszukiwania i innych fajnych funkcji.

Obsługuje powiadomienia (alerty), ma ciemny motyw i wysoki kontrast oraz obsługuje kilka skrótów klawiaturowych, aby przyspieszyć działanie.

Obecnie obsługiwane są następujące skróty klawiaturowe (zamień Ctrl na Command na Macu):

 • Rozpocznij nową rozmowę — Ctrl-Alt-C
 • Przejdź do następnej rozmowy — Ctrl-.
 • Przejdź do poprzedniej rozmowy — Ctrl-,
 • Usuń rozmowę — Ctrl-Alt-R
 • Archiwum rozmowy — Ctrl-Alt-H
 • Otwórz ustawienia — Ctrl-Alt-X
 • Załącz pliki — Ctrl-Alt-A
 • Przełącz próbnik emotikonów — Ctrl-Alt-E
 • Przełącz próbnik naklejek — Ctrl-Alt-S
 • Przełącz osoby i opcje — Ctrl-Alt-O

Więcej informacji na stronie XDA Developers.

Dlaczego możesz nie chcieć korzystać z tej funkcji?

Przydatne może być czytanie wiadomości tekstowych i odpowiadanie na kontakty z pulpitu, ponieważ można używać klawiatury do szybszego pisania wiadomości i szybszego dodawania załączników graficznych.

Głównym problemem związanym z implementacją jest to, że nie obsługuje ona szyfrowania typu end-to-end. Może nie stanowić problemu dla użytkowników, którzy używają Wiadomości głównie do chit-chatów, ale każdy, kto używa ich do czegoś poważnego, może rozważyć użycie aplikacji komunikacyjnych takich jak Telegram lub Signal, które obsługują szyfrowanie typu end-to-end i nie są własnością organizacji, które tworzą pieniądze z wiedzy o ludziach.

Link do głównej publikacji