Jak przypiąć strony internetowe do ekranu głównego Androida

Podczas gdy niektóre przeglądarki na Androida udostępniają zakładki, których można używać do szybkiego otwierania stron internetowych bez konieczności wpisywania ich adresów w celu załadowania ich w przeglądarce mobilnej, nadal możesz preferować szybsze rozwiązanie do otwierania ulubionych stron na urządzeniu z Androidem. Zamiast najpierw otwierać przeglądarkę, wybrać stronę z zakładkami lub skorzystać z automatycznych sugestii wyświetlanych przez przeglądarkę, możesz też przypiąć witryny do ekranu głównego Androida, aby otworzyć je stamtąd jednym dotknięciem ikony skrótu.

Podstawową korzyścią jest tutaj szybkość i możliwość ustawiania skrótów witryny tak, jak chcesz, aby były wyświetlane na ekranie głównym. System Android jest dostarczany z wbudowanymi opcjami przypinania stron internetowych do ekranu startowego, dzięki czemu można je otwierać bezpośrednio z tego miejsca bez konieczności wcześniejszego otwierania przeglądarki internetowej.

W rzeczywistości jest to dość łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć stronę internetową, którą chcesz dodać do ekranu głównego w wybranej przeglądarce, na przykład Google Chrome na Androida. Aktualizacja. Musisz otworzyć go w domyślnej przeglądarce internetowej systemu, aby uzyskać tę funkcję. Po załadowaniu strony internetowej w pełni dotknij przycisku menu telefonu i wybierz opcję dodawania skrótu do strony głównej z menu kontekstowego, które się otworzy.

zrzut ekranu z ekranu głównego strony internetowej skrótu android

Tutaj znajdziesz kilka innych interesujących opcji, takich jak dodanie strony do zakładek — co możesz zrobić dla stron, które chcesz zapisać, ale na przykład nie otwierać regularnie — lub zapisać stronę do czytania offline.

Po dotknięciu opcji dodawania skrótu zauważysz, że strona internetowa została dodana do ekranu głównego telefonu, z którego można ją otworzyć jednym dotknięciem ikony skrótu.

Skróty na stronie zrzut ekranu Androida

W moim telefonie Galaxy Note 2 otwiera się wyskakująca przeglądarka. Nie mogę powiedzieć, czy jest to domyślny sposób ładowania skrótów do stron internetowych na Androida, czy jest to specjalne dla Samsunga lub urządzenia, którego używam. Możesz dotknąć ikony strzałki w lewym górnym rogu, aby przeglądać witrynę na pełnym ekranie.

Link do głównej publikacji