Jak upewnić się, że wtyczka Google Chromes Flash jest aktualna

Google i Adobe zintegrowały natywną wtyczkę Flash z przeglądarką Google Chrome. Ta integracja oferuje użytkownikom komputera dwie zalety i jedną wadę. Zintegrowana wtyczka Flash oznacza, że ​​użytkownik nie musi już instalować Flasha na komputerze. Jest to również korzystne, ponieważ aktualizacja wtyczki odbywa się w tle, bez konieczności inicjowania przez użytkownika.

Wadą jest opóźnienie między wydaniem nowej wersji Adobe Flash a integracją tej wersji jako natywnej wtyczki w Google Chrome. Programiści Chrome nie opublikowali żadnych informacji o możliwym opóźnieniu, ale testy podczas wersji Adobe Flash 10.1 kilka dni temu wykazały, że aktualizacja Google Chrome zajęła trochę czasu.

Aktualizacja: W ostatnim czasie Google wydaje się szybciej integrować nową wersję Flasha z przeglądarką, dzięki czemu aktualizacje są wykonywane przed lub w czasie, gdy nowe aktualizacje są udostępniane przez Adobe.

Kolejne pytanie, które się pojawiło, dotyczyło tego, czy istnieje sposób sprawdzenia, czy najnowsza wersja Adobe Flash Player (wersja publiczna) została zainstalowana w przeglądarce Google. Chrome wyświetla wersję Flash na stronie wtyczek chrome: // przeglądarki. Z drugiej strony Adobe nie wydaje pełnej wersji najnowszej wersji Adobe Flash Playera na swojej stronie internetowej, a przynajmniej nie w pobliżu pobierania wtyczki.

Najlepszym sposobem sprawdzenia jest skorzystanie z funkcji Plugin Check w Mozilli. Serwis internetowy wyświetla wykryte wtyczki, ich wersje i ich aktualność.

chromowana wtyczka flashchromowana wtyczka flash

Zielony przycisk oznacza, że ​​wtyczka jest rzeczywiście najnowszą wersją programu Adobe Flash Player. Pozostaje jedno pytanie: ile czasu programiści Chrome aktualizują natywną wtyczkę Flash po aktualizacji Flasha?

Aktualizacja 2: Google ogłosił, że wycofa — blok odczytu — wszystkie wtyczki NPAPI w Chrome w 2014 roku. Oznacza to, że Chrome nie będzie już używać tych wtyczek, ale będzie polegać na wtyczkach PPAPI, takich jak własna implementacja Flasha przez Chrome.

Do tej pory istniały opcje wyłączenia PPAPI Flash, aby włączyć klasyczną wtyczkę Flash. Nie będzie to już możliwe po wprowadzeniu zmiany.

Link do głównej publikacji