Dowiedz się, jak wymówić angielskie słowa

Gdybym musiał ocenić moje umiejętności wymowy angielskiej, prawdopodobnie dałbym mi ocenę poniżej średniej. Przypisuję to głównie temu, że nie mówię regularnie po angielsku. Chociaż mam na myśli większość słów, czasami mam problemy z ich poprawnym wymowie.

Od czasu do czasu napotykam słowa lub wyrażenia w artykułach w Internecie, które trudno mi wypowiedzieć, i chociaż często wybieram najbardziej prawdopodobny wariant, czasem chciałbym dowiedzieć się, czy wybrałem poprawną wymowę słowo lub fraza.

Wpisz How Do You Say dla przeglądarki Google Chrome. Bezpłatne rozszerzenie pozwala wymawiać słowa, frazy, a nawet zdania, które wpisujesz ręcznie lub wyróżniasz na aktywnej stronie internetowej.

Rozszerzenie jest ustawione na tryb pasywny po instalacji, co oznacza, że ​​musisz wpisać słowa w interfejsie rozszerzenia. Odbywa się to poprzez kliknięcie ikony na pasku adresu, wpisanie słowa lub wyrażenia, które chcesz wymówić, i kliknięcie przycisku odtwarzania.

jak to powiedzieć

Pamiętaj, że oprogramowanie może wymawiać tylko słowa zapisane w bazie danych, pozostanie cicho, jeśli wprowadzisz słowo, które nie jest tam zapisane. Tak jest na przykład w przypadku wielu nazwisk lub miejsc.

Bardziej wygodna niż opcja ręczna jest opcja automatycznej wymowy słów. Musisz włączyć ją najpierw dla własnej strony. Od tego momentu rozszerzenie będzie wymawiać każde słowo, które wyróżniasz na stronie.

Alternatywnie możesz użyć skrótu Alt-X, aby włączyć lub wyłączyć opcję automatyczną.

Wymowy są solidne i wypowiadane nieco mechanicznym głosem. Prawdopodobnie największym problemem tego programu jest to, że automatyczna wymowa musi być włączona dla poszczególnych stron. Nie można na przykład włączyć funkcji automatycznej dla wszystkich stron domeny.

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome, którzy chcieliby uzyskać pomoc w wymowie, mogą pobrać rozszerzenie z oficjalnego sklepu Chrome Web Store.

Aktualizacja: Rozszerzenie Google Chrome zostało usunięte z Chrome Web Store przez jego autora. Powiedz Jest to alternatywa, którą możesz zainstalować i używać zamiast tego.

Link do głównej publikacji