Jak uniknąć problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10 października 2018 r

Kroki, aby zainstalować Windows 10 October Update bez żadnych problemów

 1. Wymagania systemowe aktualizacji Windows 10 October Update
 2. Uruchom pełne skanowanie antywirusowe systemu
 3. Zwolnij trochę miejsca
 4. Użyj czystego rozruchu
 5. Wyłącz VPN
 6. niepotrzebne urządzenia peryferyjne

Aktualizacja systemu Windows 10 z października 2018 r. Jest wreszcie dostępna do pobrania dla ogółu społeczeństwa. Możesz szybko pobrać nową wersję systemu Windows 10 bezpośrednio ze strony aktualizacji Microsoft. Asystent aktualizacji zajmie się wszystkim i za około godzinę będziesz mógł przetestować nowy system operacyjny.

Jednak proces aktualizacji systemu Windows 10 jest znany z wywoływania różnych problemów systemowych. W większości przypadków dzieje się tak, ponieważ użytkownicy nie przygotowali dokładnie swoich komputerów do aktualizacji.

Chcemy pomóc Ci uniknąć tych wszystkich nerwowych błędów i błędów aktualizacji systemu Windows 10. W tym przewodniku pokażemy, co musisz zrobić, aby przygotować komputer na system Windows 10 października 2018 r.

Jak zainstalować aktualizację systemu Windows 10 października 2018 szybciej

Krok 1: Wymagania systemowe dotyczące aktualizacji systemu Windows 10 października 2018 r

Jeśli Twój komputer nie spełnia wszystkich wymagań systemowych do uruchomienia najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows, na pewno wystąpią problemy techniczne. Najlepszym sposobem uniknięcia tej nieprzyjemnej sytuacji jest upewnienie się, że na komputerze działa system operacyjny, który planujesz zainstalować. Jakie są wymagania systemowe aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r.?

Wymagania systemowe Windows 10 v1809 wymienione przez Microsoft:

Edytor:1 gigaherc (GHz) lub szybszy procesor lub SoC
BARAN:1 gigabajt (GB) dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej
Miejsce na dysku twardym:16 GB dla 32-bitowego systemu operacyjnego 20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego
Karta graficzna:DirectX 9 lub nowszy ze sterownikiem WDDM 1.0
Pokaz:800 × 600

— POWIĄZANE: KB4457136 przygotowuje komputer do aktualizacji systemu Windows 10 w październiku

Krok 2: Uruchom pełne skanowanie antywirusowe systemu

Infekcje wirusami i złośliwym oprogramowaniem mogą blokować proces aktualizacji, uniemożliwiając uzyskanie najnowszej wersji systemu operacyjnego. Aby usunąć tę możliwą przyczynę z listy, musisz uruchomić dogłębne skanowanie antywirusowe przed naciśnięciem przycisku aktualizacji. Możesz użyć wbudowanego narzędzia bezpieczeństwa Windows, Windows Defender lub narzędzia antywirusowego innej firmy.

Zalecamy również zainstalowanie narzędzia antymalware, aby upewnić się, że żadne zagrożenie nie zostanie wykryte. Upewnij się, że rozwiązanie antymalware jest w pełni kompatybilne z narzędziem antywirusowym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszych narzędzi antywirusowych i antymalware do zainstalowania, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami:

 • 7 najlepszych narzędzi antymalware dla Windows 10 do blokowania zagrożeń w 2018 roku
 • Bitdefender Internet Security 2019: najlepszy program antywirusowy dla systemu Windows
 • Najlepsze oprogramowanie antywirusowe z wieloma silnikami skanującymi dla systemu Windows 10
 • Oto najlepszy program antywirusowy ze skanowaniem rozruchowym do usuwania ukrytego złośliwego oprogramowania

Krok 3: Zwolnij trochę miejsca

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do pobrania systemu Windows 10 w wersji 1809. W tym celu musisz usunąć niepotrzebne pliki, pliki tymczasowe i foldery oraz odinstalować aplikacje i programy, z których nigdy lub rzadko korzystałeś.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące usuwania niepotrzebnych plików i folderów, zapoznaj się z następującymi przewodnikami:

 • 12 najlepszych narzędzi do usuwania niepotrzebnych plików z komputera z systemem Windows 10
 • „Zwolnij teraz miejsce” czyści niepotrzebne pliki systemu Windows 10 w mniej niż 2 minuty
 • Jak usunąć pliki tymczasowe za pomocą funkcji Oczyszczanie dysku w systemie Windows 10, 8, 7
 • Steam Cleaner pomaga usunąć tymczasowe dane z platform do gier
 • Jak odinstalować programy i aplikacje w systemie Windows 10

Krok 4: Użyj czystego rozruchu

Nie chcesz, aby inne aplikacje i programy zakłócały proces instalacji aktualizacji Windows 10 October Update. Z tego powodu powinieneś wyczyścić komputer. W ten sposób urządzenie będzie używać tylko minimalnego zestawu sterowników i programów. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Przejdź do Start> wpisz msconfig > naciśnij Enter
 2. Przejdź do Konfiguracja systemu> przejdź do zakładki Usługi> Ukryj wszystkie usługi Microsoft> kliknij Wyłącz wszystko.ukryj wszystkie usługi Microsoft
 3. Przejdź do karty Uruchamianie> Otwórz Menedżera zadań.
 4. Wybierz wszystkie elementy startowe> kliknij Wyłącz> zamknij Menedżera zadań> uruchom ponownie komputer.

— POWIĄZANE: Windows 10 Redstone 5 nie będzie zawierał okien z zakładkami

Krok 5: Wyłącz VPN

Często oprogramowanie VPN może blokować aktualizacje. Dlatego przed zainstalowaniem nowej wersji systemu Windows 10 wyłącz narzędzie VPN, aby uniknąć potencjalnych problemów. Czasami sieć VPN może blokować komponenty lub programy systemu Windows bez Twojej zgody. Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest po prostu wyłączenie go podczas aktualizacji. Po zainstalowaniu aktualizacji możesz włączyć VPN.

Krok 6 — Odłącz niepotrzebne urządzenia peryferyjne

Wielu użytkowników potwierdziło, że odłączenie niepotrzebnych urządzeń peryferyjnych pomogło im znacznie szybciej zainstalować aktualizację. Następnie możesz ponownie podłączyć urządzenia peryferyjne po zainstalowaniu aktualizacji.

Te wskazówki powinny pomóc w sprawnym zainstalowaniu aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r. Aby uzyskać dodatkowe sugestie dotyczące unikania problemów z instalacją systemu Windows 10, prosimy o komentarz poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji