Jak ulepszyć pasek narzędzi zakładek Chromes

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome — lub jakiejkolwiek przeglądarki opartej na Chromium — pasek zakładek, być może zauważyłeś, że nie zapewnia ona wielu opcji.

Możesz do niego dodawać foldery i strony i tyle. Chociaż może to być wystarczające dla wielu użytkowników przeglądarki, inni mogą powiedzieć, że zbicie każdej zakładki w ten sposób szkodzi przeglądowi i utrudnia wybór właściwej.

Jeśli spojrzysz na inne przeglądarki, na przykład Firefox, zobaczysz, że przeglądarka obsługuje również separatory, których Chrome nie obsługuje po wyjęciu z pudełka.

Najpierw podstawy: aby wyświetlić pasek zakładek w Chrome, domyślnie nie jest wyświetlany, naciśnij Ctrl-Shift-b. Możesz kliknąć ikonę Hamburger i wybrać Zakładki> Pasek zakładek, aby wyświetlić go w ten sposób, ale skrót klawiaturowy jest zwykle szybszą opcją.

Tutaj możesz już znaleźć wymienione zakładki. Niektóre pokazują tylko ikonę, podczas gdy inne mogą wyświetlać ikonę i tekst.

chromowany pasek zakładek

Aby utworzyć nowy folder, aby ułatwić zarządzanie zakładkami, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek i wybierz z menu opcję dodaj folder. Foldery to świetny sposób na wyświetlenie wielu pasujących zakładek. Możesz utworzyć folder do pracy, na następne wakacje lub folder tymczasowy, w którym umieścisz wszystkie strony, które uważasz za interesujące, ale nie masz czasu na pracę w tym momencie.

Jedną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że możesz edytować nazwę dowolnej zakładki. Kliknij element prawym przyciskiem myszy i wybierz edytuj z menu opcji. Możesz usunąć pełną nazwę, która pozostawia ikonę na pasku, lub zamiast tego zmienić nazwę, jeśli wolisz. Działa to podobnie w przypadku folderów, tyle że zmieniasz nazwę z menu kontekstowego.

Możliwe jest dodawanie separatorów do paska zakładek Chrome bez użycia rozszerzeń. Aby to zrobić, odwiedź następującą stronę i przeciągnij link „ja” na pasek.

Powtarzaj ten proces tak często, jak chcesz. Zauważysz, że doda to jeden separator do paska, ilekroć to zrobisz. Jeśli wolisz separatory poziome, przeciągnij link „tutaj” zamiast na pasek.

Jak to działa Ikona strony korzysta z pionowej lub poziomej ikony separatora, której Chrome używa do wyświetlania zakładki na pasku.

Masz jeszcze jedną sztuczkę, aby ulepszyć pasek? Podziel się tym ze wszystkimi w poniższych komentarzach.

Podsumowanie
Jak zrobić Chrome's bookmarks toolbar better
Nazwa artykułu
Jak ulepszyć pasek narzędzi zakładek Chrome
Opis
Dowiedz się, jak możesz poprawić wyświetlanie zakładek i zarządzanie nimi na pasku zakładek Google Chrome.

Link do głównej publikacji