Jak ukryć adres IP w sieci lokalnej

Istnieje cienka granica między technologiczną paranoją nadzoru online a prawdziwymi powodami, dla których musisz martwić się o swoją prywatność podczas roamingu online.

W dziale prywatności wszystko się zmieniło, a my, użytkownicy, musimy wziąć sprawy w swoje ręce i chronić się. Ukrywanie adresu IP w sieci LAN lub Wi-Fi, sieciach zaufanych lub publicznych to pierwszy krok na długiej drodze do anonimowości w Internecie.

Omówiliśmy już wiele tematów poufnych, a dziś jest dzień zarezerwowany dla sieci LAN. Sieć lokalna lub sieć LAN jest zwykle najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem na dostęp do Internetu. Nadal istnieją jednak ważne powody, dla których ktoś chciałby ukryć adres IP podczas surfowania w Internecie lub tworzenia, uzyskiwania dostępu i pobierania treści.

Wyjaśniliśmy wszystko, koncentrując się na najlepszych sposobach ukrywania adresu IP. Pamiętaj, aby sprawdzić te w dalszej części artykułu.

Jak ukryć swój adres IP podczas korzystania z sieci lokalnej

 1. Użyj narzędzi VPN
 2. Skorzystaj z usług proxy
 3. Wypróbuj Tor Browser
 4. Zresetuj adres IP za pomocą wiersza polecenia

Dlaczego warto ukryć swój adres IP w sieci LAN?

W porównaniu do, powiedzmy, publicznych sieci Wi-Fi, sieć lokalna (przewodowe połączenie internetowe) jest znacznie bezpieczniejsza, szybsza i bardziej niezawodna. Nie pozwól jednak, aby podważało to fakt, że ukrywanie własności intelektualnej jest nadal czymś, co należy poważnie wziąć pod uwagę. Rzeczywiście jesteś mniej narażony na ataki hakerów, ale wciąż jest wystarczająco dużo argumentów, aby ukryć swój adres IP podczas korzystania z zaufanej sieci domowej.

 • Oto najczęstsze powody, dla których chcielibyśmy ukryć adres IP nawet przy skromnie bezpiecznej sieci lokalnej:

  • Anonimowość. Twoja historia przeglądania, zwyczaje, wzorce i zainteresowania powinny być prywatne. Nie pozwól, aby witryny innych firm, sprzedawcy i rządowi szpiegowali Ciebie.
  • Bezpieczeństwo. Hakerzy i cyberprzestępcy mogą wykorzystać Twój adres IP.
  • Unikanie granic geolokalizacji. Wiele treści online podlega ograniczeniom geograficznym. Ponieważ adres IP jest jedynym sposobem na określenie geolokalizacji odwiedzających, możesz odwiedzić dowolną witrynę z ukrytym / zamaskowanym adresem IP.
  • Torrenty i inne nie do końca legalne działania. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie promował piractwa, ale jeśli pobieranie multimediów w sieci peer-2-peer jest filiżanką herbaty, ukrywanie adresu IP jest czymś, co należy wziąć na poważnie.

  Dziesięć lat temu poprawki adresu IP nie miały zbyt dużego znaczenia, ale w obecnym stanie meta World Wide Web wszystko działa inaczej. Cenzura, bezczelni dostawcy usług internetowych z dostępem do historii przeglądania, która później została sprzedana oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę, naruszenia prywatności przez rząd, elitarność treści itp. Wydaje się, że jedynym sposobem na walkę z tym jest skorzystanie z jednego z poniższych kroków.

  1: Użyj narzędzi VPN

  Z pewnością najlepszy lub przynajmniej najbardziej niezawodny sposób na zachowanie anonimowości w Internecie. VPN (Virtual Private Networks) to usługi, które ostatnio osiągnęły swój szczyt, gdy wszystko poszło na południe w celu zachowania prywatności w Internecie. Wyobraź sobie VPN jako mediatora między tobą a Internetem. Po aktywacji VPN pozwoli ci zmienić swój natywny adres IP na jeden z wielu innych dostępnych na całym świecie. Dlatego maskują twój adres IP i zastępują go alternatywą do wyboru.ukryj adres IP sieci lokalnej

  • Poza tym niektóre rozwiązania VPN oferują szyfrowanie i dodatkowe funkcje, ale uważamy, że główne różnice dotyczą między opcjami bezpłatnymi i premium. Różnice prędkości i dostępność serwerów to kluczowe różnice między rozwiązaniami płatnymi i bezpłatnymi. Postaraliśmy się rozwiązać ten problem w tym artykule, więc koniecznie spójrz.

   Naszym najlepszym rozwiązaniem jest CyberGhost, więc zalecamy wypróbowanie go. Jest to dość niezawodne i przyjazne dla użytkownika narzędzie VPN z wystarczającymi funkcjami zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Możesz wypróbować go przez 7 dni bezpłatnie. Niemniej jednak, jeśli masz ochotę na coś innego, sprawdź naszą listę 10 najlepszych sieci VPN na rok 2018.

   2: Użyj usług proxy

   Teraz serwery proxy są w zasadzie rozwiązaniami ukierunkowanymi na przeglądarkę. Z tego powodu są dość podobne do rozwiązań VPN. Oczywiście, przepustowość i poziomy szyfrowania mają mniejszą wartość na serwerach proxy. Ponadto często są one przeciwstawiane odwrotnym serwerom proxy, które zatrzymują efekt „dublowania” serwera proxy w celu naśladowania własnej aktywności adresów IP. Co oznacza, że ​​niektóre witryny nadal będą podlegać ograniczeniom geograficznym.ukryj adres IP sieci lokalnej

   • Niemniej jednak, nawet jeśli nie są tak dobre jak VPN, z pewnością mogą się przydać do prostych operacji, takich jak unikanie ograniczeń geograficznych i zachowanie akceptowalnego poziomu prywatności. Możesz więc rzeczywiście użyć proxy, aby ukryć swój adres IP podczas korzystania z sieci LAN, ale nie oczekuj cudów. To zależy od twoich potrzeb. Ponadto niektórzy użytkownicy są bardzo zadowoleni z rozszerzeń przeglądarki, które często są sprzedawane jako rozwiązania VPN. Są to tylko rozwiązania proxy (z oczywistych powodów), ale niektóre z nich są dobrym wyborem dla mało wymagających użytkowników.

    Jeśli jesteś bardziej zorientowany na witrynę, oto lista serwerów proxy, które tymczasowo ukryją twoje IP:

    • Hidester
    • Ukryj mnie
    • ProxySite.com
    • Anonymouse.org

    3: Wypróbuj przeglądarkę Tor

    Nie możemy stworzyć listy sposobów, jak ukryć twój adres IP i uniknąć wspominania o przeglądarce Tor. W erze, w której każdy twórca przeglądarki reklamuje się jako ochrona prywatności, istnieje jedna przeglądarka, która przewyższa konkurencję głównego nurtu. I to jest przeglądarka Tor (The Onion Router), która oferuje wielowarstwowe szyfrowanie, jest całkowicie darmowa i ma otwarte oprogramowanie.ukryj adres IP sieci lokalnej

    • Możesz użyć go jako codziennego sterownika lub uruchomić Tora tylko wtedy, gdy potrzebujesz dodatkowej prywatności i bezpieczeństwa. Wykorzystuje wyszukiwarkę DuckDuckGo, choć nieco spowalnia prędkość łącza. Ponadto możesz użyć przeglądarki Tor, aby uzyskać dostęp do Deep Web, co wydaje się być dla niektórych użytkowników. Inną rzeczą na korzyść Tora jest oczywiście preferencyjny wybór bezpieczeństwa. Możesz pozwolić, aby ukrywał tylko twoje IP i działał jak każda inna przeglądarka lub wykorzystał pełny potencjał ochronny i wykorzystał zabezpieczenia klasy wojskowej.ukryj adres IP sieci lokalnej

     Tak czy inaczej, najlepsze wyniki przyniosą połączenie VPN i Tora, dzięki czemu będziesz duchem w sieci. Możesz pobrać Tora za darmo, klikając ten link.

     4: Zresetuj adres IP za pomocą wiersza polecenia

     Wreszcie ostatni sposób, w jaki zdecydowaliśmy się zaciągnąć, nie ma zbyt wielu podobieństw do tych, które przedstawiliśmy powyżej. Mianowicie obejmuje wiersz polecenia i resetowanie bieżącego adresu IP. Jednak to rozwiązanie jest dostępne tylko wtedy, gdy chcesz raz zmienić adres IP, jeśli Twój adres IP został zablokowany lub zablokowany.

     • CZYTAJ TAKŻE: Komputer nie zdobędzie adresu IP: oto jak rozwiązać problem

     Nie jest to trwałe rozwiązanie zapewniające prywatność, nie na dłuższą metę, ale ponieważ jest to praktycznie sposób na ukrycie twojego adresu IP, postanowiliśmy umieścić go z resztą. Oczywiście, aby to zrobić, musisz mieć połączenie przewodowe.

     Oto jak zresetować adres IP przy niewielkiej pomocy wiersza polecenia:

      1. Podłącz komputer do routera lub modemu za pomocą kabla LAN.
      2. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz cmd.
      3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i uruchom go jako administrator.
      4. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
       • ipconfig / release
       • ipconfig / renewukryj adres IP sieci lokalnej
      5. Uruchom ponownie modem i komputer i sprawdź zmiany na ShowIp.net

     To obejście zależy również od zasad Twojego dostawcy usług internetowych, więc niektórzy użytkownicy nie będą mogli zbyt często go powtarzać.

     Dzięki temu możemy zakończyć ten artykuł. Mamy nadzieję, że była to wnikliwa i pouczająca lektura. Jeśli masz alternatywny sposób na ukrycie swojego adresu IP podczas korzystania z sieci LAN lub pytania dotyczące tych, które już zauważyliśmy powyżej, poniżej znajduje się sekcja komentarzy.

     Zatwierdź

Link do głównej publikacji