Jak skonfigurować konto użytkownika bez hasła w systemie Windows 10

Firma Microsoft stale wprowadza zmiany w sposobie logowania do systemu Windows 10. Pośrednio ułatwia dostęp i jest bezpieczniejszy na wiele sposobów. W systemie Windows 10 v1903 Microsoft wprowadza uwierzytelnianie kont użytkowników bez hasła. Ta funkcja korzysta z numeru telefonu użytkownika, aby pomóc mu zalogować się na swoje konta użytkownika. Powiedział Microsoft,

Dzisiaj ogłaszamy wsparcie w zakresie konfigurowania i logowania się do systemu Windows za pomocą konta z numerem telefonu, bez konieczności tworzenia lub radzenia sobie z kłopotliwym hasłem !? Jeśli masz konto Microsoft z numerem telefonu, możesz użyć kodu SMS, aby się zalogować i skonfigurować konto w systemie Windows 10. Po skonfigurowaniu konta możesz użyć funkcji Windows Hello Face, odcisku palca lub kodu PIN (w zależności od możliwości urządzenia), aby zalogować się do systemu Windows 10. Nigdzie nie jest potrzebne hasło!

W tym artykule sprawdzimy, jak korzystać z tej funkcji.

Skonfiguruj konta użytkowników bez hasła w systemie Windows 10

Skonfiguruj konta użytkowników bez hasła w systemie Windows 10

Możesz to zrobić tylko dla nowego konta użytkownika. Aby włączyć konto użytkownika za pomocą tej funkcji, musisz otworzyć aplikację Ustawienia systemu Windows 10.

Przejdź do Konta> Rodzina inni użytkownicy> Dodaj kogoś innego do tego komputera.

Konto użytkownika bez hasła

Wprowadź szczegóły wymagane przez nowe okno, które się pojawi. Musisz podać numer telefonu, ponieważ zakładasz konto bez hasła.

Zablokuj komputer.

Teraz wybierz konto użytkownika dla wprowadzonego numeru telefonu.

Twoje konto nie będzie miało w tym momencie żadnego hasła, ale zostaniesz poproszony o uwierzytelnienie przy użyciu automatycznie wygenerowanego kodu PIN — który otrzymasz na swój numer telefonu.

Wybierz Opcje logowania> PIN.

Przejdź do ustawień internetowych, aby ustawić określoną metodę logowania.

Twoje konto użytkownika bez hasła w systemie Windows 10 będzie teraz gotowe.

Jeśli masz już konto, ale Twój numer telefonu nie jest powiązany z kontem Microsoft, musisz dodać numer telefonu do konta Microsoft.

Na urządzeniu z Androidem lub iOS zainstaluj dowolną aplikację Office.

Otwórz aplikację i wybierz Zaloguj się lub zarejestruj za darmo.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby powiązać swój numer telefonu z kontem Microsoft.

Ta funkcja jest dostępna tylko dla działających urządzeń Windows 10 v1903 Home Edition. Nie jest dostępny dla wersji Professional i Enterprise.

Link do głównej publikacji