Jak uaktualnić system Windows Phone 8.1 do systemu Windows 10 Mobile

W końcu po długim oczekiwaniu, od dzisiaj Microsoft zaczął się rozwijać Windows 10 Mobile do niektórych wybranych urządzeń z systemem Windows Phone 8.1. W tym poście zobaczymy, jak uaktualnić system Windows Phone 8.1 do systemu Windows 10 Mobile, ponieważ proces ten nie polega tylko na sprawdzaniu dostępności aktualizacji.

Od ponad roku Microsoft udostępnia wersje zapoznawcze osobom, które zdecydowały się zainstalować na swoich urządzeniach w programie Insider Preview. Ale większość przeciętnych użytkowników telefonów, którzy nie zawracają sobie głowy wypróbowaniem kompilacji Preview, może teraz sprawdzić, czy to uaktualnienie obsługuje ich urządzenie. W rzeczywistości będziesz musiał pobrać aplikację, aby to sprawdzić i uaktualnić do systemu Windows 10 Mobile. Ta aplikacja jest podobna do aplikacji „Pobierz system Windows 10” na komputery PC i sprawdza uprawnienia urządzenia i umożliwia aktualizację. Sprawdźmy więc krok po kroku, jak uaktualnić urządzenie z systemem Windows Phone 8.1 do systemu Windows 10 Mobile.

Zaktualizuj system Windows Phone 8.1 do systemu Windows 10 Mobile

Firma Microsoft wydała listę urządzeń z systemem Windows Phone 8.1 obsługiwane dla aktualizacji. Najpierw należy to sprawdzić, jeśli urządzenie znajduje się na liście. Aktualna lista urządzeń z systemem Windows Phone 8.1, które można uaktualnić do systemu Windows 10, obejmuje: Lumia 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1 GB, 636 1 GB, 638 1 GB, 430, 435, BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q, MCJ Madosma Q501 Jeśli Twoje urządzenie znajduje się na liście, przejdź do następnego kroku.

Następnie pobierz aplikację Doradca uaktualnienia systemu Windows 10 Mobile.

The Aplikacja Windows 10 Mobile Upgrade Advisor pomaga dowiedzieć się, czy Twój telefon z systemem Windows Phone 8.1 może zainstalować aktualizację do systemu Windows 10 Mobile. Może także pomóc zwolnić miejsce w telefonie, dzięki czemu możesz zainstalować aktualizację. Po otwarciu aplikacja sprawdza telefon i informuje, czy można zainstalować aktualizację, czy aktualizacja jest wymagana przed zainstalowaniem aktualizacji lub czy nie można zaktualizować telefonu. Jeśli Twój telefon kwalifikuje się do zainstalowania aktualizacji, może być konieczne zwolnienie miejsca, aby ją uzyskać. Aplikacja poleci pliki, takie jak filmy lub zdjęcia, które możesz tymczasowo przenieść na OneDrive lub kartę SD, jeśli masz zainstalowany. Zaakceptuj zalecenia lub zmień pliki, które chcesz przenieść. Możesz nawet usunąć niektóre pliki, jeśli chcesz. Jeśli przenosisz pliki do OneDrive, musisz użyć tej aplikacji, aby przywrócić pliki z powrotem do telefonu po zainstalowaniu systemu Windows 10 Mobile.

Po zainstalowaniu otwórz aplikację Doradca uaktualnienia i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Aktualizacja12

Otwórz aplikację Doradca uaktualnienia, kliknij przycisk „Dalej”, a rozpocznie się sprawdzanie, a po zakończeniu sprawdzania wyświetli się ekran 3 (poniżej), jeśli telefon jest gotowy i obsługuje, a na Twoim komputerze można zainstalować uaktualnienie do systemu Windows 10 telefon. W przeciwnym razie wyświetli się: Twój telefon nie jest obsługiwany w przypadku uaktualnienia do systemu Windows 10. (ekran 4). Naciśnij „gotowe”.

uaktualnij Windows Phone 8.1 do Windows 10 Mobile

Jeśli Twój telefon obsługuje i pokazuje, że aktualizacja do systemu Windows 10 jest dostępna do zainstalowania na telefonie, przejdź do Ustawienia> Aktualizacja telefonu, aby pobrać i zainstalować system Windows 10.

Pamiętaj, że proces pobierania może trochę potrwać, ponieważ jest to około 1,4 GB lub więcej, więc do pobrania i zainstalowania aktualizacji wymagane jest połączenie z Internetem Wi-Fi.

Po zakończeniu procesu konieczne może być ponowne uruchomienie telefonu. Po zakończeniu aktualizacji skorzystaj z nowego, znacznie ulepszonego systemu Windows 10 Mobile. Wersja, do której zostanie zaktualizowana, to 10.0.10586.164. Sprawdź, czy jeśli zostanie zaktualizowany 10586.164, powtórz, aby ponownie sprawdzić dostępność aktualizacji.

Dostępność systemu Windows 10 Mobile jako uaktualnienia dla istniejących urządzeń z systemem Windows Phone 8.1 będzie się różnić w zależności od producenta urządzenia, modelu urządzenia, kraju lub regionu, operatora komórkowego lub usługodawcy, ograniczeń sprzętowych i innych czynników.

Microsoft Lumia Support opublikował również film pokazujący, jak uaktualnić system do Windows 10 Mobile.

Link do głównej publikacji