Jak szybko przełączać się między motywami w systemie Windows

Microsoft zmienił sposób dostarczania podstawowych motywów w systemie Windows 7. Nowy silnik motywów zasadniczo zapewnia motywy jako pliki .theme, które należy kliknąć dwukrotnie, aby zainstalować i aktywować w systemie. Zwykle, gdy chcesz zmienić motywy w systemie Windows, kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy, wybierz spersonalizuj z opcji, poczekaj na załadowanie apletu panelu personalizacji, aby wybrać motyw, który chcesz aktywować za pomocą jednego lewego przycisku- kliknij listę motywu.

Możesz też kliknąć Start> Panel sterowania i stamtąd otworzyć aplet personalizacji.

zmienić motywy systemu Windows

Szybkie przełączanie motywów

Jeśli regularnie zmieniasz motywy, możesz preferować szybszy sposób. Zamiast przechodzić przez szereg menu, aby przejść do innego motywu, możesz po prostu użyć do tego skrótów motywu. Jedną z opcji jest umieszczenie skrótów motywu na pulpicie lub w innej lokalizacji, do której masz dostęp, abyś mógł szybko przełączać się na motywy z tej lokalizacji.

Oto jak to działa:

  • Tematy są przechowywane w dwóch różnych lokalizacjach. Niestandardowe zainstalowane motywy znajdziesz w \ Users \ nazwa użytkownika \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Themes \. Pamiętaj, aby zastąpić nazwę użytkownika nazwą konta użytkownika, z którym pracujesz. Z drugiej strony domyślne motywy systemu Windows znajdują się w C: \ Windows \ Resources \ Themes \
  • Aby utworzyć skrót motywu, kliknij prawym przyciskiem myszy interesujący cię plik motywu i wybierz opcję menu kontekstowego Utwórz skrót. W przypadku motywów w folderze Windows pojawi się komunikat, że skrótu nie można zapisać w folderze, co daje możliwość przerwania operacji lub umieszczenia go na pulpicie. Skróty można jednak tworzyć w folderze AppData, ale można je po prostu przenieść do innej lokalizacji, w której skrót będzie dostępny.

Wystarczy wtedy kliknąć dwukrotnie skrót motywu, aby przejść do niego w systemie operacyjnym.

Należy pamiętać, że działa to tylko w systemie Windows 7 lub nowszych wersjach systemu operacyjnego Windows. Masz kolejną wskazówkę dotyczącą tematu? Udostępnij to w komentarzach.

Link do głównej publikacji