Jak stworzyć własny spersonalizowany motyw Chrome

Dodanie motywu do wybranej przeglądarki to świetny sposób na spersonalizowanie go. W zależności od używanej przeglądarki motywy mogą modyfikować wszystkie elementy interfejsu lub tylko niektóre.

Google Chrome ogranicza możliwości modyfikowania motywów. Jeśli przejrzysz oficjalną kategorię motywów w sklepie, zauważysz, że motywy mogą zmieniać tylko kolory i obrazy tła, ale nie ikony ani inne elementy interfejsu.

Chociaż możesz pobrać i zainstalować jeden z dostępnych motywów, możesz preferować motyw, do którego możesz dodać własną notatkę.

Jest to na szczęście łatwe, podobnie jak Google stworzył aplikację dla Chrome, która pozwala to zrobić.

Aktualizacja: Mój motyw Chrome nie jest już dostępny. Porównywalne rozszerzenie nie jest dostępne w momencie pisania. Google pracuje jednak nad ulepszeniem strony nowej karty przeglądarki, dodając do niej opcje dostosowywania. Koniec

My Chrome Theme to darmowa aplikacja dla Chrome, którą można zainstalować we wszystkich obsługiwanych wersjach przeglądarki. Po zainstalowaniu możesz go załadować ze strony aplikacji nowej karty przeglądarki lub bezpośrednio ładując chrome: // apps /.

Sam proces wymaga trzech kroków.

1. Wybierz obraz tła motywu

niestandardowy motyw chrom krok 1

Ten obraz jest wyświetlany na stronie nowej karty przeglądarki. Wybierz obraz z systemu lokalnego, aby rozpocząć. Upewnij się, że ma odpowiednie wymiary, aby pasowały do ​​używanego okna lub wyświetlacza przeglądarki. Uwaga: duże obrazy mogą nie być wyświetlane w całości, w zależności od rozmiaru okna przeglądarki.

Dostajesz opcje dostosowania położenia obrazu, na przykład w celu dopasowania go do ekranu, wyśrodkowania lub użycia niestandardowych wymiarów.

Na obrazie można również zastosować kilka efektów, na przykład w kolorze sepii, odwróconych lub posteryzowanych.

2. Pokoloruj swój motyw

kolor motywu chrom krok 2

Teraz nadszedł czas, aby zmienić kolory motywu. Możesz zmodyfikować łącznie cztery kolory:

  1. Kolor aktywnej karty.
  2. Kolor zakładek w tle.
  3. Kolor obramowania Chrome.
  4. Kolor tła.

3. Nazwa motywu

sfinalizuj motyw chrome

Nazwij właśnie utworzony motyw i dodaj opcjonalny opis, jeśli chcesz. Pamiętaj, że opis będzie widoczny, jeśli udostępnisz swój motyw.

Otrzymasz opcje instalacji motywu i udostępnienia go na ostatniej stronie procesu. Jeśli wybierzesz opcję instalacji, zostanie utworzony plik rozszerzenia Chrome i zostanie wyświetlone okno dialogowe instalacji.

Musisz zaakceptować instalację w wyświetlonym monicie. Po wykonaniu tej czynności kolory są automatycznie zmieniane na kolory motywu.

Otwórz stronę nowej karty za pomocą Ctrl-t, aby zobaczyć również obraz tła w akcji.

Jeśli wybierzesz opcję udostępniania, otrzymasz opcje, aby udostępnić ją w Google+ lub przez bezpośredni link.

Po utworzeniu motywu nie można go edytować. Jedyną opcją, jaką masz, jest utworzenie nowego motywu, aby zacząć od nowa.

Utworzony motyw jest wyświetlany w dolnej części ekranu startowego aplikacji. Możesz najechać na niego kursorem myszy i kliknąć małą ikonę x, aby go usunąć, lub kliknąć gdziekolwiek indziej, aby ponownie otworzyć stronę udostępniania.

Jeśli wybierzesz usunięcie motywu, najpierw pojawi się monit ostrzegawczy, a jeśli go potwierdzisz, zostanie on usunięty z systemu. Pamiętaj jednak, że wciąż jest zainstalowany w chrome.

Możesz przywrócić domyślny motyw w chrome: // settings /. Po prostu kliknij zresetuj domyślny motyw w wyglądzie, aby to zrobić. Pamiętaj, że dzieje się to bezpośrednio bez monitu o potwierdzenie.

Werdykt

Mój motyw Chrome to doskonała aplikacja, dzięki której tworzenie i instalowanie niestandardowych motywów w Google Chrome jest dziecinnie proste.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka
2.5 na podstawie 2 głosów
Nazwa oprogramowania
Mój motyw Chrome
Kategoria oprogramowania
Przeglądarka

Link do głównej publikacji