Jak stary wygląd witryny firmy Microsoft

Każdy chce wiedzieć — czy wyglądam na młodszego czy starszego niż w rzeczywistości? Cóż, dla wszystkich, którzy mają to pytanie, jest teraz strona internetowa, która może odgadnąć wiek i płeć na podstawie dowolnego zdjęcia.

Na ile lat wygladam

Na ile lat wygladam
Microsoft wydał niedawno API do wykrywania twarzy. Opierając się na tym interfejsie API, kilku programistów zajęło zaledwie jeden dzień, aby złożyć tę witrynę. Ta strona pozwala użytkownikom przesłać swoje zdjęcie. Następnie API próbuje odgadnąć wiek i płeć każdej twarzy rozpoznanej na tym zdjęciu.

Interfejsy API twarzy są częścią Microsoft Project Oxford, która zapewnia najnowocześniejsze algorytmy do przetwarzania obrazów twarzy, w tym płeć, wiek, rozpoznawanie, wyrównanie i inne funkcje na poziomie aplikacji.

Kluczowe elementy tej witryny to:

  1. Wyodrębnianie płci i wieku osób na tych zdjęciach.
  2. Uzyskiwanie wglądu w czasie rzeczywistym w dane wyodrębnione powyżej.
  3. Tworzenie pulpitów nawigacyjnych w czasie rzeczywistym w celu wyświetlania powyższych wyników.

Otrzymaliśmy również wgląd w czasie rzeczywistym, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ludzie używają tego narzędzia. Na przykład założyliśmy, że ludzie nie będą chcieli wgrywać własnych zdjęć, ale wolą wybierać spośród gotowych obrazów, takich jak to, co znaleźli online. Odkryliśmy jednak, że ponad połowa analizowanych zdjęć to osoby, które przesłały własne zdjęcia, powiedział Microsoft.

Wyniki też nie były złe. Na mojej stronie internetowej jest 47 lat, a ja jestem kilka lat starszy.

Idź Odwiedź how-old.net i zobacz, co ma o tobie do powiedzenia. Daj nam znać, jeśli poprawnie zgadł o tobie.

Teraz znajdź swojego bliźniaka w witrynie Microsoft Twin Detector!

Link do głównej publikacji