Jak sprawdzić pyszne zakładki pod kątem niedziałających linków

Popularna usługa zakładek Delicious istnieje na rynku od kilku lat. W tym czasie funkcje uległy zmianie, a usługa przeniosła się nawet ze starej domeny del.icio.us do Delicious.com. Od czasu utworzenia usługi brakuje co najmniej jednej ważnej funkcji, pomimo zmian wprowadzanych przez lata.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale usługa zakładek nie oferuje opcji sprawdzania poprawności linków. Dodaj do tych brakujących opcji, aby zweryfikować linki, gdy są dodawane do usługi, i gwarantuje się, że zepsute linki stają się poważnym problemem dla zwykłych użytkowników usługi.

Jeszcze gorzej jest fakt, że pracownicy Delicious postanowili zablokować dostęp do swojej witryny wielu usługom sprawdzania linków. Mogło to zostać zrobione w celu zmniejszenia zużycia zasobów przez usługę. W tym przewodniku omówiono kilka opcji weryfikacji linków w serwisie zakładek społecznościowych.

Sprawdzanie linków online

Sprawdzanie linków online jest najbardziej wygodną opcją, ponieważ mogą one łatwo sprawdzać linki każdej publicznej strony Delicious, bez dodatkowego oprogramowania lub wtyczek. Problem z tą metodą polega na tym, że wiele usług jest blokowanych przez Delicious. Sprowadza się to do znalezienia usług, które nie są blokowane. Należy zauważyć, że usługi sprawdzą tylko linki publiczne, co może, ale nie musi stanowić problemu. Kolejnym poważniejszym ograniczeniem jest to, że można sprawdzać tylko jedną stronę w tym samym czasie. Użytkownicy z dziesiątkami, a nawet setkami stron z linkami w Delicious, musieliby weryfikować każdą stronę indywidualnie.

Do sprawdzania linków na pyszne mogą być obecnie używane następujące narzędzia do sprawdzania linków: Narzędzia sieciowe, 2bone Link Checker lub Megrisoft Link Checker to dwa, które obecnie działają. Po prostu wklej adres URL Delicious do formularza i poczekaj, aż usługa przetworzy stronę. Złe linki zostaną oznaczone, aby można je było łatwo zidentyfikować. Ostatnim krokiem jest usunięcie lub edycja uszkodzonych linków w Delicious.

Warcaby online to najlepsza metoda dla użytkowników z garstką zakładek i dla tych, którzy nie mają dostępu do programów ani dodatków do przeglądarki, których można również użyć do weryfikacji tych linków.

Weryfikatory łącza oprogramowania

Użytkownicy z setkami zapisanych zakładek w Delicious mogą zoptymalizować proces weryfikacji za pomocą programów. Programy te często sprawdzają lokalne i internetowe strony HTML. Zaleca się wyeksportowanie wszystkich zakładek Delicious, klikając Ustawienia> Eksportuj / Twórz kopie zapasowe zakładek na stronie Delicious. Spowoduje to zapisanie wszystkich zakładek w jednym pliku HTML w systemie lokalnym. Za pomocą oprogramowania do sprawdzania łączy, takiego jak Link Sleuth lub Deadlink, można zweryfikować wszystkie łącza na eksportowanych stronach HTML.

sprawdź linki pysznesprawdź linki pyszne

Weryfikacja wygląda następująco w programie Deadlink. Uruchom moduł sprawdzania łączy po instalacji i wybierz, aby zweryfikować łącza w pliku HTML w menu rozwijanym w nagłówku. Teraz przejdź do wyeksportowanego pliku zakładek Delicious i załaduj go do aplikacji. Kliknięcie zielonej ikony znacznika wyboru rozpoczyna weryfikację wszystkich zakładek. Ponownie konieczne jest ręczne usunięcie lub edycja martwych linków na stronie Delicious.

Główną zaletą oprogramowania do sprawdzania linków jest to, że mogą przetwarzać pojedynczy plik HTML zawierający wszystkie wyeksportowane zakładki jednocześnie. To ogromnie optymalizuje weryfikację.

Synchronizuj zakładki z przeglądarkami internetowymi

Trzecia opcja wykorzystuje dodatki do przeglądarki lub wtyczki do synchronizacji zakładek Delicious z zakładkami przeglądarki internetowej. Konieczne jest wtedy regularne sprawdzanie zakładek przeglądarki, aby wyeliminować martwe linki w zakładkach.

Użytkownicy Firefoksa mogą pobrać oficjalny dodatek Delicious Bookmarks, użytkownicy Google Chrome — oficjalne rozszerzenie Delicious Bookmarks, a użytkownicy przeglądarki Internet Explorer — oficjalny dodatek do przeglądarki Internet Explorer. Wszystkie trzy rozszerzenia przeglądarki synchronizują zakładki z przeglądarką internetową.

Programy wymienione w sekcji Software Link Verifier tego podręcznika mogą być użyte do łatwej weryfikacji tych zakładek.

Werdykt:

Nie jest do końca jasne, dlaczego nie ma oficjalnej opcji sprawdzenia Delicious zakładek na oficjalnej stronie internetowej. Można by oczekiwać takiej funkcji od usługi zakładek. Opcje eksportu i weryfikacji zakładek z programami oraz synchronizacji zakładek z zakładkami przeglądarki internetowej to prawdopodobnie dwie najlepsze opcje regularnej weryfikacji Delicious zakładek.

Czy znalazłeś inną opcję weryfikacji tych zakładek? Daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji