Jak sprawdzić ostatnią aktywność logowania do Yahoo

W Internecie zaczęły pojawiać się raporty na temat ataków hakerskich na konta w Yahoo i chociaż nie jest do końca jasne, co się dzieje, wydaje się dość pewne, że niektórzy użytkownicy Yahoo zhakowali swoje konta w ostatnim czasie. Raporty nie są jasne, w jaki sposób włamano się na konta. Yahoo twierdzi, że naprawił niedawno zgłoszone luki w zabezpieczeniach XSS w witrynie, a użytkownicy twierdzą, że nie kliknęli linków ani nie odwiedzili witryn o wątpliwym pochodzeniu.

Jeśli nie masz pewności, czy miało to wpływ na twoje konto, czy nie, możesz sprawdzić ostatnią aktywność związaną z logowaniem się do konta Yahoo, aby to sprawdzić. Pokażę ci, jak możesz to zrobić:

  1. Odwiedź oficjalną stronę Yahoo i upewnij się, że jesteś na właściwej stronie, a nie na stronie phishingowej.
  2. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany, kliknij link logowania w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Wprowadź dane logowania do konta Yahoo na następnej stronie i kliknij zaloguj się.
  4. Powinieneś ponownie zostać przekierowany na główną stronę Yahoo. Tym razem Twoje imię i nazwisko powinno zostać wyświetlone w prawym górnym rogu, wskazując, że jesteś teraz zalogowany.
  5. Kliknij nazwę ponownie i wybierz ustawienia konta. Spowoduje to przekierowanie do strony profilu Yahoo.
  6. Kliknij nazwę konta w lewym górnym rogu i wybierz Informacje o koncie.
  7. Zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie hasła.
  8. Znajdź grupę logowania i bezpieczeństwa tu i tam link Wyświetl swoją ostatnią aktywność związaną z logowaniem. Kliknij ten link.

Tutaj zobaczysz najnowsze dane logowania na twoje konto posortowane według daty. Typ dostępu znajdziesz również tutaj, np. przeglądarka lub Yahoo! Mail na Windows 8, wydarzenie i kraj pochodzenia zapytania.

Yahoo najnowsza lista zabezpieczeń kont

Możesz kliknąć lokalizację, aby przełączyć się na adresy IP zamiast kraju, który powinieneś upewnić się, że do logowania zostały użyte tylko adresy IP powiązane z twoim połączeniem internetowym.

Lista krajów jest numerem jeden, że coś może być nie tak z kontem. Jeśli na przykład zauważysz logowanie z kraju, w którym nie mieszkasz. Drugi wskaźnik to data i godzina, a trzeci typ dostępu.

Link do głównej publikacji