Jak skonfigurować wyświetlanie Thunderbolt w systemie Windows 10

Obecnie mamy coraz szybsze połączenia między wszystkimi naszymi urządzeniami, a wiele z nich jest bezprzewodowych. Nie zawsze tak było.

W ostatnich latach Thunderbolt był standardem najszybszego transferu danych, a dziś dowiemy się, jak możesz podłączyć swój wyświetlacz za jego pośrednictwem.

Co to jest Thunderbolt?

Thunderbolt to technologia wejścia / wyjścia wprowadzona pięć lat temu przez firmę Apple, znana z obsługi wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i urządzeń danych o wysokiej wydajności za pomocą jednego portu.

Jego główne cechy to elastyczność, szybkość i prostota. Ta technologia zapewnia dwa kanały na tym samym złączu, a każdy kanał ma prędkość przesyłania danych 10 Gb / s w obu kierunkach.

Thunderbolt to jedna z metod łączenia wyświetlacza z komputerem, ale niezbyt popularna. Najbardziej cenione są HDMI, DVI, VGA i DisplayPort.

Obecnie większość portów VGA i DVI zastąpiono DisplayPort. HDMI jest używane w telewizorach z płaskim ekranem i telewizorach inteligentnych, ponieważ można podłączyć ten port do różnych rozszerzeń, takich jak odtwarzacze Blu-Ray, konsole do gier, komputery i wiele innych.

 • Oryginalny projekt został opatentowany przez firmę Intel pod nazwą Light Peak. Pierwsza wersja tej technologii pojawiła się w 2010 roku, ale bardziej przypominała wersję beta.

  W następnym roku Intel wypuścił wspólnie opracowaną wersję produktu z Apple. Producenci komputerów odrzucili wersję Light Peak, ponieważ jej technologia światłowodowa była zbyt droga, a wersja Thunderbolt wydawała się bardziej opłacalną opcją.

  Jednym z problemów z monitorami Thunderbolt jest to, że mają one specjalne złącze dla urządzeń Apple. Ekran Thunderbolt powinien działać na każdym komputerze z portem Thunderbolt, ale wielu z was nie kupiłoby go bez gwarancji, że zadziała.

  I chociaż Thunderbolt 3 przyjął nowy port USB Type-C, ten port nie jest kompatybilny z żadnym rodzajem komputera.

  Czy mogę używać ekranu Apple Thunderbolt z komputerem z systemem Windows 10?

  Technicznie tak.

  Jak powiedzieliśmy, potrzebujesz systemu z portem Thunderbolt, a jeśli będziesz miał szczęście, będziesz mógł używać tego typu monitora na komputerze. Wikipedia ma listę z prawie wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z Thunderbolt, a na oficjalnej stronie internetowej Thunderbolt można również znaleźć bazę danych wszystkich tych urządzeń.

  W tej chwili zalecamy najnowszy model Dell XPS, ponieważ prawie wszystkie mają porty typu C i będą one kompatybilne z Thunderbolt 3.

  1317358652-jabłka-najnowsza-wersja-thunderbolt-display-mc914lla-2

  Z77A-GD80 — płyta główna z portem Thunderbolt

  To kolejna opcja podłączenia tego rodzaju ekranu. Ta płyta główna ma trzy wyjścia wyświetlania: Thunderbolt, VGA i HDMI. Obsługuje USB 3.0 i SATA 6 GB / s.

  Najnowszy obsługiwany model procesora to i7 i można dodać do 32 GB pamięci RAM. Możesz kupić tę płytę główną z oficjalnej strony programistów.

  DSC_6453

  Nawiąż połączenie za pomocą adaptera

  Aby rozwiązać ten problem, producenci komputerów wprowadzili na rynek różne adaptery do tego typu monitorów. Zalecamy korzystanie z adapterów DisplayPort.

  Oczywiście istnieją adaptery do dowolnego formatu wideo, ale istnieje bardzo niewielka różnica w cenie między adapterem HDMI lub VGA a adapterem DisplayPort.

  94261

  Przewodnik konfiguracji Thunderbolt 3

  Po upewnieniu się, że system i sterowniki są aktualne, a komputer jest zgodny z wyświetlaczem Thunderbolt, po połączeniu powinieneś otrzymać powiadomienie o nazwie Dołączono nowe urządzenia Thunderbolt.

  1. W oknie powiadomień masz dwa przyciski: dobrze i anulować. Aby rozpocząć konfigurację, kliknij dobrze i uruchomi konfigurację jako administrator.
  2. Następnie możesz otrzymać Kontrola konta użytkownika systemu Windows (UAC) wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zezwolić tej aplikacji na wprowadzanie zmian na komputerze. Kliknij tak przycisk.
  3. Pojawi się okno, w którym zatwierdzisz podłączone urządzenie Thunderbolt. Dla każdego urządzenia istnieje tabela. Z tej tabeli zmień status z Nie łącz do Zawsze łącz a następnie kliknij dobrze.
  4. Aby przejrzeć i zarządzać zatwierdzonymi ustawieniami, kliknij wieżę (ikona strzałki w górę) na pasku menu Start. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Thunderbolt i kliknij Zarządzaj zatwierdzonymi urządzeniami.
  5. Ponownie możesz otrzymać Kontrola konta użytkownika systemu Windows (UAC) wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zezwolić tej aplikacji na wprowadzanie zmian na komputerze. Kliknij tak przycisk.
  6. Po kliknięciu Tak, otworzy się okno ze wszystkimi urządzeniami Thunderbolt podłączonymi do twojego komputera. Upewnij się, że urządzenia mają kontrolę w kategorii Dołączone.
  • Jeśli nadal masz problemy z konfiguracją ekranu pioruna na komputerze, możesz skontaktować się z działem wsparcia Apple w celu uzyskania prawidłowej diagnozy i bardziej wydajnych rozwiązań.

   Czy udało Ci się podłączyć wyświetlacz Thunderbolt do komputera z systemem Windows 10? Powiedz nam w komentarzach poniżej, czy proces był bezproblemowy, czy nadal wolisz połączenie HDMI.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji