Jak skanować Dysk Google w poszukiwaniu wirusów [3 NAJLEPSZE METODY]

Chmura to przyszłość. Ten sposób przechowywania plików staje się coraz bardziej popularny z każdym rokiem. Jest idealny do ochrony plików i oszczędzania pamięci na urządzeniach.

Dysk Google jest prawdopodobnie najpopularniejszą usługą przechowywania danych w chmurze na rynku. Miliony użytkowników decydują się na jego użycie ze względu na jego prostotę, wspaniałe funkcje i bezpieczeństwo. Dysk Google jest jednak jednym z najpopularniejszych celów wśród hakerów.

Z tego powodu wiele osób martwi się o swoje bezpieczeństwo na Dysku Google i szuka dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Niestety nie ma jeszcze programów antywirusowych, które byłyby w pełni zintegrowane z Dyskiem Google. Innymi słowy, użytkownicy nie mogą po prostu regularnie skanować w poszukiwaniu wirusów wszystkich plików przechowywanych w chmurze.

Istnieje jednak kilka sposobów skanowania plików w poszukiwaniu wirusów przy użyciu kilku alternatywnych metod. Aby dowiedzieć się, jak zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo na koncie Dysku Google, czytaj dalej ten artykuł.

Jak skanować dysk Google w poszukiwaniu wirusów? Jeśli przesyłasz tylko pliki poniżej 25 Mb, nie musisz się martwić. Wszystkie pliki poniżej 25 Mb są automatycznie skanowane w poszukiwaniu wirusów przez Google. Jeśli pliki są większe, użyj VirusTotal lub skanuj w poszukiwaniu wirusów bezpośrednio na komputerze.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, co robić, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem.

Jak chronić Dysk Google przed wirusami?

1. Dysk Google wykonuje pracę za Ciebie

Jak wspomnieliśmy, Dysk Google jest dość bezpieczny. Usługa ma własny system antywirusowy, w którym skanuje każdy przesłany plik w poszukiwaniu szkodliwych treści.

Skanowanie jest przeprowadzane na absolutnie każdym typie pliku przesyłanego przez użytkowników, więc nie można pominąć określonego pliku. Ale jest pewien haczyk: Google wykonuje skanowanie tylko na mniejszych plikach, a dokładniej na plikach mniejszych niż 25 MB.

Jeśli przesyłasz i udostępniasz większy plik, zostaniesz ostrzeżony, że plik nie został zeskanowany i może zawierać złośliwą zawartość. Oto, co mówi strona pomocy Google:

„Dysk Google skanuje plik w poszukiwaniu wirusów przed pobraniem lub udostępnieniem pliku. W przypadku wykrycia wirusa użytkownicy nie mogą udostępnić pliku innym osobom, wysłać zainfekowanego pliku pocztą e-mail ani przekonwertować go na Dokument, Arkusz lub Slajd Google, a jeśli spróbują wykonać te operacje, otrzymają ostrzeżenie. Właściciel może pobrać zainfekowany plik, ale tylko po potwierdzeniu ryzyka.

Tylko pliki mniejsze niż 25 MB mogą być skanowane w poszukiwaniu wirusów. W przypadku większych plików wyświetlane jest ostrzeżenie, że pliku nie można przeskanować ”.

Jeśli więc masz do czynienia z mniejszymi plikami, nie powinieneś się martwić, ponieważ sam Dysk Google wystarczy, aby Twoje pliki były bezpieczne. Ale jeśli pobierasz większe pliki z Dysku Google, możesz chcieć poddać je dodatkowym zabezpieczeniom.

 • 2. Użyj VirusTotal

  Być może najlepszym rozwiązaniem do skanowania większych plików jest użycie VirusTotal. To narzędzie jest narzędziem do sprawdzania złośliwego oprogramowania online, które skanuje praktycznie dowolny link.

  Narzędzie wykorzystuje ponad 40 narzędzi bezpieczeństwa, więc stopień ochrony jest dość wysoki. Aby przeskanować pliki za pomocą VirusTotal, wystarczy wkleić link na stronie, a narzędzie zrobi resztę za Ciebie.

  wirtualny dysk google

  Po zeskanowaniu łącza VirusTotal przeprowadzi dogłębną analizę pliku. W ten sposób możesz ustalić, czy pobieranie jest bezpieczne, czy nie.

  Narzędzie jest bezpłatne, więc możesz go używać do skanowania dowolnej liczby łączy i plików. Nie jest też wymagana rejestracja, co jest kolejną zaletą tego narzędzia.

  Oprócz skanowania łączy możesz także przesyłać pliki ze swojego komputera, a VirusTotal przeprowadzi skanowanie.

  VirusTotal to świetne rozwiązanie do skanowania plików z Dysku Google, ale niestety musisz skanować każdy plik ręcznie, ponieważ narzędzie nie obsługuje integracji z Dyskiem Google.

  3. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów

  Jeśli na komputerze jest już zainstalowane oprogramowanie antywirusowe, możesz go użyć do skanowania plików na Dysku Google. Ta metoda ma zastosowanie tylko wtedy, gdy na komputerze jest zainstalowany klient Dysku Google.

  Jak zapewne wiesz, wszystkie pliki z miejsca na Dysku Google pojawią się również w folderze lokalnym na komputerze.

  Wystarczy więc, że bieżący program antywirusowy przeskanuje zawartość lokalnego folderu Dysku Google. Jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek zagrożenia bezpieczeństwa, natychmiast otrzymasz powiadomienie.

  • To tyle w przypadku naszych trzech metod skanowania Dysku Google w poszukiwaniu wirusów. Niestety nadal nie ma dużej usługi antywirusowej oferującej pełną integrację z Dyskiem Google.

   To zdecydowanie nie jest pozytywna rzecz, ponieważ Dysk Google to największa internetowa usługa przechowywania danych z milionami użytkowników. Dodanie pełnej integracji zabezpieczeń Dysku Google z pewnością przyniesie korzyści zarówno użytkownikom, jak i twórcom programów antywirusowych.

   Czy znasz metodę, której nie wymieniliśmy tutaj? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji