Jak aktywować pakiet Microsoft Office 2019/2016

Oprogramowanie Office było jednym z najczęściej używanych produktów firmy Microsoft i stanowi obecnie trzon różnych działań wykonywanych na komputerach osobistych i profesjonalnych. Microsoft Office 2019 jest teraz dostępny i oferuje kilka nowych funkcji oraz zwiększone bezpieczeństwo.

Większość osób przechodzi na Office 365, który jest produktem subskrypcji w chmurze. Klucz aktywacyjny jest powiązany z Twoim kontem e-mail i musisz odnowić subskrypcję zgodnie ze swoim planem. Ale jeśli nadal nie jesteś gotowy na chmurę i wolisz dożywotnie licencje niż subskrypcje, pakiet Office 2019/2016 jest dla Ciebie rozwiązaniem. Ten post obejmuje wszystko, jak to zrobić aktywuj swoją kopię pakietu Microsoft Office.

Jak sprawdzić status aktywacji pakietu Office

Nie jesteś pewien wersji lub stanu aktywacji swojej kopii pakietu Microsoft Office? Te kroki pomogą ci to samo.

 1. Otwórz dowolną aplikację Office (Word, Excel, PowerPoint itp.)
 2. Przejdź do Plik> Konto
 3. Status aktywacji programu jest widoczny bezpośrednio pod nagłówkiem Informacje o produkcie. Jeśli to mówi Produkt aktywowany, oznacza to, że masz ważną licencję na kopię pakietu Microsoft Office. Ale żółte podświetlone pole z napisem Wymagana aktywacja produktu oznacza, że ​​musisz aktywować swoją kopię pakietu Microsoft Office. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak aktywować pakiet Microsoft Office.

Inną metodą sprawdzania statusu aktywacji byłoby użycie CMD. Wykonaj następujące kroki, aby sprawdzić status aktywacji za pomocą CMD.

 1. Znajdź folder instalacyjny pakietu Microsoft Office (np. C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Office \ Office16).
 2. Otwórz nowe okno poleceń.
 3. Wchodzić Płyta CD (od kroku 1).
 4. Teraz wykonaj cscript ospp.vbs / dstatus.

Po uruchomieniu tego skryptu będzie można zobaczyć bieżący stan licencji. Co więcej, możesz nawet zobaczyć datę ważności, pięć ostatnich znaków klucza produktu i inne podobne szczegóły.

Jak aktywować pakiet Microsoft Office

Aktywacja jest możliwa na kilka sposobów i staraliśmy się je tutaj opisać. Wszystkie te metody dotyczą głównie pakietu Office 2019/2016. Zanim zaczniemy ten proces, zakładamy, że masz nielicencjonowaną kopię pakietu Microsoft Office na swoim komputerze.

Zaloguj się do pakietu Office za pomocą konta Microsoft

Jeśli kupiłeś już licencję lub ponownie instalujesz pakiet Office na nowym komputerze, nie potrzebujesz żadnych kluczy produktu. Zamiast tego wystarczy zalogować się przy użyciu tego samego konta Microsoft, którego użyto do zakupu licencji.

Office automatycznie odbierze odpowiednią licencję z twojego konta. Jeśli masz wiele licencji Office powiązanych z kontem, Office wyświetli je wszystkie i możesz wybrać licencję, której chcesz użyć do aktywacji.

Jest to prostszy i bezpieczniejszy sposób aktywacji kopii pakietu Office. Postępując zgodnie z tym, nie musisz gdzieś utrzymywać kluczy produktu. Oto kroki, aby aktywować pakiet Office, logując się.

 1. Otwórz dowolną aplikację Office (Word, Excel itp.)
 2. Wyskakujące okienko wyświetli monit o zalogowanie się, kliknij przycisk Zaloguj się. Lub możesz przejść do Plik> Konto> Aktywacja produktu.
 3. Wprowadź poświadczenia konta, które jest powiązane z licencją Office.
 4. Wybierz jedną z licencji wyświetlanych na liście. Ma to zastosowanie tylko, jeśli masz wiele licencji.

Aktywuj pakiet Office za pomocą klucza produktu

Jeśli kupiłeś licencję Office ze sklepu fizycznego lub internetowego, musisz ją otrzymać w formie klucza produktu. Pakiet Office można aktywować bezpośrednio za pomocą klucza produktu. Najlepiej jednak najpierw połączyć klucz produktu ze swoim kontem, a następnie zalogować się przy użyciu tego samego konta. Aby to zrobić, możesz wykonać następujące kroki. Upewnij się, że masz gotowy klucz produktu.

Wejdź na office.com/setup. Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft.

Teraz wprowadź klucz produktu o długości 25 znaków, jak wspomniano.Jak aktywować pakiet Microsoft Office

Wybierz swój kraj i język. Kliknij Kolejny.

Następnie zostaniesz przekierowany do Strona usług i subskrypcji Microsoft.

Znajdź właśnie aktywowany produkt i kliknij Zainstaluj teraz aby pobrać konfigurację.

Uruchom instalatora, aby zainstalować pakiet Office na swoim komputerze.

Po wyświetleniu monitu zaloguj się przy użyciu tego samego konta Microsoft.

Jeśli masz już zainstalowany pakiet Office, nie musisz wykonywać kroków od 6 do 9. Możesz się po prostu zalogować, przechodząc do opcji Plik> Konto> Aktywacja produktu. Ta procedura była jednorazowa, a licencja jest teraz połączona z Twoim kontem. Nie musisz utrzymywać tego klucza produktu, ponieważ będzie on zawsze obecny na Twoim koncie Microsoft.

Aktywuj za pomocą Kreatora aktywacji pakietu Office

Kreator aktywacji pakietu Office

Gdy kopia pakietu Office wyczerpała okres próbny lub nie została aktywowana, użytkownik jest monitowany za pomocą Kreatora aktywacji. Lub jeśli zmieniłeś jakiś sprzęt na swoim komputerze, będziesz mieć problemy z aktywacją, które można rozwiązać za pomocą Kreatora aktywacji. Kreator aktywacji jest bardzo pomocny, a wszystkie instrukcje są wymienione w samym oknie dialogowym. Jeśli chcesz aktywować pakiet Office przez Internet, wybierz opcję Chcę aktywować oprogramowanie przez Internet, a następnie wybierz Dalej. Możesz także wybrać opcję telefonu, jeśli chcesz skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft i aktywować produkt przez telefon. Jeśli nie możesz aktywować swojego produktu, najlepiej skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft w tej sprawie.

Proces aktywacji pakietu Microsoft Office jest bardzo prosty i bezpieczny. Istnieje tylko wiele sposobów aktywacji pakietu Office w systemie Windows. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z odpowiednimi instrukcjami stosownie do sytuacji.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas procesu aktywacji, możesz użyć narzędzi do rozwiązywania problemów z aktywacją pakietu Microsoft Office.

Link do głównej publikacji