Jak skalibrować baterię laptopa dla systemu Windows 10 w 2019 r

Typowa bateria laptopa słabnie z czasem. Jest to szczególnie powszechne w przypadku laptopów, które są rygorystycznie używane na co dzień. Jednym z kluczowych wskaźników osłabienia baterii laptopa jest rozbieżność między odczytami żywotności baterii a faktyczną żywotnością baterii.

Aby rozwiązać tę rozbieżność i przedłużyć żywotność baterii, najprostszym rozwiązaniem jest kalibracja baterii. W tym artykule pokażemy, jak skalibrować baterię laptopa.

Jednak osłabiona bateria laptopa (która nie została skalibrowana) może powodować poważne zamieszanie. Na przykład na typowym laptopie pozostały czas pracy baterii może wynosić 2 godziny, co w rzeczywistości oznacza tylko 30 minut lub mniej więcej.

Dlatego, gdy bateria twojego laptopa pokazuje ci „pozostały 2 godziny”, ogłuszasz się już po 30 minutach — kiedy twoja bateria nagle spada do 10% i ostatecznie się wyłącza.

Aby uniknąć takiego zamieszania i zapewnić dokładne odczyty czasu pracy baterii (na laptopie), najlepszym rozwiązaniem jest kalibracja baterii laptopa.

Postępuj zgodnie z tym artykułem, ponieważ zespół Windows Report udostępnia porady, wskazówki i rozwiązania programowe, które można wykorzystać do kalibracji baterii laptopa z systemem Windows 10.

Kroki kalibracji baterii laptopa z systemem Windows 10

Niektóre laptopy o wysokiej wydajności są wyposażone we wbudowane narzędzie do kalibracji baterii, które można łatwo wykorzystać do kalibracji baterii laptopa. Jednak wiele (w rzeczywistości większość) marek laptopów nie jest wyposażonych w to narzędzie do kalibracji.

Niemniej jednak nie ma powodu do zmartwień, ponieważ istnieje prosta sztuczka, którą można zastosować, aby ręcznie skalibrować baterię laptopa i wydłużyć jego żywotność.

Jak mogę skalibrować baterię laptopa? Istnieją trzy rozwiązania, których można użyć do kalibracji baterii laptopa: ręcznie, przy użyciu systemu BIOS lub przy użyciu oprogramowania innych firm.

Dla wygody pokażemy Ci, jak wykonać tę ręczną kalibrację w następnej sekcji tego artykułu.

 1. Ręcznie skalibruj baterię laptopa

Uwaga: ten przewodnik jest przeznaczony wyłącznie dla laptopów z systemem Windows.

Zmodyfikuj swoje ustawienia zasilania

Aby ręcznie skalibrować baterię laptopa, pierwsza linia działania wymaga zmiany ustawień zasilania laptopa. W tym momencie konieczna będzie zmiana ustawień zasilania; aby zapobiec automatycznemu przejściu laptopa w tryb uśpienia / hibernacji / oszczędzania energii po kilku minutach bezczynności.

 • CZYTAJ TAKŻE: 10 najlepszych laptopów z systemem Windows 10 o najlepszej żywotności baterii

Aby zmienić ustawienia zasilania laptopa z systemem Windows 10, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do paska zadań na ekranie i kliknij prawym przyciskiem myszy „Bateria”
 • Wybierz „Opcje zasilania”
 • W „Opcjach zasilania” wybierz „Zmień, gdy komputer śpi”skalibruj baterię laptopa win10
 • Kliknij menu „Wyłącz wyświetlacz” i wybierz „Nigdy”skalibruj baterię laptopa win10
 • Kliknij menu rozwijane „Przełącz komputer w tryb uśpienia”
 • Wybierz „Nigdy”
 • Naciśnij przycisk „Zmień zaawansowane ustawienie zasilania”
 • Kliknij symbol „+” (rozwiń) obok „Bateria”
 • Kliknij ikonę „+” (rozwiń) obok „Krytyczna akcja baterii”.
 • Wybierz „Hibernacja”
 • Wybierz ikonę „+” (rozwiń) obok „Krytyczny poziom naładowania baterii”
 • W sekcji „Na baterii” wybierz „Procent”
 • Ustaw procent na niską wartość: od 1% do 5%.
 • Kliknij „Zastosuj” w prawym dolnym rogu ekranu
 • Wybierz „OK”> „Zapisz zmiany”

Po zmianie odpowiednich ustawień zasilania przejdź do następnego etapu.

Podłącz ładowarkę

Podłącz ładowarkę i ładuj akumulator do momentu pełnego naładowania. Pozostaw ładowarkę podłączoną do zasilania (po całkowitym naładowaniu akumulatora) przez kilka minut lub godzin (aby umożliwić jej ostygnięcie).

 • Odłącz ładowarkę

  Wyjmij ładowarkę z laptopa i pozwól, aby akumulator się rozładował (rozładuj). Po całkowitym rozładowaniu baterii laptop przejdzie w stan hibernacji lub całkowicie się wyłączy.

  Rpodłącz ładowarkę

  Podłącz ponownie ładowarkę i ponownie naładuj baterię do 100%.

  Uwaga: Podczas ładowania możesz korzystać z komputera, ale lepiej jest pozostawić go bez zakłóceń

  Kalibruj baterię

  Po pełnym naładowaniu laptopa proces ręcznej kalibracji jest zakończony. Twój laptop powinien teraz wyświetlać normalne odczyty żywotności baterii.

  Po zakończeniu całego procesu możesz zresetować ustawienia zasilania laptopa (z powrotem do pierwotnych ustawień) lub, jeśli chcesz, możesz pozostawić je bez zmian.

  1. Skalibruj baterię laptopa za pomocą systemu BIOS

  Niektóre laptopy z systemem Windows są wyposażone w fabrycznie zainstalowany program do kalibracji baterii, który jest wbudowany w ich system BIOS. Jednak wiele marek laptopów nie jest wyposażonych w taki program.

  • Jeśli więc laptop ma wbudowany program do kalibracji baterii (w systemie BIOS), postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi, aby skalibrować baterię:

   • Wyłącz laptopa i włącz go ponownie.
   • Wejdź do BIOS-u naciskając klawisz „F2” w menu startowym.
   • Za pomocą klawiszy kursora na klawiaturze wybierz menu „Zasilanie”.
   • Przejdź do „Rozpocznij kalibrację baterii” i kliknij przycisk „Enter” (ta czynność zmieni tło ekranu na niebieskie).rozpocznij kalibrację baterii
   • Postępuj zgodnie z poleceniem na ekranie i podłącz ładowarkę do laptopa.
   • Po pełnym naładowaniu laptopa (100%) odłącz ładowarkę.
   • Poczekaj, aż akumulator wyczerpie się (rozładuje) od 100% do 0%; dopóki nie wyłączy się automatycznie.
   • Podłącz ponownie ładowarkę (nie uruchamiaj systemu podczas ładowania).
   • Po pełnym naładowaniu proces kalibracji jest zakończony.
   • Następnie możesz odłączyć ładowarkę i ponownie uruchomić system.
   1. Skalibruj baterię laptopa za pomocą oprogramowania innej firmy

   Istnieją specjalne rozwiązania programowe przeznaczone wyłącznie do kalibracji baterii laptopów. W tej części artykułu przyjrzymy się dwóm znanym oprogramowaniu do kalibracji baterii, które są kompatybilne z laptopami z systemem Windows 10.

   • Inteligentniejsza bateria

   skalibruj baterię laptopa win10Inteligentniejsza bateria jest popularnym rozwiązaniem na baterie dla laptopów z systemem Windows. Zawiera zestaw funkcji zarządzania energią / energią, mających na celu poprawę ogólnej wydajności i żywotności baterii laptopów. To narzędzie jest jednym z najczęściej używanych rozwiązań innych firm do kalibracji baterii laptopa.

   Niektóre z jego kluczowych funkcji obejmują kalibrację akumulatora, alarmy, wyświetlacz pojemności akumulatora (pozostały akumulator), licznik rozładowania (cyklu), funkcje trybu zielonego, szybkie rozładowanie i inne. Funkcja kalibracji baterii jest specjalnie zoptymalizowana (w najnowszej aktualizacji), aby lepiej działać na laptopach z systemem Windows 10.

   • CZYTAJ TAKŻEPOPRAWKA: W systemie Windows 10 nie wykryto baterii

   Inteligentniejsza bateria jest dostępna w cenie od 14 USD. Możesz go jednak używać w bezpłatnej wersji próbnej przez 10 dni.

   Pobierz najnowszą inteligentniejszą wersję baterii dla systemu Windows 10

   • BatteryCare

   skalibruj baterię laptopa win10BatteryCare to kolejne popularne oprogramowanie do kalibracji baterii do laptopów z systemem Windows. Można go wykorzystać do przyspieszenia rozładowania baterii laptopa, aby ułatwić jej kalibrację. To oprogramowanie jest kompatybilne nie tylko z systemem Windows 10, ale także z systemami Windows 8/1/8/7 / Vista / XP.

   Ponadto, BatteryCare jest bardzo łatwy w konfiguracji; po pobraniu i zainstalowaniu programu na laptopie możesz go łatwo uruchomić, aby skalibrować baterię laptopa.

   Oprócz kalibracji baterii. BatteryCare zapewnia aktualne informacje o wydajności baterii. W związku z tym zawsze wiesz o stanie baterii laptopa.

   BatteryCare to darmowy program, co oznacza, że ​​jest oferowany całkowicie za darmo.

   Pobierz Battery Care za darmo

   Wniosek

   Niezależnie od tego, jak mocna jest bateria laptopa, z czasem ulegnie osłabieniu. Proces osłabiania baterii przebiega stopniowo, tak że prawie nie zauważysz. W tym momencie odczyty żywotności baterii nagle stają się niedokładne, powodując zamieszanie.

   Aby zapobiec / uniknąć takiej sytuacji, musisz skalibrować baterię laptopa, najlepiej raz na 2/3 miesiące. W tym artykule szczegółowo opisaliśmy, jak skalibrować baterię laptopa.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji