Jak rozpoznać, które programy startowe można bezpiecznie wyłączyć? — Napraw błędy komputera

Ilekroć patrzysz na Menedżera zadań, msconfig, Rejestr lub w dowolne inne lokalizacje, programy mogą mieć trudności z załadowaniem lub tym, czego nie potrzebują. Oto kilka wskazówek pozwalających zidentyfikować programy startowe, które pozwalają ustalić, czy można załadować program, czy nie.

Napiwki: Ogólna zasada polega na usuwaniu najbezpieczniejszych programów startowych. Większość programów uruchamia się automatycznie, ponieważ są używane do monitorowania komputera (na przykład antywirusa). Po wyłączeniu lub usunięciu dowolnego programu, który należy załadować podczas uruchamiania, zostanie załadowany do momentu uruchomienia programów.

Aby ustalić, którego programu startowego potrzebujesz, przeszukaj je według nazwy pliku i wyszukaj nazwę pliku. Jeśli znasz nazwę pliku, wyszukaj je w programie startowym.

Jeśli nie możesz zidentyfikować nazwy pliku, wykonaj poniższe czynności, aby określić nazwę pliku, która korzysta z Menedżera zadań, msconfig, Rejestru w nowszej wersji systemu Windows.

  • Rejestr systemu Windows
  • Menedżer zadań systemu Windows
  • msconfig- Konfiguracja systemu

Konfiguracja systemu — msconfig

Uwaga: Program startowy został przeniesiony do Menedżera zadań z Konfiguracji systemu w Microsoft Windows 8 i jego nowszej wersji.

Następnie otwórz kartę uruchamiania konfiguracji systemu Windows, możesz otworzyć msconfig z linii uruchamiania lub wyszukiwania. Następnie, po napotkaniu karty uruchamiania, musisz znaleźć nazwę pliku, która znajduje się w kolumnie Polecenie. Istnieje wiele przypadków, w których musisz zwiększyć rozmiar kolumn, przesuwając myszką na rozdzielaczu kolumn, a następnie kliknij i przeciągnij kolumnę, aż zobaczysz nazwę pliku.

które programy startowe można bezpiecznie wyłączyć

Po rozwinięciu kolumny Polecenia zobaczysz poniższe polecenie:

C: \ Program Files \ Realtek \ Audio \ HDA \ RAVCpl64.exe -s

Oto przykład nazwy pliku „RAVCpl64.exe” i kiedy widzisz wyszukiwanie i identyfikujesz cel programu znajdującego się na komputerze.

Wskazówki: prawie wszystkie programy startowe to pliki wykonywalne, co oznacza, że ​​mają rozszerzenie .exe. Istnieje wiele programów startowych w konfiguracji systemu, które zawierają przełączniki poleceń, takie jak „-s” lub „/ c”, przełączniki te należy również uwzględnić w wyszukiwaniu.

Rejestr systemu Windows

Należy pamiętać, że należy wprowadzić niewłaściwą zmianę w rejestrze, która może powodować wiele problemów z rejestrem w systemie.

2)

Po pierwsze, musisz otworzyć rejestr systemu Windows, co możesz zrobić, otwierając najpierw wiersz uruchamiania lub linii wyszukiwania, i tam wpisz polecenie regedit. Spowoduje to otwarcie rejestru, a następnie musisz przejść do ścieżki pokazanej poniżej.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

Za każdym razem, gdy uruchamiasz system Windows, zobaczysz jeden lub więcej programów.

Po rozwinięciu kolumny Dane otrzymasz pełną wartość ścieżki pliku dla IntelliPoint w powyższym przykładzie.

C: \ Program Files \ Microsoft Mouse and Keyboard Center \ ipoint.exe

Jest to przykład „ipoint.exe”, który jest nazwą pliku używaną do wyszukiwania i identyfikowania celu programu na komputerze.

Napiwki: Oto lista programów, które można wykonać, co oznacza, że ​​mają rozszerzenia plików .exe.

Menedżer zadań systemu Windows

W systemie Microsoft Windows 8 możliwe jest przeglądanie programów startowych, które uruchamiają się podczas uruchamiania komputera, a także włączanie i wyłączanie programów startowych, wystarczy kliknąć nazwę i kliknąć właściwości.

3)

W powyższym przykładzie musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy WhatPulse, a następnie wybrać jego właściwości z nazwy pliku „whatpulse.exe”. Następnie musisz wyszukać nazwę pliku, a następnie określić, jakie są cele tego programu w systemie.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

  1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
  2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
  3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji