Jak przywrócić pojedyncze pliki z punktów przywracania systemu

Dzisiaj zauważyłem, że wszystkie pliki, które zapisałem na pulpicie w Windows 7 zniknęły. Jedyną ikoną, którą zobaczyłem na pulpicie, był Kosz. Ponieważ potrzebowałem dostępu do plików, zacząłem badać problem. Pierwszą rzeczą, którą sprawdziłem, było upewnienie się, że nie odznaczyłem opcji pokaż pliki pulpitu. Sprawdziłem to, mimo że zobaczyłem ikonę Kosza na pulpicie.

Opcja pokazania ikon pulpitu została zaznaczona, więc to nie to. Kolejną rzeczą na liście było poszukiwanie plików w systemie, które okazały się, że już ich nie ma. Uruchomiłem również pakiet Office 2013, aby załadować niektóre najnowsze pliki, ale spowodowało to komunikat o błędzie, że dokumentów nie można znaleźć w systemie i że powinienem sprawdzić, czy zostały one przeniesione.

Badania w Internecie wykazały, że nie byłem jedynym użytkownikiem tego problemu. Nie wszystkie problemy zostały rozwiązane w różnych wątkach na forum w Internecie, ale niektóre rozwiązania obejmowały skanowanie pliku za pomocą aktualnego oprogramowania antywirusowego, aby upewnić się, że złośliwe oprogramowanie nie ponosi winy za zniknięcie plików na pulpicie.

Skanowanie za pomocą Malwarebytes Anti-Malware i Dr. Web Cure Nie znaleziono złośliwego oprogramowania w systemie, które mogłoby być odpowiedzialne za usunięcie plików na pulpicie.

Następnie spróbuj Przywrócić system. Miałem do dyspozycji wiele punktów przywracania systemu. Te ostatnie powstały po aktualizacji systemu Windows, instalacji oprogramowania ramdysku i SlimCleaner.

Przywróciłem punkty, ale elementy pulpitu nie wróciły. Odzyskiwanie plików ostatniej szansy, prawda? Recuva znalazła niektóre dokumenty, ale nie wszystkie. Już miałem się poddać, kiedy zdecydowałem się przejrzeć niektóre punkty Przywracania systemu, aby dowiedzieć się, czy jeden z nich ma wymienione dokumenty. Powinni to zrobić, biorąc pod uwagę, że wczoraj pracowałem z dokumentami.

Użyłem do tego Eksploratora przywracania systemu. Możesz użyć programu do zamontowania punktów przywracania systemu, aby móc przeglądać i przywracać pojedyncze pliki.

przywróć pojedyncze pliki przywracania systemu

I zgadnij co, pierwsza kopia zapasowa przywracania systemu, którą zamontowałem, zawierała pliki i foldery przechowywane na pulpicie. Nie jestem jednak do końca pewien, dlaczego pliki nie zostały odzyskane po przywróceniu kopii zapasowej, która je zawierała. Może to być problem z plikami na pulpicie, ale to tylko przypuszczenie. Mogę tworzyć nowe ikony i pliki na pulpicie, które pozostają tam nawet po ponownym uruchomieniu.

pliki przywracania systemu

Zrobiłem już sfc / scannow na konsoli, aby upewnić się, że żadne ważne pliki nie zostały uszkodzone, co to spowodowało. Sprawdziłem także dysk, który również nie wymagał napraw.

Jeśli masz pomysł, co mogło to spowodować, daj mi znać, naprawdę chciałbym znaleźć odpowiedź na problem. Nie jestem również pewien, dlaczego przywrócenie punktu przywracania systemu nie przywróciło plików na pulpicie, ponieważ zostały one uwzględnione w kopii zapasowej.

Link do głównej publikacji