Jak przywrócić niewidoczny pasek narzędzi szybkiego dostępu

Pasek narzędzi szybkiego dostępu (QAT) to dostosowywalny pasek narzędzi, który zwykle znajduje się w górnej części okna Eksploratora plików. Ten pasek narzędzi zapewnia szybki dostęp do różnych opcji i narzędzi Eksploratora plików. Jednak nie jest dobrze, jeśli QAT tajemniczo zniknął z Odkrywcy. W ten sposób możesz przywrócić niewidoczny pasek narzędzi szybkiego dostępu w Eksploratorze plików.

Przywróć niewidoczny pasek narzędzi szybkiego dostępu przy użyciu tych metod

  1. Przesuń pasek szybkiego dostępu poniżej wstążki
  2. Dodaj nowe opcje do paska narzędzi Szybki dostęp
  3. Usuń oprogramowanie do dostosowywania Eksploratora plików
  4. Zresetuj pasek narzędzi szybkiego dostępu

1. Przesuń pasek narzędzi poniżej wstążki

Jeśli nie widać paska narzędzi szybkiego dostępu w górnej części okna Eksploratora plików, przenieś QAT poniżej wstążki. QAT najprawdopodobniej zniknie po dodaniu dodatków innych firm, takich jak Clover, do Eksploratora plików.

Clover dodaje nowy pasek kart na górze Eksploratora plików, jak pokazano na poniższej migawce.

przeglądarka plików

Zatem Clover to jeden program, który usuwa pasek narzędzi szybkiego dostępu z górnej części Eksploratora plików. Aby go odzyskać, kliknij prawym przyciskiem myszy Wstążkę i wybierz Pokaż pasek narzędzi szybkiego dostępu poniżej wstążki opcja. Następnie QAT pojawi się ponownie tuż pod wstążką, jak pokazano na migawce bezpośrednio poniżej.

Eksplorator plików przywraca niewidoczny pasek narzędzi szybkiego dostępu

2. Dodaj nowe opcje do paska narzędzi Szybki dostęp

Możesz usunąć wszystkie opcje i ikony z paska narzędzi Szybki dostęp. Może się więc wydawać, że QAT zniknął, jeśli nie ma na nim żadnych przycisków. Jednak nadal możesz wybrać małą strzałkę paska narzędzi szybkiego dostępu widoczną na poniższej migawce.

Eksplorator plików Pasek narzędzi szybkiego dostępu

Kliknij tę ikonę strzałki, a następnie wybierz wszystkie opcje w menu, aby przywrócić je w QAT. Następnie możesz wybrać te opcje na pasku narzędzi Szybki dostęp. Możesz także dodawać przyciski do QAT, klikając prawym przyciskiem myszy opcję na Wstążce i wybierając Dodaj do paska narzędzi Szybki dostęp.

Eksplorator plików pasek narzędzi szybkiego dostępu przywróć niewidoczny pasek narzędzi Szybki dostęp

3. Usuń oprogramowanie do dostosowywania Eksploratora plików

Jak wspomniano, zewnętrzne oprogramowanie do dostosowywania Eksploratora plików może usunąć pasek narzędzi Szybki dostęp. Dotyczy to zwłaszcza programów, które dodają nowe karty folderów do Eksploratora plików i dostosowują interfejs użytkownika. QTTabBar, Clover 3 i Tab Explorer to trzy programy, które dodają tabulatory do Eksploratora plików.

W związku z tym odinstalowanie oprogramowania do dostosowywania Eksploratora plików prawdopodobnie przywróci pasek narzędzi Szybki dostęp. Możesz odinstalować programy, naciskając klawisz Win + klawisz skrótu R i wpisując „appwiz.cpl” w programie Run. Spowoduje to otwarcie karty pokazanej na migawce bezpośrednio poniżej. Następnie wybierz program do usunięcia i naciśnij jego Odinstaluj przycisk.

odinstaluj eksplorator plików

4. Zresetuj pasek narzędzi szybkiego dostępu

Jeśli nie masz zainstalowanego oprogramowania dostosowującego Eksploratora plików, zresetuj pasek narzędzi Szybki dostęp. Zresetowanie paska narzędzi szybkiego dostępu za pośrednictwem rejestru przywróci go do pierwotnej konfiguracji, co prawdopodobnie rozwiąże różne problemy z QAT. W ten sposób możesz zresetować QAT za pomocą Edytora rejestru.

  1. Otwórz Uruchom i wpisz „regedit” w polu tekstowym.
  2. Naciśnij Run „DOBRZE» przycisk, aby otworzyć Edytor rejestru.
  3. Przejdź do tego klucza rejestru: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Ribbon.resetowanie rejestru eksplorator plików interfejs użytkownika przywracanie niewidoczny pasek narzędzi szybkiego dostępu
  4. Kliknij prawym przyciskiem myszy DWORD QatItems i wybierz Usunąć.
  5. Teraz uruchom ponownie komputer lub laptop. Pasek narzędzi szybkiego dostępu zostanie przywrócony do domyślnego układu.

Tak więc naprawienie niezwyciężonego paska narzędzi szybkiego dostępu jest zwykle dość proste. Więcej wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów z Eksploratorem plików można znaleźć w tym artykule.

Link do głównej publikacji