Segment rekordu pliku jest nieczytelny w systemie Windows 10 [FIX THIS ERROR]

Problemy z komputerem mogą pojawiać się raz na jakiś czas, a podczas gdy niektóre problemy są po prostu denerwujące, inne są poważniejsze. Użytkownicy zgłaszali, że segment rekordu pliku jest nieczytelnym błędem w systemie Windows 10.

Ten błąd zwykle pojawia się, gdy dysk twardy ulega awarii, ale istnieje kilka rozwiązań, które można wypróbować w celu zapisania plików.

Co zrobić, jeśli segment rekordu pliku jest nieczytelny

Rozwiązanie 1 — Sklonuj dysk twardy na nowy dysk

Jeśli otrzymujesz, że segment rekordu pliku jest nieczytelnym błędem, oznacza to, że dysk twardy nie działa. Aby odzyskać pliki, zaleca się sklonowanie bieżącego dysku twardego. Aby to zrobić, potrzebujesz nowego oprogramowania do klonowania dysków twardych.

Paragon BackupRecovery Wizzard jest jedną z najlepszych opcji dla tego zadania, ponieważ ma więcej funkcji, w tym klonowanie na dysk o mniejszej pojemności, wykluczając pliki, jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca.

Po sklonowaniu problematycznego dysku, użyj nowego dysku i sprawdź, czy twoje pliki są nadal dostępne. Użytkownicy zgłosili, że wszystkie ich pliki i aplikacje są dostępne po sklonowaniu dysku, więc wypróbuj to rozwiązanie.

Musimy wspomnieć, że niektóre Twoje pliki mogą zostać trwale utracone z powodu uszkodzenia dysku twardego. To nie jest uniwersalne rozwiązanie, ale powinno pomóc w odzyskaniu plików z problematycznego dysku twardego.

 • Rozwiązanie 2 — Wykonaj skanowanie chkdsk z trybu awaryjnego

  Tryb awaryjny to specjalna część systemu Windows, która działa tylko z domyślnymi programami i sterownikami, dlatego idealnie nadaje się do rozwiązywania problemów. Według niektórych użytkowników można naprawić błąd odczytu segmentu pliku po prostu przechodząc do trybu awaryjnego i wykonując skanowanie chkdsk.

  Aby przejść do trybu awaryjnego, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Windows normalnie.
  2. Po uruchomieniu systemu Windows otwórz Menu Start.
  3. Kliknij Moc przycisk. Przytrzymaj Przesunięcie klawisz na klawiaturze i wybierz Uruchom ponownie z menu.
  4. Twój komputer uruchomi się ponownie. Po uruchomieniu komputera wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania. Kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  5. Po ponownym uruchomieniu komputera zobaczysz listę opcji. Wybierz dowolną wersję trybu awaryjnego, naciskając odpowiedni przycisk.

  Jeśli nie możesz w ogóle uruchomić systemu Windows 10, możesz również przejść do trybu awaryjnego, kilkakrotnie ponownie uruchamiając komputer podczas procesu rozruchu.

  Po uruchomieniu trybu awaryjnego należy uruchomić wiersz polecenia, aby uruchomić program chkdsk. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Wybierać Wiersz polecenia (administrator) z menu.
  2. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź chkdsk C: / R i naciśnij Wchodzić uruchomić. Ponieważ obecnie używasz dysku C, pojawi się pytanie, czy chcesz ponownie uruchomić komputer, aby wykonać skanowanie. naciśnij Y i uruchom ponownie komputer. Poczekaj, aż program chkdsk skończy i nie przerywaj go.

  Po zakończeniu skanowania przez chkdsk powinieneś mieć dostęp do systemu Windows 10 i wykonać kopię zapasową plików. Jeśli problem nadal występuje, możesz pobrać GParted Live, utworzyć rozruchowy dysk USB i uruchomić z niego komputer.

  Teraz musisz użyć tego narzędzia, aby utworzyć obraz dysku do utworzenia kopii zapasowej. Następnie możesz spróbować naprawić dysk za pomocą narzędzia do formatowania niskiego poziomu, takiego jak Arconis True Image lub narzędzie do formatowania niskiego poziomu HDD.

  • Rozwiązanie 3 — Podłącz dysk twardy do innego komputera

   Segment zapisu pliku jest nieczytelny błąd pojawia się zwykle, gdy powierzchnia dysku twardego jest porysowana. Niestety nie ma sposobu na naprawienie fizycznych uszkodzeń na dysku twardym. Nie oznacza to jednak utraty plików.

   Nadal możesz odzyskać część swoich plików, podłączając dysk twardy do działającego komputera. Możesz to zrobić, podłączając dysk twardy wewnętrznie lub używając obudowy dysku twardego.

   Po podłączeniu dysku powinno być możliwe uzyskanie dostępu do niego i skopiowanie wszystkich ważnych plików. Po utworzeniu kopii zapasowej musisz zdobyć nowy dysk twardy i zainstalować na nim system Windows 10. Teraz możesz przenieść swoje pliki na nowy dysk twardy i kontynuować tam, gdzie zostało przerwane.

   Niektórzy użytkownicy sugerują również zakup nowego dysku twardego i dodaj go do swojego komputera. Teraz musisz zainstalować system Windows 10 na nowym dysku twardym. Po wykonaniu tej czynności po prostu skopiuj wszystkie ważne pliki z uszkodzonego dysku na nowy dysk.

   • Rozwiązanie 4 — Użyj narzędzia do odzyskiwania danych

    Jeśli masz problemy z segmentem rekordu pliku, błąd jest nieczytelny, możesz odzyskać swoje pliki za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych.
    Odzyskiwanie danych EaseUS Wizzard (bezpłatne pobieranie) to jedna z najlepszych opcji odzyskiwania utraconych danych z powodu uszkodzonego dysku twardego, awarii oprogramowania, sformatowanej lub infekcji wirusowej i innych nieznanych przyczyn.

    Po odzyskaniu plików za pomocą tych narzędzi po prostu sformatuj ponownie dysk i powinieneś móc go ponownie użyć. Musimy wspomnieć, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe. Jeśli błąd jest spowodowany fizycznym uszkodzeniem dysku twardego, ponownie napotkasz ten błąd lub dysk ulegnie całkowitej awarii.

    Aby temu zapobiec, zdecydowanie zalecamy wymianę uszkodzonego dysku twardego na nowy.

    Segment rekordu pliku jest nieczytelny błąd zwykle występuje, jeśli dysk twardy jest uszkodzony lub nie działa. Ponieważ nie ma sposobu na naprawienie fizycznych uszkodzeń dysku twardego, zalecamy wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych plików i wymianę problematycznego dysku.

Link do głównej publikacji