Jak przyspieszyć ładowanie dokumentów pdf w Adobe Reader

Program Adobe Reader działa naprawdę wolno, bez względu na to, czy ładujesz tylko program, czy kliknąłeś dwukrotnie dokument pdf, który chcesz wyświetlić w aplikacji. Z pewnością jest jeszcze wolniejszy, jeśli załadujesz do niego plik pdf, a może nawet bardziej, jeśli jest on hostowany zdalnie, a nie lokalnie. Adobe Reader działa wolno, co może być bardzo frustrujące, szczególnie jeśli dokument pdf, który próbujesz załadować, nie jest większy niż kilkaset kilobajtów.

Szybkość ładowania jest jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy Adobe Reader przełączają się na programy innych firm, obiecujące szybsze prędkości.

Powód, dla którego ładuje się tak wolno, jest prosty: program Adobe Reader ładuje wtyczki podczas uruchamiania, co znacznie wydłuża czas ładowania. Większość użytkowników nie potrzebuje wszystkich wtyczek i właśnie z tego skorzystamy, aby przyspieszyć oprogramowanie. Zasadniczo usuwamy wtyczki, których nie potrzebujemy, podczas ładowania.

Aby to zrobić, przejdź do katalogu plug_ins instalacji Adobe i przenieś wtyczki do nowo utworzonego folderu o nazwie opcjonalny.

Domyślny katalog dla Adobe Reader 7 to na przykład C: \ Program Files \ Adobe \ Acrobat 7.0 \ Reader \ plug_ins

Upewnij się, że usunąłeś wszystkie wtyczki oprócz następujących: EWH32.api, wydrukuj * .api i Wyszukaj * .api

Załaduj plik pdf później i sprawdź, jak szybko się ładuje, i sprawdź, czy brakuje jakiegoś elementu. Jeśli spróbujesz dowiedzieć się, która wtyczka jest potrzebna dla tej funkcji i ponownie przenieś ją do folderu plug_ins. Jedyną opcją jest użycie nazwy wtyczki, aby odgadnąć jej funkcjonalność, lub skorzystanie z prób i błędów, aby przenieść się jeden po drugim do oryginalnego folderu, dopóki nie znajdziesz odpowiedniej wtyczki do zadania.

Aktualizacja: Katalog wtyczek Adobe Reader tak naprawdę nie zmienił się, poza numerem wersji. Najnowszym katalogiem wtyczek Adobe Reader jest na przykład C: \ Program Files \ Adobe \ Reader 10.0 \ Reader \ plug_ins, w którym znajduje się wiele wtyczek wymienionych na liście.

wtyczki Adobe Reader

Możesz dowiedzieć się więcej o każdej wtyczce wymienionej tutaj, uruchamiając Adobe Reader i wybierając Pomoc> Informacje o wtyczkach Adobe Reader. Tutaj znajdziesz nazwy wtyczek i ich nazwy plików, a także krótki opis ich działania.

Link do głównej publikacji