Jak przypiąć elementy Jumplist w systemie Windows

Tak naprawdę nie korzystam z funkcji jumplist, którą Microsoft zaimplementował w systemie operacyjnym Windows 7.

Z szybkim dyskiem SSD jako moim głównym dyskiem wydaje się, że dodatkowe kliknięcie potrzebne do uruchomienia aplikacji po prostu nie jest warte otwarcia w ten sposób określonej funkcji lub strony.

Moim zdaniem lepszym sposobem byłoby ustawienie list szybkiego dostępu do automatycznego otwierania po najechaniu myszą, z opcjami powrotu do opcji kliknięcia prawym lub środkowym przyciskiem. W ten sposób byłyby dobrze zintegrowane z przepływem pracy.

Cóż, znam niektórych użytkowników, którzy pracują z listami szybkiego dostępu. Kiedy zapytałem ich, do czego używają list szybkiego dostępu, powiedzieli mi, żebym otworzył dokumenty, nad którymi wcześniej pracowali.

Jedną z rzeczy, które bardzo lubię w listach motywacyjnych, jest ich dynamiczna natura. Listy nie pokazują 10 najważniejszych dokumentów lub funkcji wszechczasów, ale ostatnio używane lub otwierane funkcje. Niektórzy użytkownicy systemu Windows nie wiedzą, że możliwe jest przypięcie określonych elementów listy szybkiego dostępu do listy, aby stały się trwałe.

przypnij elementy jumplist

Jest to przydatne, jeśli masz dokument, stronę internetową lub plik, który zawsze chcesz umieścić na liście pod skrótem programu w systemie operacyjnym Windows.

Oto, w jaki sposób przypinasz element listy szybkiego dostępu w systemie Windows. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu na pasku zadań systemu Windows, aby wyświetlić listę skrótów programu.

Znajdź element, który chcesz przypiąć, i przesuń nad nim kursor myszy. Ikona pinezki jest wyświetlana po prawej stronie elementu. Kliknij tę ikonę, aby przypiąć pozycję do listy szybkiego dostępu. Upewnij się, że kliknąłeś pinezkę, a nie sam przedmiot, ponieważ w przeciwnym razie uruchomisz go.

Wszystkie przedmioty, które nie są przypięte, mogą się ostatecznie zmienić, przypięte elementy z drugiej strony nigdy się nie zmienią. Możesz ponownie odpiąć elementy, wykonując te same czynności.

Oznacza to, że zawsze będą one wyświetlane w menu, dzięki czemu można je otwierać za każdym razem, gdy wyświetla się lista skrótów.

Czy używasz jumplists? Jeśli tak, to w jakim celu?

Podsumowanie
Jak przypiąć elementy Jumplist w systemie Windows
Nazwa artykułu
Jak przypiąć elementy Jumplist w systemie Windows
Opis
Przewodnik wyjaśnia, w jaki sposób można przypinać elementy — programy, strony internetowe lub pliki — do listy szybkiego dostępu w systemie Windows, aby były wyświetlane przy każdym otwarciu listy szybkiego dostępu.

Link do głównej publikacji