Jak przejść z Windows 10, 8.1 na Windows 7

Przywróć system Windows 7 z systemu Windows 10

 • Użyj dysku instalacyjnego systemu Windows 7
 • Wróć do systemu Windows 7, korzystając ze strony Ustawienia
 • Odinstaluj narzędzie pobierania systemu Windows 10

W tym przewodniku pokażemy Ci dokładnie, jak możesz zmienić system z Windows 10, Windows 8.1 na system operacyjny Windows 7.

Powody, dla których użytkownicy mogą chcieć obniżyć wersję, są bardzo różne. Myślę, że w większości przypadków ludzie po prostu nie przyzwyczaili się do nowego interfejsu Windows 10, 8.1.

Najprawdopodobniej niektóre aplikacje, z których często korzystali w systemie Windows 7, nie są już obsługiwane w systemie Windows 8.1 lub Windows 10.

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz zmiana systemu Windows 10 na Windows 7 jest fakt, że Microsoft nie obsługuje obniżenia wersji. Firma chce, aby wszyscy użytkownicy korzystali z najnowszej wersji systemu Windows.

Możliwe będzie również przejście z wersji Windows 10, 8.1 Pro na Windows 7 Professional lub Windows Vista Business.

Zachowaj swój system Windows 7 na zawsze! Dowiedz się, jak czytając nasz kompleksowy przewodnik!

Kroki, aby wrócić do systemu Windows 7

Użyj dysku instalacyjnego systemu Windows 7

 1. Przede wszystkim potrzebujemy wstępnie skonfigurowanego dysku z systemem Windows 7 Premium. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz zadzwonić do sklepu, w którym kupiłeś komputer, i zapytać go, czy mają dysk CD z systemem Windows 7 Premium lub wstępnie skonfigurowany dysk.
 2. Musisz zamówić dysk lub pobrać go z Internetu jako obraz ISO i samodzielnie nagrać płytę CD.
 3. Następnym krokiem, który należy wykonać, jest otwarcie Menedżera urządzeń, naciskając i przytrzymując przycisk „Okno” i przycisk „X”.
 4. W Menedżerze urządzeń rozwiń wszystkie posiadane urządzenia. Będziesz musiał wykonać ekran drukowania urządzeń lub po prostu zapisać je, najważniejsze to w zasadzie „karta graficzna”, „karta sieciowa” i „urządzenie wskazujące” (jeśli nie jest to mysz).menadżer urządzeń
 5. Po ich zapisaniu przejdź na stronę producenta każdego urządzenia i pobierz sterowniki niezbędne dla systemu Windows 7. Po ich pobraniu nie możesz przechowywać ich na komputerze. Zamiast tego skopiuj je na pamięć USB lub dysk CD.
  Uwaga: Nie kopiuj sterowników na dysk CD z systemem Windows 7.
 6. Zrób listę wszystkich aplikacji, które masz na komputerze, aby zainstalować je po uruchomieniu systemu Windows 7
  Uwaga: aplikacje pobrane ze Sklepu Windows nie będą działać w systemie Windows 7, niestety.
 7. Należy wykonać kopię zapasową wszystkich potrzebnych danych osobowych, takich jak wiadomości e-mail, filmy, muzyka na dysku USB lub zewnętrznym dysku twardym.
 8. Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkich danych możesz teraz przejść do dysku instalacyjnego systemu Windows 7.
 9. Uruchom ponownie komputer i umieść dysk Windows 7 na komputerze.
 10. Może pojawić się monit o uruchomienie systemu Windows 7, w tym przypadku wybierz Windows 7.
 11. Instalator systemu Windows 7 Premium wyświetli monit o podanie partycji, od której chcesz rozpocząć instalację, i oczywiście o sformatowaniu partycji.
 12. Podczas instalacji systemu Windows 7 premium uruchomi się ponownie, a następnie powinien zakończyć instalację.
 13. Będziesz musiał zainstalować urządzenia, które zapisałeś powyżej i które zapisałeś na USB, a także dane osobowe i aplikacje, które posiadałeś w systemie Windows 10, 8.1.

Wróć do systemu Windows 7, korzystając ze strony Ustawienia

Jeśli zainstalowałeś system Windows 10, 8.1 za pomocą usługi Windows Update, możesz szybko wrócić do systemu Windows 7, korzystając z opcji odzyskiwania na stronie Ustawienia. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja bezpieczeństwo
 2. Wybierz Odzyskiwanie> Wróć do systemu Windows 7
 3. Naciśnij przycisk Rozpocznij> poczekaj, aż komputer powróci do starszej wersji

Odinstaluj narzędzie pobierania systemu Windows 10

Teraz, gdy w końcu odinstalowałeś system Windows 10 i powróciłeś do systemu Windows 7, Microsoft będzie stale sugerować, aby zaktualizować system.

Jeśli chcesz pozbyć się tych irytujących sugestii, musisz usunąć narzędzie do pobierania systemu Windows 10. Aby uzyskać więcej informacji i dalsze kroki, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Czy aktualizacje systemu Windows 7 są nadal dostępne? Dowiedz się więcej o swoim ulubionym systemie operacyjnym tutaj!

W ten sposób możesz przejść z wersji Windows 10 lub Windows 8.1 na Windows 7 Premium. Upewnij się, że utworzono kopię zapasową danych, ponieważ na pewno będą one potrzebne w systemie Windows 7.

Aby uzyskać dodatkowe pomysły na przejście na system Windows 7 Premium, daj nam znać w komentarzach poniżej. Zobaczymy, co możemy zrobić, aby pomóc Ci dalej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji