Jak powstrzymać YouTube przed polecaniem filmów

Youtube jest prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego wideo na świecie. YouTube pozwolił twórcom treści wyrobić sobie markę i tworzyć nowe firmy. Wśród wszystkich pozytywnych rzeczy YouTube wyśmiewał się za śledzenie prywatności i preferencji użytkowników. Niektóre funkcje zależą od wzorca użytkowania, a dla wielu może to wydawać się uciążliwe.

Wszystko powiedziane i zrobione; Wydaje się, że YouTube ciężko pracuje, aby uczynić rzeczy istotnymi dla użytkowników. W niedawnej przeszłości pracowali nad ulepszeniem odkrywania treści oraz Zalecenia YouTube jest integralną częścią. Chociaż zalecenia mogą pomóc ci natknąć się na nowe i interesujące treści, jest to, co najmniej, nachalne.

Wiele razy miałem problemy z rekomendacjami na YouTube. Sugestie są często niedorzeczne i zawierają nieciekawe treści. Ponadto zepsuje to również wrażenia użytkownika. W tym artykule pomożemy Ci wydedukować rekomendacje YouTube i postępować z nimi.

Zatrzymaj rekomendacje YouTube

Omówimy cztery metody wyłączania sugerowanych filmów z YouTube:

  1. Zresetuj rekomendacje YouTube
  2. Usuń historię oglądania YouTube
  3. Całkowicie usuń rekomendacje YouTube
  4. Wskazówki, jak bez bałaganu korzystać z YouTube.

1] Zresetuj rekomendacje YouTube

powstrzymaj YouTube od polecania filmów

Mimo problemów, rekomendacje YouTube mają swoje zalety. Ta funkcja pomogła mi odkryć nowe i ekscytujące treści w przeszłości. W pierwszej kolejności zresetujemy rekomendacje YouTube i sprawdzimy, czy to działa. Zalecenia YouTube działają z uwzględnieniem historii wyszukiwania i historii oglądania. Zacznijmy od zresetowania obu parametrów,

  • Usuń historię wyszukiwania w YouTube
  • Kliknij nazwę swojego konta na górnym pasku
  • Kliknij Menedżer filmów (YouTube Studio Beta)
  • Wybierz Wyczyść całą historię wyszukiwania i Wstrzymaj historię wyszukiwania

Po wstrzymaniu historii wyszukiwania algorytm przestanie opierać sugestie na wyszukiwaniu. Po wyczyszczeniu historii wyszukiwania i wstrzymaniu historii wyszukiwania zauważysz, że YouTube zacznie sugerować popularne treści. Nowe rekomendacje / sugestie są zwykle na miejscu i pomagają w odkrywaniu treści. Możesz po prostu włączyć „historię wyszukiwania”, aby przywrócić tę funkcję.

Ponieważ już usunąłeś historię oglądania, YouTube nie będzie miał dostępu do Twojego zwyczaju oglądania. Innymi słowy, przypomina to założenie nowego konta YouTube z czystym kontem!

2] Usuń historię oglądania YouTube

Usunięcie historii oglądania w YouTube jest dość proste. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do paska bocznego i kliknąć Historia oglądania. Na koniec musisz kliknąć Wyczyść całą historię oglądania.

3] Całkowicie usuń rekomendacje YouTube

W poprzedniej sekcji wyjaśniliśmy, w jaki sposób możesz dostosować rekomendacje YouTube do swoich celów. Wolę porzucić Rekomendacje YouTube na rzecz większej liczby nieruchomości ekranowych.

Zatrzymaj rekomendacje YouTube

Najlepszym sposobem na usunięcie rekomendacji YouTube byłoby użycie rozszerzenia przeglądarki Chrome o nazwie Opcje YouTube. To narzędzie jest bardzo przydatne i pomaga ukryć wszystko przed nagłówkiem, tytułem, opisem, sugestiami wideo, stopką i wieloma innymi rzeczami. Dodatkowo sugerowałbym również czyszczenie pamięci podręcznej i plików tymczasowych co jakiś czas.

4] Wskazówki dotyczące niezakłóconego YouTube

Istnieje wiele sposobów poprawienia jakości oglądania w YouTube. Zawsze możesz wyczyścić historię lub oglądać rzeczy w trybie incognito. Jak wyjaśniono wcześniej, jedną z najlepszych opcji byłoby użycie rozszerzeń, które pomogą ci ukryć rzeczy, których nie chcesz widzieć. Tryb YouTube Cinema to kolejny sposób na poprawę jakości oglądania.

Jakieś inne pomysły?

WSKAZÓWKA: Te rozszerzenia przeglądarki pomogą ulepszyć Streaming YouTube Doświadczenie.

Link do głównej publikacji