Jak poprawić szybkość uruchamiania komputera?

Funkcja szybkiego uruchamiania

[Ostatnia aktualizacja 24.04.2018]

Czy po otwarciu komputera otwarcie systemu zajmuje wystarczająco dużo czasu? Po uruchomieniu systemu komputerowego pojawia się szereg nieznanych programów, które są ładowane w celu uruchomienia systemu operacyjnego i innych aplikacji pomocniczych.

Każdy z nich zajmuje dużo czasu, nawet nowy komputer PC czasami się spowalnia. Jest to najbardziej frustrująca sytuacja, ponieważ powolny komputer wystarcza, aby doprowadzić każdego do ściany.

To powoduje, że komputer działa bardzo wolno i zaczyna działać w niewłaściwy sposób. Po wyczyszczeniu i przeskanowaniu wszystkich złośliwych złośliwych programów i wirusów z komputera problem nadal występuje podczas uruchamiania komputera. Włączasz komputer i wydaje się, że uruchomienie go zajmie pół godziny.

Nawet są szanse, jeśli uruchomienie potrwa zbyt długo; to po tym nie zacznie się szybciej. W systemie nie ma wirusów ani złośliwego oprogramowania, ale nadal działa wolno. Istnieje wiele programów, których komputer potrzebuje do poprawnego działania.

Rozwiązanie 1: Funkcja szybkiego uruchamiania [Windows 10]

Jeśli używasz Windows 10 to powinieneś iść z Funkcja szybkiego uruchamiania systemu Windows 10.

Po włączeniu tej funkcji po wyłączeniu system operacyjny Windows zapisze stan urządzenia, który obejmuje wszystkie uruchomione aplikacje i sterowniki.

Będzie rejestrować wszystkie przydatne informacje, które są wymagane do uruchomienia systemu, a po ponownym włączeniu komputera może szybko uruchomić system za pomocą całej kopii zapasowej. Ta funkcja jest taka sama jak w trybie hibernacji.

Kroki umożliwiające szybkie uruchomienie:

 1. Otwórz menu Start i przejdź do Opcje mocy
 2. Kliknij na Wybierz działanie przycisków zasilania
 3. Następnie kliknij Zmień ustawienia, które są obecnie dostępne
 4. Przejdź do Ustawienia wyłączania i włączyć Włącz szybkie uruchamianie

Rozwiązanie 2: Automatycznie otwieraj mniej programów

 1. Najpierw musisz otworzyć Menadżer zadań, Aby to zrobić — kliknij Początek przycisk i otwórz Menadżer zadań.
 2. Wybierz Więcej szczegółów a następnie Uruchomienie patka.
 3. Wyszukaj listę automatycznie uruchamianych aplikacji.
 4. Teraz musisz wyłączyć niechciane aplikacje lub usługi. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy aplikacje / usługi, które chcesz wyłączyć, i wybierz Wyłączyć.

Przeczytaj także: Top 3 przetestowanych rozwiązań w celu naprawy błędu systemu Windows 10 o kodzie 0x80070652

Rozwiązanie 3: Skróć limit czasu uruchamiania menu

Wykonaj poniższe kroki, aby skrócić limit czasu menu rozruchu:

 1. Otwórz Panel sterowania — Idź do Początek i kliknij Panel sterowania
 2. Wybierz System, następnie Zaawansowane ustawienia systemu
 3. Przejdź do Uruchomienie i odzyskiwanie i wybierz Ustawienia
 4. Teraz obok Czas do wyświetlenia listy systemów operacyjnych, możesz skrócić czas
 5. Na koniec kliknij dobrze

 

Istnieje kilka kroków, dzięki którym można zobaczyć poprawę w komputerze, a także będzie działać szybciej.

 • Powinieneś zainstalować dysk SSD ponieważ może to pomóc komputerowi działać szybciej niż wcześniej, ponieważ ma krótszy czas odczytu. Więc jeśli nie masz dysku SSD, powinieneś go wziąć.
 • Powinieneś przestań uruchamiać nieznany program w momencie uruchamiania jest wiele programów i aplikacji, które próbują się uruchomić, co powoduje spowolnienie komputera. Niechciany program próbuje wykorzystać zasoby pamięci RAM i procesora, a jeśli zatrzymasz je wszystkie, możesz łatwo zwiększyć szybkość uruchamiania.
 • Powinieneś usunąć wszystko niepotrzebne czcionki z systemu w momencie uruchamiania, ponieważ spowalnia to komputer.
 • Dodaj pamięć RAM do komputera, ponieważ jest to jeden ze sposobów na poprawę czasu uruchamiania komputera i sprawi, że system będzie działał poprawnie.
 • Należy usunąć lub wyłączyć wszystkie nieużywane urządzenia. Aby wyłączyć nieużywane sterowniki urządzeń, otwórz menu Start i wpisz Menedżer urządzeń w polu wyszukiwania. następnie znajdź na liście wszystkie niepotrzebne urządzenia, takie jak modemy, wirtualne karty Wi-Fi lub kontroler Bluetooth, a następnie wyłącz je.

Wykonując wszystkie powyższe kroki, możesz szybciej uruchomić komputer, a następnie będziesz mieć lepszy start na każdy dzień.

Po zwiększeniu szybkości uruchamiania systemu nadszedł czas na zwiększenie wydajności systemu. Aby przyspieszyć działanie systemu Windows, nie musisz stosować żadnego ręcznego rozwiązania — skorzystaj z profesjonalnego narzędzia wspomagającego komputer i uruchom go na wolnym systemie.

Pobranie i zainstalowanie tego jest bardzo proste potężny PC Booster. Automatycznie przeskanuje cały komputer i sprawi, że komputer będzie szybki.

To oprogramowanie jest specjalnie zaprojektowane do rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów z komputerem, takich jak błędy DLL, problemy z rejestrem, problemy związane ze sterownikami, problemy ze skrótami, problemy ze śmieciami i inne.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji