Jak ponownie zainstalować League of Legends

League of Legends to prawdopodobnie najpopularniejsza gra online dla wielu graczy, z ponad 100 milionami graczy miesięcznie. Dzięki wciągającej grze i żywej grafice ten MOBA zmienił sposób, w jaki doświadczamy gier PvP.

Jednak nigdy nie było złożonego oprogramowania bez problemów technicznych. Dotyczy to także League of Legends. Większość zgłaszanych problemów ma określony zestaw rozwiązań i poprawek. Niektóre z nich są szeroko rozpowszechnione, a inne mniej. Niemniej jednak każdy problem techniczny ma ostateczność i nazywa się to ponowną instalacją. Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik z wyjaśnieniem krok po kroku procesu ponownej instalacji.

Ponowna instalacja League of Legends

 1. Ponownie zainstaluj League of Legends za pomocą Hextech Repair Tool
 2. Ponownie zainstaluj League of Legends w staromodny sposób

1. Ponownie zainstaluj League of Legends za pomocą Hextech Repair Tool

Riot Games, twórca League of Legends, wprowadził ciekawe oprogramowanie, które rozwiązuje typowe problemy techniczne związane z grą. Nazywa się Hextech Repair Tool, a jego główne funkcje to:

 • Łatwa ponowna instalacja lub wymiana
 • Zarządzanie zaporą ogniową
 • Przywraca zdrowie pobliskich wieżyczek.
 • Wyświetl znane problemy w swoim regionie.

Narzędzie naprawcze Hextech może wykonać „czystą” ponowną instalację klienta w kilku prostych krokach. Możesz go pobrać tutaj.

2. Ponownie zainstaluj League of Legends w staromodny sposób

Jeśli wolisz samodzielnie przeprowadzić proces ponownej instalacji, najpierw musisz odinstalować klienta. W ten sposób proces będzie dłuższy, ale dokładny. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Start.
 2. Stąd otwórz Panel sterowania.
 3. Kliknij Programy i funkcje
 4. Wybierz League of Legends z listy.
 5. Wybierz Odinstaluj / Usuń.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aż proces się zakończy.
 7. Przejdź do katalogu, w którym zainstalowano League of Legends (domyślnie dysk C:).
 8. Usuń stare pliki instalacyjne użyte do zainstalowania gry.
 9. Uruchom ponownie komputer.

Zgłaszane są również przypadki problemów z rejestrem, które mają wpływ na nowe instalacje. Naszą radą jest użycie pewnego rodzaju narzędzia do czyszczenia rejestru i pozbycie się niepotrzebnych wpisów rejestru związanych z LoL.

Po zakończeniu całego procesu dezinstalacji następnym krokiem jest pobranie i instalacja klienta gry. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Pobierz najnowszą wersję League of Legends tutaj.
 2. Uruchom LeagueofLegends.exe, aby pobrać zaktualizowane wersje plików instalacyjnych. Pliki instalacyjne zostaną domyślnie umieszczone w nowym folderze League of Legends na pulpicie.
 3. Po zakończeniu pobierania instalacji proces instalacji rozpocznie się automatycznie. Jeśli to możliwe, zainstaluj League of Legends na domyślnym dysku C: \. Możesz to jednak zmienić w instalacji niestandardowej.
 4. Po zakończeniu procesu instalacji program uruchamiający grę otworzy się automatycznie.
 5. Jeśli musisz ręcznie otworzyć grę, zrób to, klikając dwukrotnie skrót na pulpicie League of Legends lub uruchamiając lol.launcher.exe w katalogu, w którym zainstalowałeś League of Legends.

To był nasz przewodnik po procesie ponownej instalacji. Mamy nadzieję, że udało Ci się ponownie zainstalować grę i zacząć od zera. Pamiętaj, że jest to tylko klient gry, więc nie ma to żadnego wpływu na twoje statystyki w grze.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji