Jak pobrać program Microsoft Security Essentials

Niektórzy z was mogą się zastanawiać, dlaczego ponownie piszę na ten temat po opublikowaniu dwóch artykułów Microsoft Security Essentials Final Ogłoszono i Microsoft Security Essentials Final Dostępny ostatnio na ten temat.

Główny powód tego trzeciego artykułu pochodzi z artykułu o zatruciu SEO, który został opublikowany kilka dni temu w Websense. Zatrucie SEO opisuje metodę wykorzystywania SEO do pozycjonowania fałszywych stron wysoko w wyszukiwarkach pod kątem określonych haseł.

Wydanie oprogramowania Microsoft Security Essentials wywołało nieuczciwe strony internetowe, które wysoko plasują się pod względem wyszukiwanych haseł. Nie oferują do pobrania produktu Microsoft, ale nieuczciwe oprogramowanie antywirusowe, które infekuje system komputerowy, gdy jest na nim zainstalowany.

Chociaż czytelnicy Ghacks wiedzą, jak odróżniać fałszywe i legalne wersje oprogramowania antywirusowego, przynajmniej niektórzy użytkownicy Internetu wydają się pobierać pliki z pierwszego łącza, które przedstawiają im wyszukiwarki, bez dalszego sprawdzania, czy jest to legalne, czy nie.

Najlepszym sposobem na pobranie Microsoft Security Essentials jest bezpośrednio z Microsoft. Możesz skierować przeglądarkę internetową bezpośrednio na stronę Security Essentials, która znajduje się na Microsoft.com.

Microsoft Security Essentials

Upewnij się, że zweryfikowałeś adres przed rozpoczęciem pobierania. Tak długo, jak jesteś na http: //*.microsoft.com/*, wszystko jest w porządku i możesz kontynuować pobieranie aplikacji.

Najnowszy projekt strony pobierania zmienił się i wygląda teraz tak.

Podstawowe informacje o bezpieczeństwie Microsoft na microsoftcom

Jedynymi prawidłowymi alternatywami są zaufane portale pobierania, takie jak Softpedia lub Betanews, ale zdecydowanie nie strony internetowe stron trzecich, które oferują pobieranie. Większość doświadczonych użytkowników może nie mieć problemu z rozróżnieniem legalnych i nieuczciwych stron internetowych, ale wydaje się, że wielu użytkowników ma je, ponieważ te fałszywe aplikacje są pobierane przez wielu użytkowników.

Aktualizacja: Microsoft Security Essentials 2.0 Final wydany

Link do głównej publikacji