Jak pisać serce i inne symbole za pomocą klawiatury

Jeśli regularnie czatujesz lub spotykasz się na stronach takich jak Facebook czy MySpace, często masz ochotę urozmaicić swoje wiadomości. Wielu użytkowników korzysta z tak zwanych emotikonów, takich jak :), aby wyrazić uczucia lub ich stan umysłu, niektórzy z drugiej strony chcieliby czegoś wyjątkowego i tam właśnie pojawiają się specjalne postacie.

Podstawy są zawsze takie same, aby pisać serce lub inne symbole na czacie, edytorach tekstu i praktycznie w każdym miejscu z tekstem wprowadzanym w Internecie. Przytrzymaj klawisz ALT na klawiaturze, następnie naciśnij cyfrę na klawiaturze numerycznej i ponownie zwolnij klawisz ALT. Użytkownicy laptopów często muszą nacisnąć Fn zamiast tego samego efektu.

Znaki specjalne są dostępne na liczbach od 1 do 31, oto pełna lista.

  1. §

Liczba z przodu odnosi się do klawiszy, które należy nacisnąć, aby utworzyć znak specjalny. Użytkownicy komputerów stacjonarnych muszą do tego użyć klawiatury numerycznej, użytkownicy laptopów bez klawiatury numerycznej muszą zlokalizować niebieskie klawisze na klawiaturze, które zastępują klawiaturę.

Najłatwiejszym sposobem ich przetestowania jest kliknięcie paska adresu przeglądarki internetowej i rozpoczęcie testowania tam znaków. Aby napisać symbol serca, należy nacisnąć ALT, a następnie 3 na klawiaturze numerycznej przed zwolnieniem ALT. Znak pojawia się po zwolnieniu klawisza ALT.

Link do głównej publikacji