Jak otwierać pliki tekstowe wielkości gigabajta w systemie Windows

Gdy spróbujesz załadować plik tekstowy wielkości gigabajta w systemie Windows, szybko przekonasz się, że domyślne programy dostarczane przez system Windows nie są do tego odpowiednie.

Podczas gdy większość użytkowników może nigdy nie spotkać dużych plików tekstowych w żadnym systemie, ci, którzy potrzebują programu, który niezawodnie otworzy te dokumenty tekstowe.

Ani Notatnik, ani Wordpad nie otwierają bardzo dużych plików tekstowych, a nawet ulubione alternatywy innych firm, takie jak Notepad ++, nie osiągną, gdy rozmiar pliku osiągnie określony próg.

plik txt jest zbyt duży

Większość programów odmawia załadowania pliku tekstowego z hasłem o wielkości 30 gigabajtów, to samo dotyczy dużych plików dziennika wielkości gigabajtów i innych dużych plików tekstowych.

Poniższy przewodnik zawiera listę edytorów tekstu i przeglądarek, których można użyć do otwierania bardzo dużych plików tekstowych na komputerach z systemem Windows.

Programy do otwierania dużych plików tekstowych w systemie Windows

Lista koncentruje się na darmowych programach. Chociaż kilka aplikacji komercyjnych, takich jak Ultra Edit, obsługuje duże pliki tekstowe, nie trzeba płacić pieniędzy, aby otworzyć te pliki tekstowe w systemie Windows.

 • EditPad Lite — ma limit 2 gigabajtów, ale obsługuje przeglądanie i edycję.

  EditPad Lite

  Wersja 7.3.8

  Pobierz teraz

 • Edytor EM — otworzył plik tekstowy 30 Gigabajtów bez problemów. Załadowanie całego pliku zajęło trochę czasu. Zgodnie z listą funkcji na oficjalnej stronie internetowej, edytor EM obsługuje pliki o rozmiarze do 248 gigabajtów.

  EmEditor

  Wersja 7.00.3

  Pobierz teraz

 • Glogg — to wieloplatformowy program, który szybko ładuje duże pliki tekstowe. Jest to aplikacja przeglądarki obsługująca przeglądanie i wyszukiwanie plików tekstowych.

  Glogg

  Wersja 1.0

  Pobierz teraz

 • Large Text File Viewer — darmowy program dla systemu Windows, który dobrze otwiera duże pliki tekstowe. Program załadował dokument tekstowy o pojemności 30 gigabajtów. Jest to jednak tylko aplikacja czytająca, co oznacza, że ​​możesz jej używać do wyszukiwania tekstu i przeglądania go, ale nie do edycji.

  Przeglądarka dużych plików tekstowych

  Wersja 5.2

  Pobierz teraz

 • Universal Viewer — program ładuje dokument tekstowy 30 Gigaybte szybciej niż jakikolwiek inny. Jest to aplikacja tylko do odczytu, która obsługuje wyszukiwanie.

  Universal Viewer

  Wersja darmowa 5.5.6.2

  Pobierz teraz

Większość programów na liście obsługuje tylko przeglądanie i wyszukiwanie, a nie edycję dokumentów tekstowych. Możesz rozważyć podzielenie dokumentu na wiele części dla lepszej dostępności.

Działa to tylko wtedy, gdy nie trzeba przeszukiwać całego archiwum, ponieważ komplikowanie pliku byłoby bardziej skomplikowane.

Końcowe słowa

Moim zdaniem dość niepokojące jest to, że tak naprawdę nie można załadować dużych dokumentów tekstowych w żadnym z programów dostarczanych w tym celu przez system Windows. Tak więc, jeśli chcesz wyświetlić lub edytować plik tekstowy wielkości gigabajta, musisz do tego celu użyć programów innych firm.

Link do głównej publikacji