Jak otwierać pliki PY na komputerze z systemem Windows 10

Python jest interpretowanym językiem programowania, z którym niektórzy programiści rozwijają oprogramowanie. PY to format pliku dla skryptów Python.

Skrypty PY mogą mieć także alternatywne rozszerzenia plików, w tym PYC, PYD i PWC. Skrypty są plikami tekstowymi, ale do uruchomienia skryptu PY w systemie Windows potrzebny jest interpreter języka Python.

Jak mogę otworzyć pliki PY na komputerze z systemem Windows 10?

Otwieranie skryptów Python

Programiści mogą edytować skrypty Pythona za pomocą wielu programów. W rzeczywistości możesz edytować skrypt PY w Notatniku. Jednak Notepad ++ jest lepszym zewnętrznym edytorem tekstu, który obsługuje również format pliku PY.

Obejmuje to podświetlanie i składanie składni, opcje nagrywania makr, zakładki dokumentów, konfigurowalny interfejs GUI, a także można rozszerzyć oprogramowanie o wtyczki skryptowe.

Możesz dodać Notepad ++ do większości platform Windows z tej strony internetowej. Pamiętaj, że to oprogramowanie ma wersje 32 i 64-bitowe. Wersje 64-bitowe nie działają w systemach 32-bitowych.

Możesz sprawdzić tę specyfikację, klikając prawym przyciskiem myszy przycisk Start 10 Win i wybierając System aby otworzyć okno w migawce bezpośrednio poniżej.

Kliknij albo Notepad ++ Installer 32-bit x86 (32-bit) lub Notepad ++ Installer 64-bit x64 (64-bit). Spowoduje to pobranie kreatora instalacji 32- lub 64-bitowej, za pomocą którego można zainstalować oprogramowanie. Następnie możesz otworzyć skrypt w Notepad ++, klikając Plik > otwarty.

Istnieją również różne edytory języka Python, za pomocą których można otwierać skrypty. Są to inaczej edytory IDE przeznaczone do skryptowania w języku Python.

PyScripter, PyDev i PyCharm to trzy oprogramowanie IDE typu open source, w którym można otwierać pliki PY. IDE to prawdopodobnie lepsze oprogramowanie do kodowania w języku Python niż Notepad ++, ponieważ zawierają one również narzędzia do debugowania i zintegrowane interpretery.

Pobierz to narzędzie, które zalecamy

Możesz otworzyć PY i wiele innych plików kodu źródłowego za pomocą FilleViewer Plus. To uniwersalna przeglądarka plików dla systemu Windows, która może otwierać i wyświetlać ponad 300 różnych typów plików, przeglądać i edytować pliki kodu źródłowego.

Możesz pobrać bezpłatną, w pełni funkcjonalną wersję próbną z oficjalnej strony internetowej lub kupić ją w przystępnej cenie.

  • Pobierz teraz FileViewer Plus 3 

Uruchamianie skryptów Python

Edytory tekstu są odpowiednie do edycji plików, ale potrzebujesz interpretera języka Python, aby otworzyć i uruchomić skrypty PY. Niektóre tłumacze są dostarczane w pakiecie z oprogramowaniem IDE Python.

Jednak CPython, inaczej implementacja referencyjna, jest domyślnym tłumaczem języka programowania. W ten sposób możesz otwierać skrypty PY za pomocą tego interpretera:

  • Otwórz tę stronę, aby pobrać interpreter CPython. wciśnij Pobierz Python 3.6.2 przycisk, aby zapisać jeden lub więcej interpreterów aktualizacji w systemie Windows.
  • Otwórz menu Win + X, naciskając klawisz Win + klawisz skrótu X.
  • Wybierz Wiersz polecenia (administrator) aby otworzyć okno CP.
  • Otwórz folder zawierający skrypt Pythona w wierszu polecenia, wpisując „Cd”, a następnie ścieżkę do pliku.
  • Następnie wprowadź pełną ścieżkę interpretera CPython, a następnie pełną lokalizację pliku PY w wierszu polecenia, która musi zawierać exe interpretera Python i tytuł pliku PY. Na przykład możesz wprowadzić coś takiego:
  • Uwzględnij spację między tłumaczem a ścieżkami plików. Naciśnij Enter, aby otworzyć i uruchomić skrypt PY.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Możesz więc edytować i uruchamiać pliki PY za pomocą edytorów tekstu, oprogramowania IDE i interpreterów Python.

Możesz także konwertować pliki skryptów PY do formatu Portable Document Format za pomocą bezpłatnego oprogramowania PDF24 Creator. Sprawdź tę stronę, aby uzyskać dalsze szczegóły PDF24.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji